Romuald Kłosiński nie będzie kierował I LO w Łowiczu

  Romuald Kłosiński nie będzie kierował I LO w Łowiczu

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Romuald Kłosiński

  Romuald Kłosiński ©Rafał Klepczarek

  Romuald Kłosiński nie będzie dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu. Mieszkaniec powiatu łowickiego wygrał konkurs na to stanowisko, ale po rozmowie ze starostą łowickim Krzysztofem Figatem złożył w tym tygodniu oficjalną rezygnację.
  Romuald Kłosiński

  Romuald Kłosiński ©Rafał Klepczarek

  W powiatowym konkursie 19 grudnia Romuald Kłosiński, który w I LO uczył matematyki w latach 1996-98, pokonał Agnieszkę Kalinowską-Pawłowską, nauczycielkę historii w II Liceum Ogólnokształcącym.

  W tym tygodniu mieszkaniec powiatu łowickiego finalizował swoje zatrudnienie w szkole, której jest absolwentem. Podczas rozmowy ze starostą Figatem okazało się, że działający w stolicy w bankowej branży IT kandydat na dyrektora ma znacznie większe oczekiwania finansowe niż możliwości starostwa.

  Dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych zarabiają po ponad 5 tys. zł brutto miesięcznie. Kłosińskiemu, który chciał kierować I LO jak menadżer, a nie pedagog, zaproponowano o 1 tys. zł więcej. Była to jednak kwota poniżej jego oczekiwań.
  Mieszkaniec powiatu łowickiego w mieście nad Bzurą prowadzi także klub squashowy. Jako dyrektor samorządowej szkoły musiałby zrezygnować z prowadzenia działalności gospodarczej. Kłosiński nie zgodził się na to.

  Kandydat na dyrektora oczekiwał także, że powiat podpisze z nim umowę menadżerską, ale nie pozwala na to prawo, które stanowi, że zarządzający szkołą prowadzi ją na podstawie powołania.

  - Szkoda, że tak wyszło, gdyż pan Kłosiński miał inne spojrzenie na szkołę niż obecni dyrektorzy – informuje starosta Krzysztof Figat. – W tej sytuacji podjęliśmy decyzję, że ponownie ogłosimy konkurs na to stanowisko.

  W ferie dyrektorskie obowiązki powierzone zostaną natomiast Ewie Bury, która była jedyną kandydatką na dyrektora ZSP nr 4 w Łowiczu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo