WOŚP 2017 [BILANS] Ile pieniędzy zebrała WOŚP? Warszawa:...

  WOŚP 2017 [BILANS] Ile pieniędzy zebrała WOŚP? Warszawa: Światełko do nieba, koncert, bieg [ZDJĘCIA]

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  WOŚP 2017 w Warszawie
  1/68
  przejdź do galerii

  WOŚP 2017 w Warszawie ©Szymon Starnawski

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 25 lat. W niedzielę rano wolontariusze Jurka Owsiaka po raz kolejny wyszli na ulice polskich i zagranicznych miast aby wspomóc potrzebujących. Tym razem zbiórka pieniędzy ma służyć ratowaniu życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnieniu godnej opieki medycznej osobom starszym.

  ILE ZEBRAŁA WOŚP 2017 | STAN KONTA WOŚP | AKTUALNY BILANS


  62 418 767 zł (stan na godz. 7:00, 16 stycznia)  Wielki finał WOŚP 2017 | Światełko do nieba w Warszawie  Źródło: TVN24/x-news


  Pomimo zimowej aury od wczesnych godzin porannych na ulicach pojawili się przedstawiciele fundacji aby rozdać 55 milionów orkiestrowych serduszek. Dzięki temu już przed godz. 10.00 udało się zebrać ponad 2,5 miliona zł.

  CZYTAJ TEŻ | KSIĄDZ DO WIERNYCH W STRZELCACH OPOLSKICH: WOŚP ZBIERA NA ABORCJĘ I EUTANAZJĘ


  Ile pieniędzy zebrała WOŚP 2017? Trwa liczenie  Źródło: TVN24/x-news


  W samej Warszawie działały 54 sztaby WOŚP, a w całej Polsce było ich aż 1600. Właśnie w stolicy przed Pałacem Kultury i Nauki odbył się finałowy koncert. Pierwsi artyści rozpoczęli występ o godz. 14.00. Na scenie zobaczymy Antyradio Coverband, Romantyków Lekkich Obyczajów, Vavamuffin, Łąki Łan, Farben Lehre, Urszulę, Acid Drinkers, Huntera, Tabu, Happysad, czy Enej. Ponadto wystąpią takie gwiazdy jak Organek, Lao Che, Bednarek i Big Cyc.

  CZYTAJ TEŻ | DZIEWCZYNKA Z KUBKIEM NA PLAKATACH WOŚP TO JA


  WOŚP 2017 | Koncert w Warszawie NA ŻYWO | TRANSMISJA
  Co roku działaniom WOŚP towarzyszy Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie podczas tegorocznego Finału. Tym razem zawodnicy wystartują pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Bieg wystartuje spod Pałacu Kultury i Nauki o godz. 13.00. Uczestnicy przebiegną dystans 5 km. Organizatorzy przewidują, że ulicami stolicy pobiegnie 5 tysięcy osób. „Pieniądze uzyskanie dzięki dystrybucji pakietów startowych zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiałów do nauki pierwszej pomocy”– wyjaśniają. Ponadto w całym mieście odbywać się będą imprezy sportowe oraz kulturalne.

  NAJCIEKAWSZE AUKCJE WOŚP 2017. ZOBACZ CO MOŻESZ WYLICYTOWAĆ PODCZAS 25. FINAŁU  WOŚP 2017 | Bieg "Policz się z cukrzycą" w Warszawie  Źródło: Agencja TVN/x-news


  Źródło: Agencja TVN/x-news


  WOŚP 2017 | Skok z 14. piętra w Warszawie  Źródło: polskatimes.pl/x-news


  W tym roku Orkiestra zamierza ponownie wspomóc oddziały pediatryczne (do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej WOŚP grała podczas 11., 12. i 24. Finału). – Najbardziej transparentnym przykładem pomocy WOŚP dla naszego szpitala jest aparat USG nowej generacji, który dostaliśmy od Fundacji – mówi Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) dr Leszek Bill, specjalista pediatra z Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. – Ten sprzęt jest bardzo potrzeby i przydatny w naszej codziennej pracy – dodaje. Dr Bill podkreśla, że sprzęt podarowany przez Orkiestrę służy bardzo dużej ilości małych pacjentów i dzięki niemu szpital wykonuje dużo badań. – Ja sam wspieram WOŚP i uczestniczę w wolnym czasie w pracach Orkiestry. W czasie Finału konsultuję pacjentów i ewentualnie im pomagam. Zachęcam wszystkich do wsparcia Orkiestry – mówi specjalista.

  WOŚP 2017 | Owsiak: Możecie nas nie lubić, ale kupiliśmy dużo sprzętu

  Źródło: TVN24/x-news


  To już ćwierć wieku


  Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana w Warszawie 2 marca 1993 roku. Jej założycielami są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke. Dopiero po pierwszym Finale, który odbył się 3 stycznia 1993 roku, WOŚP została zarejestrowana w sądzie. Podstawowym elementem każdego Finału są odbywające się w całej Polsce koncert muzyczne na których grają zarówno gwiazdy polskie, jak i zagraniczne.

  Nazwa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy została użyta w programie telewizyjnym „Róbta co chceta, czyli rock’n’rollowa jazda bez trzymanki”, w ferie bożonarodzeniowe 1991 roku. Autorem nazwy jest Jerzy Owsiak.

  ZOBACZ TEŻ | WOŚP 2017: BYŁY PREZES TK ANDRZEJ RZEPLIŃSKI KWESTOWAŁ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM [ZDJĘCIA+VIDEO]


  25 lat WOŚP | Tak zaczynała Orkiestra Owsiaka  Źródło: TVN24/x-news


  Podczas pierwszego Finału, który odbył się w Ciechocinku, pieniądze zbierano dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zebrano wtedy ponad 2,4 miliona zł, co przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dzięki zebranym pieniądzom Jerzy Owsiak, z później założoną Fundacją, mógł zakupić potrzebny sprzęt nie tylko dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, ale również dla 10 oddziałów kardiochirurgi dziecięcej w Polsce.

  Od 25 lat w wielu zakątkach Polski organizowane są koncerty, festyny, festiwale i happeningi. Odbywają się różne imprezy kulturalne i sportowe. Co roku do Fundacji zgłasza się ponad 120 000 wolontariuszy chętnych do kwestowania na ulicach miast. WOŚP działa również poza granicami Polski na potrzeby Polaków mieszkających za granicą.

  Rekordowe zbiórki


  Z roku na rok Polacy są coraz hojniejsi. W ubiegłym roku podał kolejny rekord, a wolontariuszom Jurka Owsiaka udało się zebrać ponad 72, 6 mln zł. W sumie w ciągu ostatnich 25 lat do orkiestrowych puszek trafiło ponad 720 mln zł (wliczając aukcje WOŚP), które zostały przeznaczone m.in. na sprzęt dla klinik onkologicznych, sprzęt medyczny dla oddziałów niemowlęcych, pomoc szpitalom dla noworodków, leczenie dzieci z chorobami serca, sprzęt dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi, wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci, czy godną opiekę medyczną seniorów.

  WYWIAD | JERZY OWSIAK: POSEŁ PIĘTA BARDZO NAM POMÓGŁ. JEGO SŁOWA BYŁY WARTE 20 MLN ZŁ


  WOŚP 2017 bez TVP


  Od 1993 do 2016 roku Finał WOŚP transmitowany był na antenach Telewizji Polskiej. Jednak po 25 latach TVP zrezygnowała z prowadzenia obszernej transmisji Finału, tak jak było to w latach ubiegłych. Jak tłumaczył Jerzy Owsiak, pismo w sprawie współpracy WOŚP wysłało zarówno do TVP, jak i do TVN, jednak Telewizja Publiczna nie dała żadnej odpowiedzi. W związku z tym od 2017 roku głównym patronem medialnym wydarzenia została telewizja TVN (telewizja ta prowadziła również transmisję Finału w latach 2008 – 2011). TVP zapewniła jednak, że nie pominie informacji o odbywającej się imprezie WOŚP.

  Gwiazdy wspierają WOŚP 2017  Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news


  „Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach”– napisał prezes TVP Jacek Kurski w liście do WOŚP.

  Na podstawie danych firmy Nielsen Audience Measurement, badającej poziom oglądalności, wynika że 24. Finał na czterech antenach TVP oglądało średnio prawie 1,2 mln widzów.

  Czytaj także

   Komentarze (70)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koncert WOŚP i zbiórka były nieważne!!!

   Igor Wojtczak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Bo zaczęły się bez apelu smoleńskiego :-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mali ludzie

   Maryja - nie zawsze dziewica (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Możecie sobie hejtować do woli - ja wiem tylko jedno, że gdyby nie WOŚP, to moje wnuczki bliźniaczki, które urodziły się blisko 2 miesiące wcześniej, bez inkubatorów darowanych przez WOŚP, nie...rozwiń całość

   Możecie sobie hejtować do woli - ja wiem tylko jedno, że gdyby nie WOŚP, to moje wnuczki bliźniaczki, które urodziły się blisko 2 miesiące wcześniej, bez inkubatorów darowanych przez WOŚP, nie żyłyby.
   A tak jedna ma już 7 kg, a druga 7,5 i maja się coraz lepiej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gazeta Wyborcza” Wielowieyska: "Jurek, zrezygnuj!"

   Owsiak jak Kijowski czy Kijowski jak Owsiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8


   „Niech Owsiak ustąpi. Dla dobra WOŚP" . „Zlecając pracę samemu sobie, popadł w konflikt interesów”

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koniec hejtow

   aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

   Ludzie wosp nie jest pretekstem do hejtowania jednej czy drugiej strony. Moje uczucia co do władzy tez są różne ale zachowam to dla siebie bo najważniejsze jest to ze ludzie wosp grają juz od 25...rozwiń całość

   Ludzie wosp nie jest pretekstem do hejtowania jednej czy drugiej strony. Moje uczucia co do władzy tez są różne ale zachowam to dla siebie bo najważniejsze jest to ze ludzie wosp grają juz od 25 lat i pomagają zbierać kasę a żaden rząd czy partia tyle nie zrobiła i nie zrobi.ostatni taki rozmach był w 89 i od tamtej pory tylko wosp tak łączy ludzizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Owsiak poda niebawem do publicznej wiadomości ile uzbierała Orkiestra.

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   Kiedy do publicznej wiadomości poda Caritas ile uzbierali w sobotę razem z wojskiem?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Poznaniu zainteresowanie niewielkie

   małpa w czerwonym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 18

   Może to przez nierozliczanie się z poprzednich zbiórek?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dowiedz sie, zanim cos palniesz

   sabcia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   do znudzenia bedziecie powtarzać tak absurdalny zarzut? wosp ma jawne i przejrzyste rozliczenia. są na stronie internetowej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żenada

   do roboty! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Szkoda tylko że dresiarze z łks (pobliskich okolic) zaczepiali dzieciaki...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   J**** ŁKS !!

   Gszymek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   Jebane cioty dzieci zaczepiają. Człowiek drugiemu pomaga na mrozie łazi to taka k**** zaczepia żenada

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wszystko super, ale powinno być transparentność,przejrzystość i rzetelność, czyli rozliczenie tych

   gośc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   wszystko super, ale powinno być rozliczenie tych zbiórek pieniędzy na ten szlachetny cel,
   to są bardzo duże kwoty z zbiórek i przede wszystkim przy każdych zbiórkach pieniędzy musi być...rozwiń całość

   wszystko super, ale powinno być rozliczenie tych zbiórek pieniędzy na ten szlachetny cel,
   to są bardzo duże kwoty z zbiórek i przede wszystkim przy każdych zbiórkach pieniędzy musi być transparentność, rzetelność, uczciwość, przejrzystość, zgodność działania z przepisami prawa
   każdy dający na szlachetny cel ma prawo wiedzieć szczegółowe przejrzyste rozliczenie
   wszyscy są równi wobec prawa, wszystkich dotyczy przestrzeganie przepisów prawa i działanie rzetelne, transparentne, przejrzyste, uczciwe zgodne z obowiązującymi przepisamizwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolejny

   sabcia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   zajrzyj na stronę wośp, przeczytaj i wtedy napisz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   transparentność

   lucyper (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

   idz z tym samym do proboszcza...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do skrupulatnego

   cezar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   a debil swoje,licz swoj zasilek jelopie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TV publiczna wypięła się na najważniejsze wydarzenie wczorajszego dnia. To pierwszy taki przypadek

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 9

   od 25 lat. Można zakodować tą telewizję, bo do d. jest potrzebna


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Jurka Owsiaka. Jurek , licytuj prawa do transmisji następnego finału.

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

   Reżimowa TV publiczna nigdy nie wygra z komercynymistacjami, będzie jak z transmisją w piłce nożnej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podobno WOSP był w TVNie

   widz TVNu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

   ale co nie włączyłem na TVN to albo Geslerowa, albo powtórki, Harry Poter, Owsiaka w TVNie nie namierzyłem.
   Do d.py z TVNem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na ulicach, placach - tłumy popierających WOŚP

   Sprawdź (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 11

   Rekordowa zbiórka pomimo "kija w szprychy" ze strony obecnych władz i kościoła. Na ulicach tłumy popierających, na forum zorganizowany hejt przeciwników. Ot - taka prosta konstatacja.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo