Emigracja do Anglii: Polacy wciąż chętnie wybierają autokar....

  Emigracja do Anglii: Polacy wciąż chętnie wybierają autokar. Dlaczego?

  Artykuł sponsorowany

  Dziennik Łódzki

  Emigracja do Anglii: Polacy wciąż chętnie wybierają autokar. Dlaczego?
  Emigracja do Anglii: Polacy wciąż chętnie wybierają autokar. Dlaczego?

  Wydawałoby się, że w dobie tanich linii lotniczych emigrujący Polacy będą podróżować głównie drogą powietrzną – a jednak wciąż cenimy i chętnie wybieramy autokary. Dlaczego?

  Według GUS najwięcej Polaków, którzy emigrowali w poszukiwaniu lepszego życia, rezyduje w Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2015 r. żyły tam aż 642 tys. naszych rodaków.

  - Wielka Brytania to także drugi pod względem popularności kraj wybierany przez Polaków, którzy wyjeżdżają do pracy i decydują się na podróż autokarem – mówi Mirosław Nikolin z serwisu BiletyAutokarowe.pl. - Najpopularniejsze zawsze były i wciąż są Niemcy, ale pozycja Anglii jest równie stabilna.

  Nietrudno zrozumieć, dlaczego najchętniej jeździmy właśnie do Niemiec – jest stosunkowo blisko, więc podróż jest krótka, natomiast sieć połączeń jest ogromna (obejmuje kilkaset przystanków w Polsce i ok. 170 w Niemczech). Dlaczego jednak kupujemy także bilety autobusowe do Wielkiej Brytanii?

  Nie tylko kwestia ceny

  Z danych zgromadzonych przez BiletyAutokarowe.pl wynika, że choć cena biletów odgrywa dużą rolę przy wyborze środka transportu, to pasażerowie biorą pod uwagę więcej czynników.

  - Cena bywa tym, co zwabia klienta, a jakość tym, co sprawia, że za drugim razem także wybiera autokar – mówi Nikolin. - W naszym serwisie można kupić bilety autokarowe i lotnicze, więc sprawdzenie wszystkich dostępnych opcji i wybranie najlepszej jest bardzo łatwe. Najtańszy zwykle okazuje się właśnie autokar do Anglii, nie samolot – między innymi dlatego, że w przypadku autokaru cena, którą widzisz, to cena, którą płacisz. Nie ma żadnych ukrytych opłat.

  Jak dodaje Nikolin, codziennie w ofercie serwisu znajduje się średnio tysiąc promocji. Okazje cenowe pozwalają zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet ponad stu złotych. Dostępne są także stałe zniżki – m.in. dla dzieci czy seniorów. Dla wielu podróżników równie ważna jest jednak przystępność środka transportu.

  - Wybierając samolot, musimy liczyć się z dodatkowym planowaniem i wydatkami, o których nie ma mowy w przypadku autokaru – mówi Nikolin. - Przystanki znajdują się w centrach miast, a na lotnisko trzeba dojechać, co nie zawsze jest łatwe czy tanie. Po wylądowaniu znów musimy znaleźć taksówkę czy pociąg, który zabierze nas, dokąd chcemy. Do tego dochodzi uciążliwa odprawa i konieczność spuszczenia bagażu z oczu.

  Autokarem docieramy prosto do celu. Sami podajemy walizkę obsłudze, która wkłada ją do luku bagażowego, a w miejscu docelowym dostajemy ją do rąk.

  Nowocześnie i wygodnie

  Nie bez znaczenia jest fakt, że autokary międzynarodowe znacznie różnią się od starych, hałaśliwych pojazdów, które możemy pamiętać sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Rozkładane fotele prezentują podobną klasę, co fotele w samolotach. Każde miejsce posiada własne oświetlenie czy nawiew. Podczas podróży odtwarzane są filmy, a pasażerowie mogą zamówić ciepły lub zimny napój. Coraz więcej linii oferuje także bezpłatne wi-fi na całej długości trasy.

  Wielu przewoźników wysyła w podróże pilotów, którzy zajmują się obsługiwaniem pasażerów – informują o zbliżających się przystankach, podają napoje lub przekąski, a także pomagają w koordynacji wielu połączeń, aby umożliwić szybkie przesiadki. Pod względem jakości organizacji autokary nie odstają od linii lotniczych.

  - Znaczenie ma także możliwość kupienia biletu OPEN – mówi Mirosław Nikolin z BiletyAutokarowe.pl. - Bilet OPEN, czyli otwarty, to bilet w dwie strony o niesprecyzowanej dacie powrotu. Można go w każdej chwili „zamknąć” na naszej stronie, wybierając dzień podróży powrotnej - nawet w rok od chwili wyjazdu.

  Elektronicznego biletu nie da się ukraść, a jeśli wszystko pójdzie z planem, można go zwrócić, potrącając tylko część kosztów. To doskonałe zabezpieczenie na wypadek niepowodzenia w pracy za granicą.


  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo