Budowa ulicy Dmowskiego i przebudowa ul. 1 Maja w Łowiczu...

  Budowa ulicy Dmowskiego i przebudowa ul. 1 Maja w Łowiczu [Zdjęcia]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budowa ulicy Dmowskiego i przebudowa ul. 1 Maja w Łowiczu [Zdjęcia]
  1/29
  przejdź do galerii

  ©Rafał Klepczarek

  Powstanie ulicy Dmowskiego jest jedną z kluczowych inwestycji dla miejskiego systemu komunikacji w Łowiczu. Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza wierzy, że zostanie ona zrealizowana w terminie, czyli do 20 września. Ma on także nadzieję, że do Bożego Ciała (31 maja) uda się otworzyć dla ruchu kołowego ul. 1 Maja.
  Ulica Romana Dmowskiego jest częścią planowanego ciągu komunikacyjnego do wiaduktu, który w najbliższych latach wybudowany zostanie przez PKP PLK nad korkującym ruch kołowy w centrum miasta przejazdem kolejowym na ul. 3 Maja.
  Inwestycja ta od samego początku nie miała szczęścia.

  Władzom Łowicza nie udało się pozyskać na nią rządowego wsparcia finansowego. O ogłoszeniu przetargu na wyłonienie budowniczego ul.
  Dmowskiego mówiło się już wczesną wiosną ubiegłego roku. Priorytetowy dla miasta przetarg ogłoszony został dopiero 22 czerwca 2017 roku. Unieważniono go miesiąc później, gdyż w miejskim budżecie na tę inwestycję zarezerwowano 8,4 mln zł, a jedyny oferent chciał grubo ponad 10 mln zł.

  W drugim, sierpniowym przetargu znów pojawiła się tylko jedna oferta. Złożyło ją konsorcjum, które składa się z firmy Trakt z Woźniakowa oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Kutnie. We wrześniu 2017 roku podjęto decyzję, że wykona ono prace zlecone przez ratusz za ponad 10,2 mln zł.

  Inwestycja ta została także podzielona na dwa lata. Wykonawca według umowy miał czas do połowy tego roku, aby wykonać prace obejmujące budowę 737 m ul. Dmowskiego od ronda Niepodległości do ul. 1 Maja, gdzie powstanie skrzyżowanie z ruchem okrężnym. Będzie się z niego wjeżdżać na wiadukt. W ramach ważkiej dla całego miasta inwestycji przebudowane zostanie także 137 metrów ul. 1 Maja.

  Zanim prace na dobre się rozpoczęły, to wstrzymały je podtopienia, które są wynikiem deszczowej aury. Opóźnienia sprawiły, że wyznaczono nowy termin zakończenia prac.

  - Wierzę, że inwestycja zakończy się do 20 września, gdyż znaczny zakres prac został już wykonany, choć wiele pozostaje jeszcze do zrobienia – mówi szef miejskiego wydziału inwestycji.

  Mieszkańcy Starego Miasta narzekają za utrudnienia związane z zamknięciem ul. 1 Maja. Naczelnik Pełka ma nadzieję, że uda się ją otworzyć dla ruchu do 31 maja. Niewykluczone jednak, iż udrożnienie ruchu kołowego w tej części miasta przesunie się do 8 czerwca.

  Poniżej przedstawiamy zdjęcia obrazujące stan zaawansowania prac na ul. Dmowskiego i ul. 1 Maja.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  „Sicario 2: Soldado”. Poznaj bezwzględny świat karteli narkotykowych

  „Sicario 2: Soldado”. Poznaj bezwzględny świat karteli narkotykowych

  TOP 10 hoteli w Łodzi

  TOP 10 hoteli w Łodzi

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny