Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim w...

  Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim w nowej Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz.

  Andrzej Wdowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim w nowej Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz.
  1/10
  przejdź do galerii
  Otwarcie mistrzostw w piątek o godzinie 16. Wstęp do hali tylko z darmowymi wejściówkami. W czwartek w godzinach 17-20 Otwarte Dni w arenie.
  Od piątku do niedzieli (27-29 października) w nowo wybudowanej Arenie Lodowej, jedynym tego typu obiekcie w Polsce przeznaczonym dla łyżwiarstwa szybkiego, odbywać się będą mistrzostwa Polski na dystansach w tej właśnie dyscyplinie sportu.
  Jeszcze rok temu mało kto wyobrażał sobie taki scenariusz, a jednak ku uciesze przedstawicieli tej dyscypliny sportu i kilku jeszcze innych, on się zmaterializował.


  Właśnie w ciągu zaledwie roku w Tomaszowie Maz. powstała hala z której korzystać będą nie tylko łyżwiarze szybcy, ale również trenować i rywalizować będą mogli w niej przedstawiciele czterech innych dyscyplin olimpijskich – łyżwiarstwa figurowego, short tracku, hokeja na lodzie oraz curlingu.

  Jako pierwsi o medale mistrzostw Polski od piątku walczyć będą łyżwiarze szybcy. Wreszcie będą mieli gdzie trenować przed najważniejszymi imprezami w Europie i na świecie z igrzyskami olimpijskimi włącznie.

  Nie będą już musieli tułać się po innych torach w poszukiwaniu dobrych warunków lodowych, gwarantujących odpowiednie przygotowanie do nowego sezonu.

  Najlepsi polscy panczeniści do Tomaszowa Maz. przyjadą niemal prosto z Inzell, gdzie przez blisko trzy tygodnie trenowali i startowali w zawodach kontrolnych. Właśnie podczas tych zawodów zasygnalizowali już wysoką dyspozycję, co napawa optymizmem przed kolejnymi startami.

  W Tomaszowie Maz. pojawią się wszyscy najlepsi. Wśród nich będą oczywiście panczeniści gospodarzy na czele z Karoliną Bosiek, utalentowaną zawodniczką młodego pokolenia, której fachowcy wróżą wielką, międzynarodową karierę.
  Karolina właśnie w Inzell ustanowiła nowy rekord Polski juniorek na 3 km, poprawiając poprzedni, zresztą do niej należący, o ponad 6 sekund. Była najlepsza z wszystkich reprezentantek Polski z seniorkami włącznie. Jej czas 4.08,44 sek., to wielce obiecujący rezultat.

  W Arenie Lodowej trwają ostatnie prace, by należycie przyjąć w niej spragnioną lodu pod polskim dachem łyżwiarską rodzinę. Panczeniści przetestować jakość lodu będą mogli już dzisiaj, 23 października.

  W czwartek zaplanowano tzw. Otwarte Drzwi dla publiczności. W godzinach 17-20 każdy chętny będzie mógł po raz pierwszy zwiedzić to wyjątkowe miejsce na sportowej mapie kraju.

  Od piątku zaś kibice będą już mieli okazję dopingować łyżwiarzy w walce o medale na poszczególnych dystansach.
  Ponieważ z organizacyjnego punktu widzenia wydarzenie to będzie miało charakter testowy, liczba kart wstępu na dany dzień zostanie ograniczona do kilkuset sztuk. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będzie można odbierać w recepcji obiektu każdego dnia imprezy: w piątek od godziny 15, w sobotę od 11, a w niedzielę od godziny 9.

  Udział w mistrzostwach będzie dla mieszkańców Toma-szowa Maz. okazją, by przekazać operatorowi Areny Lodowej oraz Polskiemu Związkowi Łyżwiarstwa Szybkiego swoje uwagi na temat funkcjonowania obiektu. Każda z nich, jak zapewniają, zostanie przeanalizowana i wzięta pod uwagę przed oficjalnym otwarciem toru, zaplanowanym na grudzień 2017 roku.

  Hala w Tomaszowie Maz. będzie przystosowana do organizowania zawodów łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej. Będzie mogło je oglądać ok. 3,5 tys. kibiców. Obiekt ma być wielofunkcyjny i całoroczny – oprócz toru i lodowiska znajdą się w nim m.in. boisko do siatkówki i koszykówki, korty tenisowe, tartanowa bieżnia, a kiedy nie będzie lodu, nawierzchnia będzie wykorzystywana do jazdy na rolkach. Hala ma spełniać także wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. Łączny koszt budowy hali to ponad 47,6 mln zł. Projekt znalazł się w programie inwestycji strategicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie z resortu wyniesie ponad 19 mln zł.  DIAGNOZA STRESZCZENIE. DIAGNOZA ODC. 8 STRESZCZENIE. DIAGNOZA STRESZCZENIE ODCINKÓW

  ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2017. ZMIANA CZASU Z LETNIEGO NA ZIMOWY. KIEDY ZMIANA CZASU

  KSW 40 SKRÓTY WALK. KSW 40 CZY PUDZIANOWSKI WYGRAŁ. PUDZIANOWSKI SILVA KTO WYGRAŁ KSW 40

  BELFER 2 STRESZCZENIE ODCINKÓW: BELFER 2 ODCINEK 1 STRESZCZENIE [BELFER 2 STRESZCZENIE ODCINKÓW]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę