Adam Kszczot zostanie dziś mistrzem świata?

Dziś o godz. 22.35 Adam Kszczot pobiegnie w finale na 800 m. Wczoraj Anita Włodarczyk wywalczyła złoty medal w rzucie młotem.

Anita Włodarczyk była zdecydowaną faworytką do tytułu mistrzyni świata w rzucie młotem. Niepokój budziły eliminacje, bo naszej mistrzyni dokuczała kontuzja dłoni i nie była sobą. Do ścisłego finału mistrzostw awansowała dopiero z szóstym wynikiem. Niepokój szybko minął - w pierwszej finałowej próbie Anita Włodarczyk machnęła od niechcenia 77,39 m, później poprawiła się jeszcze o 51 centymetrów. Nikt nie był w stanie zagrozić naszej mistrzyni.

Niespodziewanie dobry start w Londynie zaliczyła inna reprezentantka Malwina Kopron. W pierwszej serii eliminacyjnej uzyskała 74,76 i była trzecia, zdobyła brązowy medal. Druga była Chinka Zheng Wang (75,98). Brawa dla naszych młociarek.

Dziś o godz. 22.35 w Londynie Adam Kszczot wystartuje do finałowego biegu na 800 m. Wierzymy, że po minucie i 45 sekundach biegacz RKS Łódź pierwszy minie linię mety i zostanie mistrzem świata.

Thiago Andre (Brazylia) - 1:44.81 i 1:44.81

Adam Kszczot ma szósty wśród finalistów wynik w tym roku i czwarty rekord życiowy. Łodzianin jest w fenomenalnej formie, imponuje pod względem taktycznego rozgrywania biegów. Dysponuje piorunującym finiszem i wytrzymuje tempo. Adam Kszczot w 2015 roku w Pekinie zdobył wicemistrzostwo świata. Przegrał z Kenijczykiem Davidem Rudishą, rekordzistą świata (1:40.91), który teraz w Londynie nie startuje z powodu kontuzji.

W piątek o 12.15 w eliminacjach i w niedzielę o 20 w finale będzie skakał Sylwester Bednarek (RKS). Też w niedzielę o 22.15 w sztafecie 4x400 m pobiegnie Kajetan Duszyński (AZS Łódź).