Atak w Barcelonie. Artur Dubiel: Obywatele na skutek...

  Atak w Barcelonie. Artur Dubiel: Obywatele na skutek zamachów tracą zaufanie do państwa

  Martyna Chmielewska AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  ©Lucyna Nenow

  - Terrorystom właśnie o to chodzi, żeby ludzie zaczęli się bać i nie ufali rządzącym - powiedział Artur Dubiel, koordynator Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa, wydawca portalu Sztab.org, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.

  ©Lucyna Nenow

  Artur Dubiel w rozmowie z AIP na temat ataku terrorystycznego na najpopularniejszym deptaku w Barcelonie, gdzie w czwartek ciężarówka wjechała w ludzi powiedział, iż każdy taki zamach wywołuje zaskoczenie. - Podobnie jak w przypadku wcześniejszych zamachów, terroryści wykorzystali do ataku samochód - powiedział Dubiel. Tłumaczył, iż tak naprawdę wystarczy wypożyczyć samochód. Osoba taka z reguły nie wzbudza podejrzeń.
  Auto może wypożyczyć każdy. Wypożyczający może zawsze powiedzieć, że zostanie ono wykorzystane do prywatnych celów. - Na ulicach widzimy tysiące aut. Nie wiemy tak naprawdę, które z nich może mieć na celu atak na niewinnych ludzi - zaznaczył.

  Czytaj także: Zamach terrorystyczny w Barcelonie. Furgonetka wjechała w tłum ludzi [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Koordynator Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa wyjaśnił, że to niewinni ludzie cierpią najbardziej. - Obywatele na skutek zamachów terrorystycznych, gdzie giną ludzie, tracą zaufanie do państwa. Tworzy się wówczas „potęga wzbudzonego strachu” - tłumaczył. - Relacje pomiędzy państwem a obywatelem zostają zaburzone. Terrorystom właśnie o to chodzi, żeby ludzie zaczęli się bać i nie ufali rządzącym – dodał. Podczas rozmowy z AIP tłumaczył, że tak naprawdę chodzi o to, aby działania antyterrorystyczne były skuteczne. - Oczywiście po każdym zamachu prowadzone jest śledztwo, służby bezpieczeństwa podejmują działania w celu schwytania sprawcy. Ale co z tego. Skoro ten zamach już miał miejsce i zginęli ludzie - wyjaśnił.

  Dubiel zaznaczył, że to media są nośnikiem terroryzmu. - Wiadomo, że jeśli dojdzie do zamachu, to media błyskawicznie chwytają te informacje. - Bez mediów terroryści mieliby ciężko z przekazem- skomentował.


  kurierlubelski.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a o co chodzi rządzącym ?

   i kto w końcu rządzi ? wybrani przez naród czy kapitalistyczni gangsterzy ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a może to jedno i to samo ? na pewno ! a jak na pewno, to nic nie ma znaczenia oprócz kasy dla tych bandziorów !

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu