Pożar wieżowca w Londynie NA ŻYWO "Widziałem ludzi...

  Pożar wieżowca w Londynie NA ŻYWO "Widziałem ludzi wyskakujących przez okna"

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tragiczny pożar wieżowca w Londynie AKTUALIZACJA ONLINE NA ŻYWO "To piekło! Widziałem ludzi wyskakujących przez okna" - relacjonuje świadek pożaru wieżowca w Londynie. W południe poinformowano o potwierdzonych 6 ofiarach śmiertelnych. Co najmniej 20 osób jest w stanie krytycznym. Świadkowie mówią o prawdziwym piekle na niespotykaną skalę. 200 strażaków walczy z pożarem 27-piętrowego apartamentowca Grenfell Tower w zachodniej części Londynu. Jak podają brytyjskie media, według świadków w środku uwięzieni są ludzie. Ogniem objęty jest prawie cały budynek. Znajduje się w nim 120 mieszkań. Prawie osób jest rannych. Liczba rośnie.
  Pożar wieżowca w Londynie. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych - podała londyńska straż pożarna.
  1/13
  przejdź do galerii

  Pożar wieżowca w Londynie. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych - podała londyńska straż pożarna. ©SkyNews/LNP

  Pożar wieżowca w Londynie wybuchł w nocy z wtorku na środę. Jak informują brytyjskie media, nad ranem wciąż trwa ewakuacja mieszkańców.
  Zobacz galerię

  AKTUALIZACJA GODZ. 21.30
  Pożar w londyńskim wieżowcu Grenfell Tower w zachodniej części miasta wybuchł prawdopodobnie na drugim piętrze budynku i rozprzestrzeniał się błyskawicznie. W ciągu kilku godzin strawił wszystkie kondygnacje. Wciąż jeszcze nieostateczny bilans ofiar to 12 osób martwych, ponad 70 rannych w tym 20 w stanie krytycznym. Wiele osób zostało uznanych za zaginione. Władze Londynu już zapowiedziały kontrole w podobnych budynkach.

  AKTUALIZACJA GODZ. 19
  Do 12 osób wzrósł bilans ofiar śmiertelnych tragicznego pożaru wieżowca mieszkalnego w Londynie. 74 osoby zostały ranne, z czego stan 20 jest krytyczny.


  AKTUALIZACJA GODZ. 17.30
  Wiadomo już, że w pożarze wieżowca w Londynie ucierpiała polsko-angielska rodzina. To 37-letnia Katarzyna, jej 52-letni partner Roy oraz dwie córki. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak zostali przewiezieni do szpptala. Polski konsulat jest w kontakcie z bliskimi Polaków, zapewnia MSZ.

  Przypomnijmy, że jak dotąd poinformowano o sześciu ofiarach śmiertelnych pożaru, oprócz tego 74 osoby są ranne, w tym stan dwudziestu jest krytyczny. Władze Londynu przewidują jednak, że bilans ofiar wzrośnie, ponieważ jest wielu zaginionych

  AKTUALIZACJA GODZ. 14:43
  Polsko-angielska rodzina jest poszukiwana w związku z pożarem wieżowca w Londynie. Nie ma kontaktu z mieszkańcami.

  AKTUALIZACJA GODZ. 13:25:
  Dwadzieścia osób jest w stanie krytycznym po wybuchu pożaru w Londynie. Według London Ambulance Service, 62 pacjentów zostało zabranych do sześciu szpitali w całym Londynie, gdzie obecnie znajduje się 20 osób. Kolejne 10 osób same zgłosiły się do szpitala.

  Dr Julian Redhead, dyrektor medyczny Imperial College Healthcare NHS Trust, powiedział CNN, że ośrodki wypadku i szpitali w Szpitalu św. Marii i Szpitalu Charing Cross "pozostają zajęte".

  AKTUALIZACJA GODZ. 12:30
  Policja w Londynie poinformowała o sześciu ofiarach śmiertelnych pożaru wieżowca. Wśród rannych są także strażacy.

  Policja Metropolitalna w Londynie wydała oświadczenie potwierdzające, że po wybuchu pożaru w Grenfell Tower zanotowano sześć potwierdzonych zgonów.

  "Ta liczba prawdopodobnie wzrośnie" - powiedział komandor Stuart Cundy.

  "Prawdopodobnie potrwa trochę czasu, zanim będziemy w stanie potwierdzić tożsamość ofiar".

  AKTUALIZACJA GODZ. 10:55:
  Strażacy wciąż "pracują niestrudzenie, aby ugasić ogień i odszukać osoby pozostające w środku", powiedziała dziennikarzom komisarz ds. Straży pożarnej w Londynie Dany Cotton.

  Powiedziała, że brygada ma inżyniera strukturalnego, który "monitoruje stabilność budynku" i obecnie sytuacja jest nadal bezpieczna dla pracowników ratowniczych.

  Cotton powiedziała, aby "nie spekulować na temat przyczyn pożaru".

  AKTUALIZACJA 9:25:
  Londyńska straż pożarna podała informację, że są ofiary śmiertelne. Ponad 50 osób zostało rannych. Akcja trwa.

  32 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Łódzkiego

  Wielka Brytania: Pożar wieżowca Grenfell Tower w Londynie, ofiary śmiertelne [ZDJĘCIA] [WIDEO]

  Wielka Brytania: Pożar wieżowca Grenfell Tower w Londynie, ofiary śmiertelne [ZDJĘCIA] [WIDEO]

  Link do głównego zdjęcia

  ©AP Photo/Frank Augstein/EAST NEWS  AKTUALIZACJA 8:51
  Prawdopodobną przyczyną pożaru wieżowca w Londynie jest zwarcie instalacji elektrycznej.

  AKTUALIZACJA 8:00
  Co najmniej 30 osób zostało rannych w pożarze apartamentowca Grenfell Tower w zachodniej części Londynu. W budynku znajduje się 120 mieszkań. Policja ewakuowała sąsiednie budynki. Zamknięto drogę wylotową na zachód. Na miejscu jest ponad 20 karetek i 40 wozów strażackich.  Nie wiadomo także, dlaczego doszło do tak wielkiego pożaru, który objął właściwie wszystkie kondygnacje.

  Świadkowie cytowani przez CNN potwierdzają jednak, że widzieli ludzi skaczących przez okna. Londyńska straż pożarna podała, że jest wiele ofiar śmiertelnych.
  Przewodniczący rady miejskiej, Nick Paget-Brown, powiedział, że władze wciąż starają się "ustalić, jak wiele osób zostało rannych lub smutnie traciło życie".

  "To niszczycielski ogień", powiedział, dodając, że wiele osób ewakuowanych z budynku otrzymało już pomoc.

  "Mamy jasny plan awaryjny, aby radzić sobie z bezpośrednim incydentem, a następnie będzie musieli mieć dokładny plan pomocy mieszkańcom, którzy stracili swoje domy", powiedział Paget-Brown.

  Czytaj także

   Komentarze (35)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przesłanie

   Polska walcząca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Jeśli kiedykolwiek zobaczysz ciapatego na Polskich ulicach z maczetą, nie uciekaj, chwyć za cegłę, płytę chodnikową i celuj prosto w łeb, upadnie to podejdź i rozwal mu mózg.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fragment koranu

   Królewna Śnieżka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Czyż nie słyszałeś o tych, którzy wyszli ze swych domów a było ich tysiące obawiając się śmierci?? A Allach powiedział do nich: Umrzyjcie (...) zaprawdę Allah jest miłosierny wobec ludzi, jednak...rozwiń całość

   Czyż nie słyszałeś o tych, którzy wyszli ze swych domów a było ich tysiące obawiając się śmierci?? A Allach powiedział do nich: Umrzyjcie (...) zaprawdę Allah jest miłosierny wobec ludzi, jednak większość ludzi to niewdzięcznicy.... :) po co uciekali??!! trza było zostać i do Allacha się modlić...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciapaci płoną... Karma istnieje

   Allah (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Za każde dziecko po zamachu w Manchester, za ludzi z Nicei, Londynu, Berlina, Paryżu........... KARA POWINNA DOSIĘGNĄĆ KAŻDĄ BURKE


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIE PODSZYWAJ SIĘ PO DE MNIE !

   LEWATYWA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   Jesteś perfidnym tchórzem , który nie ma odwagi podpisać się swoim imieniem lub pseudo !!!! JA BÓG SPAMIĘTAM , ŻE SPOTWARZYŁEŚ MNIE ! TY NA PEWNO BĘDZIESZ PŁONĄŁ W OGNIU...rozwiń całość

   Jesteś perfidnym tchórzem , który nie ma odwagi podpisać się swoim imieniem lub pseudo !!!! JA BÓG SPAMIĘTAM , ŻE SPOTWARZYŁEŚ MNIE ! TY NA PEWNO BĘDZIESZ PŁONĄŁ W OGNIU PIEKIELNYM !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fragment koranu

   Królewna Śnieżka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Czyż nie słyszałeś o tych, którzy wyszli ze swych domów a było ich tysiące obawiając się śmierci?? A Allach powiedział do nich: Umrzyjcie (...) zaprawdę Allah jest miłosierny wobec ludzi, jednak...rozwiń całość

   Czyż nie słyszałeś o tych, którzy wyszli ze swych domów a było ich tysiące obawiając się śmierci?? A Allach powiedział do nich: Umrzyjcie (...) zaprawdę Allah jest miłosierny wobec ludzi, jednak większość ludzi to niewdzięcznicy.... :) po co uciekali??!! trza było zostać i do Allacha się modlić... Oj biada wam Arabusy.... Karma wraca!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ............

   cichy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   To nie ludzie, to muzułmanie. Miejmy tylko nadzieje że w tym budynku mieszkali też przyszli zamachowcy, którzy mieli wysadzić się w powietrze, a los chciał że prędzej spotkają się z Allahem, od...rozwiń całość

   To nie ludzie, to muzułmanie. Miejmy tylko nadzieje że w tym budynku mieszkali też przyszli zamachowcy, którzy mieli wysadzić się w powietrze, a los chciał że prędzej spotkają się z Allahem, od którego dostaną 72 dziewicze kozy.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TO NIE CZŁOWIEK , TO WREDNY KATOLIK TO PISAŁ !!!!!!!!!!!

   BELZEBUB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Tym jednym wpisem zasłużyłeś ,byś chamidło znalazł się u mnie ! BÓG SKWAPLIWIE NA TO PRZYSTAŁ !!!!!! JESTEŚ PSYCHICZNĄ KALEKĄ !!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TRANS MISJA NA RZYWO ALakoMERCYJNE pisMO liber SKANDALE

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   MAM PYTANIE CZY PO POKAZANIU SKOKU DESPERATA Z OKNA NA LERZY BIĆ BRAWO ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wieżowiec zamieszkany przez opalonych

   gg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   Jak wiadomo oni nadal nie opanowali posługiwania się otwartym ogniem.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy ty tam wykonywałeś instalację hydrauliczną i gazową podczas remontu?

   Rura pękła (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Lepiej przypomnij sobie co ty potrafisz.
   Pisowski nacjonalista jesteś


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Swoją d...e nadstawiaj nie czyjąś

   pękniętą ruro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "smutnie traciło życie" ????

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   "smutnie traciło życie" ???
   "To niszczycielski ogień" ???

   Kto to tlumaczyl???
   Google translator???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   FGH

   trochę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   prośba do młodych....UWAŻAJCIE!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tyku

   tyku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   zrobi Coś Ktoś? czy znowu trzeba czekać na REAKCJĘ prawdziwego mężczyzny zwanego MERKELEM....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda Europejskiej cywilizacji

   xgrd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   Oby ciapatych nikt nie wpuścił do Torunia, bo biedny będzie ten polityk który to uczyni.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Europejczycy uczyli się od Arabów wielu rzeczy

   Ale ty o tym nie wiesz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Nieuk jesteś,ale za to bezczelny cham!D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JESTEŚ CHAM !

   LEWATYWA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

   MENDO TO DZIĘKI ARABOM JEST TAK MAŁO TYCH , KTÓRZY ZGINĘLI ! TYLKO TAKA KANALIA JAK TY TEGO NIE ROZUMIE ! CHAMIE TO TY ZE SWOJĄ RELIGIJNOŚCIĄ OBŁUDĄ I ZACOFANIEM JESTEŚ...rozwiń całość

   MENDO TO DZIĘKI ARABOM JEST TAK MAŁO TYCH , KTÓRZY ZGINĘLI ! TYLKO TAKA KANALIA JAK TY TEGO NIE ROZUMIE ! CHAMIE TO TY ZE SWOJĄ RELIGIJNOŚCIĄ OBŁUDĄ I ZACOFANIEM JESTEŚ CIAPATY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tubylec

   z trn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Mój boże

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu