Sabat znowu będzie w Kielcach! Zobacz, kto wystąpi

  Sabat znowu będzie w Kielcach! Zobacz, kto wystąpi

  PB

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sabat znowu będzie w Kielcach! Zobacz, kto wystąpi
  To już pewne na scenie kieleckiego amfiteatru pojawią się legendarne gwiazdy rocka. W tym roku w miejsce legendarnego już "Sabatu Czarownic" odbędzie się w sobotę 26 sierpnia w Kielcach "Rockowy Sabat". Wystąpią znani polscy artyści : De Mono, Oddział Zamknięty, Wanda i Banda, Golden life, Mr Zoob, Big Day, Rezerwat, Lombard, Formacja Nieżywych Schabuff, Izabela Trojanowska. Gwiazdą zagraniczną jest fińska kapela Sunrice Avenue, która zagra swój mega hit Hollywood hills.
  Sabat znowu będzie w Kielcach! Zobacz, kto wystąpi
  CoolTour - Ogólnopolski Magazyn Kulturalny  W sobotę 26 sierpnia w scenerii amfiteatru na Kadzielni znów odbędzie się magiczne widowisko. Zaprosiła na nie Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Na scenie wystąpią wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady, takie jak kultowy w latach 80- tych zespół OMD i popularny wśród nieco młodszej widowni Sunrice Avenue. W scenariuszu wydarzenia znajdzie się wiele odniesień do atrakcji turystycznych regionu i tradycji świętokrzyskich legend. Przyjadą wielkie gwiazdy, będzie też transmisja w telewizji Polsat. Co ważne, bez problemu będzie można kupić bilety na to wydarzenie.

  Powrót do Sabatu Czarownic?
  Jacek Kowalczyk prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego twierdzi, że warto wrócić do sprawdzonej formuły promocji województwa świętokrzyskiego poprzez telewizyjne widowiska. Przypomnijmy, że atrakcyjnym wydarzeniem był współorganizowany przez tę organizację „Sabat Czarownic”. - Dzięki niemu oraz innym produkcjom telewizyjnym zawsze budowaliśmy pozytywny wizerunek miejsca pełnego magii i wspaniałych atrakcji turystycznych. Miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Tak będzie i tym razem, chociaż zmiany, które wprowadzamy są niemal rewolucyjne - mówi prezes.

  Każdy może kupić bilet

  Informacją, która na pewno ucieszy fanów muzyki rockowej są zmiany zasad dystrybucji biletów. W tym roku trafiają one bowiem do wolnej sprzedaży, już można je kupić poprzez stronę internetową www.magicznezakonczeniewakacji.pl w różnych cenach zależnie od wybranego miejsca.

  - Tym razem tylko część biletów trafi do członków Regionalnej Organizacji Województwa Świętokrzyskiego, w tym do świętokrzyskich hotelarzy i biur podróży, zainteresowanych sprzedażą tych biletów w pakietach razem z noclegami. Ważna zmiana to oczywiście nazwa i formuła koncertu. Zamiast „Sabatu Czarownic", organizowanego zwykle z początkiem wakacji pojawia się "Rockowy Sabat" na ich zakończenie w ramach kilkudniowego cyklu - wyjaśnia wiceprezes Regionalnej Organizacji Turystycznej turystyczną Andrzej Czuba.

  Magiczne zakończenie Wakacji

  W tym roku, w dniach 25,26 i 27 sierpnia odbędą się na Kadzielni trzy widowiska pod rząd o wspólnej nazwie „Magiczne zakończenie wakacji”. W piątek, 25 sierpnia organizatorzy zapraszają mieszkańców naszego województwa i turystów na Świętokrzyską Galę Kabaretową, w sobotę 26 sierpnia na "Rockowy Sabat" a 27 sierpnia na Przebój Lata RMF FM i Polsatu.

  Marszałek: Kielce co prawda Opola nie zrealizowały ale…

  Pieniądze na organizację Rockowego Sabatu, 300 tysięcy złotych, przekazał Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Do magicznego spędzenia wakacji zachęcał marszałek Adam Jarubas.

  – Tworzy się trzydniowe wydarzenie, idealne do tego, aby na ostatni weekend sierpnia turyści wybrali się do Kielc. W ubiegłym roku żałowaliśmy, że nie mogliśmy organizować sabatu więc cieszę się, że na nowo pojawiła się ta idea. Będzie głośno, będzie wesoło. Kielce co prawda Opola nie zrealizowały ale z przytupem zrealizujemy coś, o czym będzie głośno w całej Polsce – mówił marszałek. Wyjaśniał, że przed emisją koncertu zostaną nagrane zwiastuny tego wydarzenia, w których pokazane zostaną świętokrzyskie atrakcje turystyczne.

  To marketingowy strzał w dziesiątkę?

  O tym, że „Rockowy Sabat” będzie marketingowym strzałem w dziesiątkę mówił prezes oddziału świętokrzyskiego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Piotr Dwurnik.
  – Im więcej takich wydarzeń, tym dla świętokrzyskiej branży turystycznej lepiej. Bo tylko duże i tak spektakularne imprezy mogą być zauważalne w Polsce i realnie przełożyć się większe obłożenie hoteli. Dobrze, że w tym roku bilety są w publicznej sprzedaży i mogą stać się częścią naszych pakietów turystycznych- zaznaczał Dwurnik.

  Wystąpi OMD, Sunrice Avenue oraz gwiazdy polskiego rocka

  A kto wystąpi na "Rockowym Sabacie"? Jak nazwa wskakuje będą to głównie gwiazdy rocka. W tym dwie zagraniczne.
  -Zaprosiliśmy do Kielc prawdziwe legendy polskiej sceny muzycznej. Dlatego będzie ostro a jednocześnie nostalgicznie. W Kielcach wystąpią znani polscy artyści : De Mono, Oddział Zamknięty, Wanda i Banda, Golden life, Mr Zoob, Big Day, Rezerwat, Lombard, Mariusz Dyba z repertuarem Chłopców z Placu Broni, Formacja Nieżywych Schabuff, Izabela Trojanowska. Gwiazdą zagraniczną jest fińska kapela Sunrice Avenue, która zagra swój mega hit Hollywood hills. Starsi widzowie chętnie pokołyszą się w rytm hitów "wytwórni przebojów", jaką w latach 80 tych XX wieku był zespół OMD -zapowiada reżyser koncertu Konrad Smuga.

  W tym roku Rockowy Sabat pokaże Polsat
  Na żywo Sabat pokaże telewizja Super Polsat, a kilka lub kilkanaście dni później, w weekend o 22, czyli najlepszym czasie antenowym, główny kanał Polsatu. – Polsat zaproponował nam swoją antenę a producent widowiska, firma „Eskander” bardzo dobre warunki organizacyjno-finansowe – wyjaśnia dyrektor Małgorzata Wilk- Grzywna.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem