Jazz to wolność. Druga edycja Freedom Jazz Festival w Łodzi

  Jazz to wolność. Druga edycja Freedom Jazz Festival w Łodzi

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Jazz to wolność. Druga edycja Freedom Jazz Festival w Łodzi
  Drugi Freedom Jazz Festival rozpocznie się w Łodzi w środę, 8 listopada. Impreza potrwa do 12 listopada.
  Jazz to wolność. Druga edycja Freedom Jazz Festival w Łodzi
  Specjalnym gościem wydarzenia będzie Michel Legrand, francuski kompozytor teatralny i filmowy, dyrygent, aranżer, autor piosenek, pianista i wokalista jazzowy, artysta trzynastokrotnie nominowany do Oscara i trzykrotny zdobywca tych statuetek za muzykę do „Sprawy Thomasa Crowna” i „Lata roku 1942” oraz za piosenkę do filmu „Yentl”. Pięciokrotny laureat nagród Grammy, wielokrotnie nominowany w plebiscytach Golden Globe, César, BAFTA, Emmy i innych. Twórca skomponował muzykę do ponad 200 musicali, filmów i seriali.

  Michel Legrand wystąpi ze swoim jazzowym trio i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej na finał festiwalu, 12 listopada w sali koncertowej FŁ im. A. Rubinsteina.

  W ramach Freedom Jazz Festival 2017 odbędzie się pięć głównych koncertów. Dwa koncerty z cyklu „Jazz i Sacrum” w Kościele św. Anny przy ul. Śmigłego-Rydza 24/26 oraz trzy koncerty w Filharmonii Łódzkiej.

  Oprócz Michela Legranda organizatorzy gościć będą Marię Răducanu, rumuńską piosenkarkę oraz kompozytorkę jazzową. Artystka znana jest z szerokiej skali głosu oraz nowoczesnych interpretacji rumuńskiej muzyki ludowej. W dzieciństwie nauczyła się od swojego ojca gry na skrzypcach i gitarze, natomiast śpiewu wyuczyła się sama. Koncert wokalistki odbędzie się 10 listopada w Filharmonii Łódzkiej.

  Na festiwalowych scenach wystąpią również znakomici polscy artyści: Grażyna Auguścik, Leszek Kułakowski, Krzysztof Ścierański, Witold Janiak, Jarek Bester Quartet, Monika Borzym, Maciej Strzelczyk i inni. Freedom Jazz Festival umożliwia też debiuty młodym artystom i zespołom jazzowym ze środowiska łódzkiego na scenie klubu „Przechowalnia”. Przygotowano również warsztaty, które poprowadzą artyści festiwalowi w Akademii Muzycznej w Łodzi.

  Pełny program festiwalu znajduje się na stronie internetowej www.freedomjazzfestival.pl. Wstęp na dwa pierwsze koncerty 8 i 9 listopada w kościele pw. św. Anny przy al. Śmigłego-Rydza jest wolny. Bilety na koncert Moniki Borzym, Maria Răducanu Quartet i Fabryka Wełny Big Bandu kosztują 90 i 120 zł, a na Michel Legrand Trio w składzie: Michel Legrand, Pierre Boussaguet i François Laizeau oraz Orkiestrę Filharmonii Łódzkiej pod batutą Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego - 200 i 250 zł. Można je kupić w serwisie bilety24.pl.

  Pierwsza edycja Freedom Jazz Festival odbyła się w ubiegłym roku, a gwiazdami byli: Randy Brecker, Mike Stern, Dave Weckl Band, Tom Kennedy, Włodek Pawlik, Bob Malach.

  DIAGNOZA STRESZCZENIE. DIAGNOZA ODC. 10 STRESZCZENIE. DIAGNOZA STRESZCZENIE ODCINKÓW

  Piła: Dziedzictwo online Piła: Dziedzictwo cały film online Piła: Dziedzictwo za darmo gdzie oglądać

  PIZZERIA VICENTI LUBLIN KUCHENNE REWOLUCJE SER-O!-MANIA MAGDA GESSLER W PIZZERII W LUBLINIE

  Thor: Ragnarok ONLINE. Thor: Ragnarok CDA. Thor: Ragnarok Youtube [THOR: RAGNAROK CAŁY FILM]

  PIZZERIA VICENTI LUBLIN KUCHENNE REWOLUCJE SER-O!-MANIA MAGDA GESSLER W PIZZERII W LUBLINIE[b]

  [b]BELFER 2 STRESZCZENIE ODCINKÓW: BELFER 2 ODCINEK 2 STRESZCZENIE [BELFER 2 STRESZCZENIE ODCINKÓW]


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę