Najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

  Najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

  Akcja specjalna Pity 2016

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jak zmierzyć się ze swoim PIT-em i uzyskać szybszy zwrot podatku

  Jeśli w najbliższych dniach szykujesz się do rozliczenia PIT-a, zrób to bez problemów i bez stresu. Usiądź wygodnie, weź kubek z kawą, przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty i otwórz program e-pity – aplikację do PIT-ów stworzoną z myślą o każdym podatniku. Za pośrednictwem aplikacji e-pity wypełniono już ponad 15 mln deklaracji i aż 4,5 mln wysłano do organów skarbowych przez Internet!
  Możesz zapomnieć o trudach wypełniania PIT-a za rok 2016. Zanim kubek będzie pusty, Twoja elektroniczna deklaracja będzie już w urzędzie. Nie musisz znać się na podatkach, program e-pity to podatkowy ekspert, który poprowadzi Cię przez rozliczenie krok po kroku i nie pozwoli Ci popełnić błędu.

  E-DEKLARACJE – PROSTO I W KILKA CHWIL

  Przygotuj wszystkie swoje druki i formularze potwierdzające przychody z całego roku jak i prawo do przysługujących Ci ulg i odliczeń. Praktyczną listę dokumentów, niezbędnych do wypełniania PIT-a znajdziesz na stronie http://www.e-pity.pl/checklista-pit/, dzięki czemu będziesz miał pewność, że nie pominąłeś żadnej istotnej informacji.

  Ostatni dzień kwietnia to wg. polskiego prawa ostateczny termin składania deklaracji podatkowych. Jeśli jednak zależy Ci na zwrocie podatku, powinieneś złożyć swoją deklarację tak szybko jak to możliwe. Drogą elektroniczną, przy pomocy programu e-pity cała procedura zajmuje naprawdę niewiele czasu, a dzięki temu, że formularze elektroniczne są rozpatrywane sprawniej niż PIT-y papierowe, również zwrot nadpłaconego podatku trafi na Twoje konto znacznie szybciej.

  JAKĄ DEKLARACJĘ WYBRAĆ?

  Dwie najbardziej popularne opcje to PIT-37 (umowa o pracę) oraz PIT-36 (działalność gospodarcza) – jeśli korzystasz z któregoś z tych formularzy to znaczy, że rozliczasz się do końca kwietnia. Program e-pity przewiduje jednak zdecydowanie więcej opcji. Jeśli potrzebujesz wypełnić inną deklarację, intuicyjny kreator programu zweryfikuje wprowadzane przez Ciebie dane i poprowadzi Cię bezpiecznie przez proces wyboru właściwego PIT-a.

  Zebrałeś już wszystkie potrzebne druki z roku 2016? Wiesz już jaki formularz musisz wypełnić? Nie zwlekaj – uruchom program i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Po uzupełnieniu podstawowych danych aplikacja poprosi Cię o wprowadzenie przychodów za ubiegły rok oraz zaznaczenie ulg i odliczeń. Jeśli jednak masz wątpliwości, możesz skorzystać z poradnika ABC Podatki ( https://www.e-pity.pl/abc_podatki/jak_wypelnic_pita/), w którym znajdziesz proste wskazówki jakie ulgi i odliczenia Ci przysługują lub pobrać bezpłatnego e-booka o rozliczeniu PIT-a.

  POMÓŻ INNYM 1% PODATKU

  Zanim wyślesz PIT-a do urzędu skarbowego, wybierz organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać swój 1%. Program nie ograniczy Twojego wyboru. Wesprzyj ludzi, którzy profesjonalnie pomagają innym, i nie martw się o swój zwrot podatku - otrzymasz go w całości :)

  ELEKTRONICZNA LUB TRADYCYJNA WYSYŁKA PIT-A

  Jeśli już wypełniłeś swojego PIT-a, możesz go zapisać na dysku swojego komputera, wydrukować i wysłać do urzędu skarbowego listem poleconym. Możesz również zanieść go osobiście do organu skarbowego lub wygodnie i szybko wysłać elektronicznie przez Internet. Całość zajmie Ci zaledwie kilka chwil.

  O firmie: producentem oprogramowania e-pity jest e-file sp. z o.o. spółka komandytowa, twórca wyspecjalizowanych aplikacji biznesowych oraz programów, których celem jest upraszczanie codziennego życia. Główne prace e-file koncentrują się na elektronicznym uzupełnianiu druków urzędowych. Z wcześniejszych wersji programu e-pity – najlepiej rozwiniętego technologicznie oprogramowania do wypełniania druków PIT w Polsce – skorzystało już ponad 15 000 000 podatników. e-file jest także producentem programu fillUp Przyjazne formularze, w którym wypełnić można wszystkie e-deklaracje podatkowe, druki KRS, formularze VAT-7 i wiele innych dostępnych na stronie druki-formularze (www.druki-formularze.pl), oraz aplikacjie-pity Płatnika (www.platnik.e-pity.pl ) do elektronicznej obsługi PIT-11, 8C, 40 i 4R - dedykowanej płatnikom podatku PIT. Więcej na: www.e-file.pl  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo