Nowoczesny sprzęt do leczenia dzikich zwierząt w Łodzi...

  Nowoczesny sprzęt do leczenia dzikich zwierząt w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Jacek Losik

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowoczesny sprzęt do leczenia dzikich zwierząt w Łodzi
  1/16
  przejdź do galerii

  Nowoczesny sprzęt do leczenia dzikich zwierząt w Łodzi ©Krzysztof Szymczak

  Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi kupił nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz stworzył salę edukacyjną, poświęconą mieszkańcom łódzkich lasów. Inwestycja była możliwa dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego. Ogólnie na dofinansowanie działalności ośrodka pójdzie ok. 130 tys. zł.
  Wygląda na to, że łodzian coraz bardziej interesuje dobrostan zwierząt, żyjących na terenie miasta. Przypomnijmy, że w 2015 r. mieszkańcy Łodzi zdecydowali, że część pieniędzy z budżetu obywatelskiego przeznaczą na wyposażenie w nowoczesny sprzęt Animal Patrol straży miejskiej. Rok później postanowili, że nowe urządzenia otrzyma Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

  Placówka zajmuje się np.
  wymagającymi leczenia dzikami, lisami i sarnami, które odłowiono na terenie miasta. Z roku na rok leśnicy mają coraz więcej pracy ze względu na rosnącą liczbę dzikich zwierząt, zamieszkujących łódzkie lasy. Stworzenia w poszukiwaniu pożywienia często przechodzą przez jezdnie, trafiając prosto pod koła samochodów.

  Animal Patrol ratuje warchlaka!

  Od teraz Ośrodek będzie mógł szybciej i lepiej zdiagnozować, co dolega zwierzęciu, a co za tym idzie - skuteczniej mu pomóc. Za pieniądze z budżetu obywatelskiego udało się kupić m.in. rentgen cyfrowy, endoskop, monitor pacjenta, mikroskop oraz analizator chemiczny. Dotychczas, aby skorzystać z podobnej aparatury, leśnicy musieli jeździć ze zwierzętami do zewnętrznych lecznic.

  Leśnicy zdecydowali również, że w Ośrodku powstanie sala edukacyjna. Jak tłumaczy Kamil Polański z placówka, stworzenie jej było konieczne, ponieważ łodzianie generalnie nie wiedzą, jak zachować się, gdy spotykają dzikie zwierzę. Dlatego Ośrodek chce zacząć również działalność dydaktyczną. Sala wyposażona jest m.in. w wypchane osobniki leśnych gatunków.

  Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi najnowocześniejszy w Polsce [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szpitale, które kiedyś leczyły łodzian ...

   lump (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Teraz mogą leczyć zwierzęta, bo dla władz Łodzi ważniejsza jest ścieżka rowerowa do Zgierza. Widać prywatny publiczny rower nie przyniósł wszystkim zainteresowanym zysków na miarę złotych...rozwiń całość

   Teraz mogą leczyć zwierzęta, bo dla władz Łodzi ważniejsza jest ścieżka rowerowa do Zgierza. Widać prywatny publiczny rower nie przyniósł wszystkim zainteresowanym zysków na miarę złotych mercedesów i sedesów. Trzeba wspomóc prywatną inicjatywę. A jak łodzianie powymierają, to małe piwko. Złote sedesy już będą.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lepiej na to niż na pomnik Lecha

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu