Śmierć dziecka pod Łowiczem. Ojciec dobrowolnie poddał się...

  Śmierć dziecka pod Łowiczem. Ojciec dobrowolnie poddał się karze

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sędzia Magdalena Piwowarczyk przychyliła się do wniosku śledczych

  Sędzia Magdalena Piwowarczyk przychyliła się do wniosku śledczych ©Rafał Klepczarek

  Sąd Rejonowy w Łowiczu w piątek (11 maja) skazał na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata próby ojca małej Nikoli. 38-letni mieszkaniec Skowrody Południowej 26 sierpnia ubiegłego roku podczas prac gospodarskich przejechał ciągnikiem najmłodsze z trojga dzieci. Dziecko zmarło w szpitalu.
  Sędzia Magdalena Piwowarczyk przychyliła się do wniosku śledczych

  Sędzia Magdalena Piwowarczyk przychyliła się do wniosku śledczych ©Rafał Klepczarek

  Prokuratura Rejonowa w Łowiczu pod koniec stycznia przesłała do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy. Śledczy domagali się dla mężczyzny 1 roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby. Sprawca tragicznego wypadku ma także raz na trzy miesiące w formie pisemnej informować sąd o przebiegu okresu próby. Prokuratura chciała również, aby został on obciążony kosztami sądowymi.


  Sędzia Magdalena Piwowarczyk przychyliła się do wniosku śledczych. 38-latek został objęty karą ustaloną z prokuraturą. Musi pokryć koszty sądowe w kwocie ponad 1,7 tys. zł oraz wpłacić ponad 500 zł na rzecz kuratora zmarłego dziecka. Wyrok nie jest prawomocny.

  Tragedię, która 26 sierpnia 2017 roku spotkała rodzinę z powiatu łowickiego ciężko opisać. Jest ona jednak na pewno przestrogą dla każdego rodzica, aby dzieci, szczególnie tych najmniejszych nie spuszczać z oka. Z kolei dla tych, którzy dzieci nie mają, jest sygnałem, aby będąc w pobliżu obcych milusińskich, zainteresować się, czy nie zagraża im niebezpieczeństwo. Pan Michał (imię zmienione przez redakcję) feralnego dnia po południu wraz z bratem wymieniał rynny na budynku gospodarczym. Miał problem z odpaleniem ciągnika rolniczego, do którego doczepiona była przyczepa.

  38-letni dziś gospodarz postanowił użyć innego traktora, aby pociągnąć ten odmawiający współpracy. Mężczyzna poszedł do garażu, wsiadł do maszyny i zaczął cofać. W pewnym momencie poczuł, że na coś na jechał. Po chwili odkrył, że między przednimi a tylnymi kołami ciągnika leży jego roczna córka. Zrozpaczony ojciec rozpoczął reanimację dziecka. Wezwano na pomoc pogotowie ratunkowe, ale domownikom każda chwila wydawała się wiecznością.

  Pan Michał wraz z bratem własnym autem zawieźli dziecko do szpitala w Łowiczu. Stamtąd zostało przetransportowane do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Lekarze określali stan małej Nikoli jako skrajnie zły. Dziewczyna mająca rozległe i głębokie uszkodzenia czaszki zmarła 27 sierpnia ok. godz. 21.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda...

  Ech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Szkoda dziecka, szkoda ojca i szkoda całej rodziny.
  Wiadomo, że to był wypadek, wiadomo że ojciec wolałby wsadzić rękę w ogień niż zabić dziecko...

  Polecamy

  „Sicario 2: Soldado”. Poznaj bezwzględny świat karteli narkotykowych

  „Sicario 2: Soldado”. Poznaj bezwzględny świat karteli narkotykowych

  TOP 10 hoteli w Łodzi

  TOP 10 hoteli w Łodzi

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny