W Łódzkiem poślizg ze styczniowym 500+

  W Łódzkiem poślizg ze styczniowym 500+

  Karolina Wojna

  , as, MG

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Łódzkiem poślizg ze styczniowym 500+
  Trzy gminy w Łódzkiem: Błaszki, Piotrków i Głuchów, dopiero we wtorek, 31 stycznia dostaną ostatnie transze na styczniowe wypłaty zasiłków z programu 500 plus.
  W Łódzkiem poślizg ze styczniowym 500+
  Jeszcze w poniedziałek każda z gmin czekała na spore kwoty: Piotrków na 300 tys. zł, Błaszki na prawie 85 tys. i Głuchów na 22 tys. zł. W Piotrkowie, z powodu brakującej kwoty, przesunięto o dwa dni przelewy zasiłków dla ok. 600 osób, które miały dostać pieniądze w czwartek i piątek. Jak tłumaczy Zofia Antoszczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, zdecydowano tak, aby pieniędzy z przekazanej już transzy wystarczyło na wypłaty świadczeń 500+ w kasach ośrodka.

  - Nie chcieliśmy, żeby te osoby przychodziły kilka razy - mówi.

  ŁUW zapewnia: przekazujemy pieniądze na czas, nie ma opóźnień z naszej strony

  „Burmistrz Błaszek przeprasza za mogące wystąpić opóźnienia w wypłacie świadczeń wychowawczych w ramach Programu „Rodzina 500+” za miesiąc styczeń z powodu braku wystarczającej ilości środków na w/w zadanie. Do 27 stycznia nie otrzymaliśmy kwoty 84.659,10 zł” - taki komunikat pojawił się już w piątek na stronie UM w Błaszkach. Brakujące pieniądze to 10 proc. wszystkich wypłacanych w ramach programu i jednocześnie środki na zasiłki dla 169 dzieci. Na styczniowe wypłaty gmina przeznaczy pieniądze z własnego budżetu, bo te przekazywane przez Urząd Wojewódzki gmina dostanie i zaksięguje dopiero w lutym.

  PROGRAM 500 plus: 500 zł na dziecko, czyli nowe życie polskiej rodziny

  - Ta sytuacja jest kompletnie niezrozumiała. Czy mamy sobie wybierać ludzi i co dziesiątemu nie wypłacać? Mamy rzucać monetą? Urząd Wojewódzki ze zdziwieniem przyjął informację, że brakuje nam pieniędzy. Wysłaliśmy pismo i czekamy. A jutro jest wypłata - mówił wczoraj Jacek Walczak, sekretarz Błaszek. Jak tłumaczy, gmina zaczęła interweniować w sprawie brakującej kwoty w minioną środę, a w piątek, 27 stycznia, wysłała pismo.

  Rodzina 500 Plus. Urzędnicy obcinają zasiłki na żywność, bo jest 500 zł na dziecko

  Urząd Wojewódzki potwierdza, że takie pismo wpłynęło, ale nie ma sobie nic do zarzucenia. Jak wyjaśnia Michał Bogusiak z UW w Łodzi, w styczniu każda gmina dostała dotację i to dwukrotnie większą niż w poprzednich miesiącach. I tak jak dotychczas, każdy samorząd, gdy uznał, że pieniędzy nie wystarczy, mógł wystąpić do UW o dodatkową pulę. I gminy pisały. Np. Bełchatów wystąpił o dodatkowe pieniądze 12 stycznia. Dostał je 24 stycznia. O uzupełnienie transzy pisały też Piotrków, Głuchów i Błaszki. Piotrków pismo wysłał 20 stycznia. Błaszki - w piątek, 27 stycznia... Do Piotrkowa przelew z Łodzi poszedł wczoraj, do Błaszek pójdzie dziś lub jutro. Tymczasem Michał Bogusiak przekonuje, że im wcześniej gminy wystąpią o uzupełnienie transzy, tym lepiej - każde pismo musi zostać zaakceptowane najpierw przez urzędników w Łodzi, a potem w Warszawie, a to zajmuje czas. - Nie ma żadnych opóźnień z naszej strony - podkreśla.

  Rodzina 500 plus. Łódź ma problemy z wypłacaniem pieniędzy z 500 plus

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ppp

  ppp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Walczak, coś Twój desant z Sieradza się nie sprawdza, nawet kasy nie są w stanie policzyć, a jak policzą to po miesiącu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500+

  Dobra zmiana! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  NIEDŁUGO KONIEC TEGO DOBREGO!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chitrusy wsiowe , pewno z psl trzymajom na kontach

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  a ty matulku siedz i czekaj na manne ... glod uj upa i kamieni upa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  PLEBISCYT MENEDŻER ROKU 2016

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!