Festiwal TVP w Kielcach. Trwa łapanka na artystów

  Festiwal TVP w Kielcach. Trwa łapanka na artystów

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Wróblewski

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Festiwal TVP w Kielcach. Trwa łapanka na artystów

  ©Patrycja Wanot

  „Zniszczyć (festiwal w Opolu) mogą tylko sami artyści swoją muzyką - natomiast z polską piosenką nie jest aż tak źle, by mówić tutaj o zaoraniu Opola. Mam nadzieję, że Opole będzie przeniesione w czasie, nie wyobrażam sobie, by Festiwal Piosenki Polskiej odbywał się w jakimkolwiek innym mieście” – mówił w RMF FM Paweł Kukiz.
  Festiwal TVP w Kielcach. Trwa łapanka na artystów

  ©Patrycja Wanot

  - Mam nadzieję, że Opole będzie przeniesione w czasie, nie wyobrażam sobie, by festiwal polskiej piosenki odbywał się w jakimkolwiek innym mieście - skomentował tę sytuację Paweł Kukiz.

  Pytany, czy za całą sytuację odpowiedzialny jest prezes TVP Jacek Kurski, odparł: „Z całą pewnością”.

  „Telewizja teoretycznie jest publiczną – ale czysto teoretycznie, zawsze była zawłaszczana przez partie władzy, natomiast przez pana Kurskiego została poprowadzona w taki sposób… ja rozumiem: pół roku, rok odreagowania tych ośmiu lat (…) – natomiast już kolejny rok to jest przeginka.
  Z obrzydzeniem od czasu do czasu oglądam, to jest propagandowa tuba. I co jest z perspektywy Prawa i Sprawiedliwości najgorsze: oni sami się zaorają tą właśnie telewizją” – mówił gość Roberta Mazurka.

  Serwis wirtualnemedia.pl informuje, że Jacek Kurski, prezes TVP próbował telefonicznie wyjaśniać zamieszanie wokół festiwalu w Opolu przewodniczącemu Rady Mediów Narodowych Krzysztofowi Czabańskiemu. Czabańskiemu jednak takie wyjaśnienia nie wystarczyły i miał poprosić o pisemną informację.

  - Sprawa jest na tyle skomplikowana i wielowątkowa, że uznałem, iż nie mogę poprzestać na rozmowie telefonicznej. Uznałem te wyjaśnienia za niewystarczające. W dodatku pojawiają się wciąż nowe wątki - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański.

  Z kolei dziennik.pl informuje, że trwa łapanka na artystów, którzy mieliby wystąpić na konkurencyjnym wobec Opola festiwalu TVP, który ma odbyć się w Kielcach.  Telefon z telewizji odebrało w ostatnich dniach większość menadżerów ważniejszych polskich gwiazd. Wielu po konflikcie wokół 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu nie podejmuje jednak z telewizją publiczną rozmów.

  KOMENTARZ KRZYSZTOFA ZYZIKA: Koncertowa wojna z TVP


  Festiwal w Opolu miał być zorganizowany w czerwcu przez TVP.

  Prezydent Opola nie wpuścił jednak w poniedziałek ekipy telewizji, która miała budować scenografię i tego samego dnia rozwiązał umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej przez publicznego nadawcę.

  Z udziału w festiwalu w ostatnich zrezygnowało ponad 30 zaplanowanych wykonawców, reżyser trzech koncertów i konferansjerzy.

  35 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Łódzkiego

  54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2017 ma się odbyć w dniach 9-11 czerwca. Artyści zaczęli jednak bojkotować imprezę. Skandal wokół festiwalu

  Opole 2017. Kto nie wystąpi na festiwalu w Opolu? Gwiazdy rezygnują [LISTA WYKONAWCÓW]

  Link do głównego zdjęcia

  54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2017 ma się odbyć w dniach 9-11 czerwca. Artyści zaczęli jednak bojkotować imprezę.

  Skandal wokół festiwalu Opole 2017 rozpoczął się od informacji w mediach o zablokowaniu występu Kayah. Piosenkarka miała wystąpić w jubileuszowym koncercie Maryli Rodowicz. Występ Kayah - z powodu angażowania się piosenkarki w czarny protest i marsze KOD - miał zablokować prezes TVP Jacek Kurski. Ruszyła lawina. ©Natalia Popczyk  Miał to być gest solidarności z Kayah, której prezes TVP Jacek Kurski miał - według mediów - zabronić uczestnictwa w festiwalu.

  54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki był zaplanowany od 9 do 11 czerwca. W piątek miały się odbyć koncerty „Od Opola do Opola” i Premiery; w sobotę - Debiuty i jubileuszowy koncert Jana Pietrzaka; w niedzielę oprócz odwołanego jubileuszu Maryli Rodowicz planowany był koncert muzyki tanecznej „Opole After Party”.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Opole w Pcimiu!

   Hahahaha! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Hahaha!
   Pisiorki! Ciepły deszcz wam pada na twarz?
   Hahahahaha!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko Toruń

   lucky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Tylko Toruń ! Tylko Toruń może godnie zastąpić Opole. Chór Toruńskie Słowiki z solistką Beatą K. oraz bard stulecia Jacek K. Dodatkowo w programie będzie J. Pietrzak i pokaz rodeo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nieoczekiwana zmiana?

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   Czy to prawda, że całe to zamieszanie ma na celu zorganizowanie w Opolu festiwalu Deutsche Schlager Parade pod patronatem króla Europy?

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu