SEBASTIAN CZECH
Dariusz Błażejowski
Miasto Szkła Krosno przegrało z Księżakiem Łowicz 72:79.

Goście rozpoczęli mecz dwoma celnymi trójkami momentalnie obejmując prowadzenie 6:0, następnie sześcioma trafieniami z dystansu Wojciecha Jakubiaka powiększyli przewagę do 21 punktów (56:35), a na koniec rzutami za 3 w wykonaniu Łukasza Bodycha i Macieja Kucharka ostatecznie przypieczętowali wygraną. Jasno zatem wynika z przebiegu spotkania, że skuteczność za 3 miała olbrzymi wpływ na wynik potyczki i wyłonienie zwycięzcy.

Mecz ogólnie obfitował w dość niezwykłe wydarzenia i niespodziewane zwroty akcji. O ile dla zawodników z Łowicza atutem były trójki, to krośnianie zaimponowali walecznością w drugiej połowie, czyli w trzeciej i czwartej kwarcie. Przystępując do tej części spotkania w skrajnie niekorzystnej sytuacji, przypomnijmy przegrywali 35:56, rozpoczęli szaleńcy wręcz pościg, ostatecznie zbliżając się do przeciwnika na zaledwie 3 punkty (70:73 na półtorej minuty przed końcem).

Nie udała się koszykarzom Miasta Szkła Krosno inauguracja we własnej hali. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego przegrali z Czarnymi Słupsk 68:78.

Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno prze...

Ale po kolei. Na początku trzeciej kwarty Miasto Szkła wdrożyło taktykę agresywnej obrony, co przyniosło spodziewane efekty. Goście wszelako mieli duży problem z punktowaniem, z kolei kontry miejscowych przynosiły spodziewane i oczekiwane rezultaty. Wynik przeto na tablicy zmieniał się radykalnie rzec można na korzyść Miasta Szkła.

Pod koniec trzeciej odsłony było 54:60 na korzyść przyjezdnych, zaś na początku czwartej 61:65. Jako się już rzekło pod koniec meczu 70:73, ale w tym czasie krośnianie przestali trafiać, a Księżak odzyskał skuteczność za 3.

POZOSTAŁE WYNIKI: Górnik Trans.eu Wałbrzych – Wisła Chemart Kraków 91:79, Zetkana Doral Nysa Kłodzko – Weegree AZS Politechnika Opolska 85:97, Decka Pelplin – Elektrobud Investment ZB Pruszków 83:85, Energa Kotwica Kołobrzeg – WKK Wrocław 73:80, Dziki Warszawa – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 66:73, mecze: Pogoń Prudnik – Rawlplug Sokół Łańcut przełożony na 2.12, Śląsk II Wrocław – GKS Tychy na 28.10.

Miasto Szkła Krosno - Księżak Łowicz 72:79 (19:22, 16:34, 19:7, 18:16)

Miasto Szkła: Szczypiński 14 (2x3), Oczkowicz 10 (2x3), Krzywdziński 6, Ciechociński 8, Wieloch 14 oraz Żmudzki 7, Czujkowski 13 (1x3), Ciesielski 5 (1x3), Szwedo 3 (1x3), Jankowski 0. Trener Marcin Radomski.

Księżak: Stopierzyński 11, Fatz 9, Bodych 11 (2x3), Kucharek 11 (2x3), Kobus 11 (1x3) oraz Jakubiak 26 (6x3), Świderski 0. Trener Michał Spychała.