Tomasz Gollob opuścił oddział intensywnej terapii i wydał...

  Tomasz Gollob opuścił oddział intensywnej terapii i wydał oświadczenie

  Zdjęcie autora materiału

  Jakub Stykowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tomasz Gollob opuścił oddział intensywnej terapii

  Tomasz Gollob opuścił oddział intensywnej terapii ©Jakub Pikulik

  Tomasz Gollob opuścił oddział intensywnej terapii. Teraz trafi do kliniki neurochirurgii kierowanej przez profesora Marka Harata. Żużlowiec wydał również oświadczenie.
  Tomasz Gollob opuścił oddział intensywnej terapii

  Tomasz Gollob opuścił oddział intensywnej terapii ©Jakub Pikulik

  - Tomasz Gollob jest w trakcie przenoszenia na oddział neurochirurgii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Czuje się lepiej i normalnie z nami rozmawia - powiedział lekarz Cezary Rybacki, który zajmuje się zdrowiem żużlowca od 20 lat.

  Stan neurologiczny Tomasza się nie zmienił. Nadal nie ma on czucia w nogach. Nie wiadomo jeszcze jak długo Gollob będzie przebywać w klinice neurochirurgii. Kolejnym etapem będzie żmudna rehabilitacja. Poprawia się jednak stan psychiczny sportowca. "Chudy" chce walczyć o powrót do sprawności.

  Władysław Gollob o stanie zdrowia swojego syna Tomasza [wideo]  - Od dwóch dni jest w lepszym stanie psychicznym - zdradził nam w niedzielę ojciec żużlowca. - Jest na tyle mocny, że wróci do zdrowia. Może nie w stu procentach, ale na pewno będzie zarządzał Polonią Bydgoszcz - dodał Władysław Gollob.

  Sam Tomasz Gollob przekazał specjalne oświadczenie.

  - Wsparcie kibiców daje mi siłę. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i każde dobre słowo. To wiele dla mnie znaczy - przekazał w nim. - Wasze wsparcie daje mi siłę. Jestem sportowcem i nigdy się nie poddaję, wiem jednak, że czeka mnie długa droga. Leczenie i proces rehabilitacji nie będą proste, ale długie i żmudne. Musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość. Trzymajcie kciuki - dodał.

  Przekazał również podziękowania "rodzinie, znajomym i przyjaciołom, kibicom z Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia, Tarnowa, Gorzowa, Gdańska oraz tym we wszystkich zakątkach kraju jak również poza jego granicami".

  Tomasz Gollob wyraził także wdzięczność wszystkim tym, którzy zajęli się nim od razu po wypadku i "zaangażowali się w udzielenie mu błyskawicznej pomocy". Podziękował Ministerstwu Obrony Narodowej, 10. Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu z Polikliniką w Bydgoszczy, a szczególnie swojemu przyjacielowi dr n. med. Cezaremu Rybackiemu, prof. Markowi Haratowi, dr. n. med. Robertowi Włodarskiemu, pielęgniarkom, rehabilitantom oraz personelowi pomocniczemu.

  ZOBACZ TAKŻE: Bydgoszcz, Grudziądz, Warszawa... Kibice i sportowcy wspierali Golloba  DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU


  Na czym polega fenomen Tomasza Golloba? "Nie chodzi tylko o sport, Tomek przywrócił Polakom dumę narodową"
  źródło: UWAGA! TVN

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tomek gollob

  tomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  ehhh brak słów... miejmy nadzieję, że będzie jak kiedyś z Tomkiem ale Knudsenem, który też po wypadku miał duże problemy, a później wrócił na tor i ogolił ze Spartą lata 90 w lidze żużlowej....rozwiń całość

  ehhh brak słów... miejmy nadzieję, że będzie jak kiedyś z Tomkiem ale Knudsenem, który też po wypadku miał duże problemy, a później wrócił na tor i ogolił ze Spartą lata 90 w lidze żużlowej. Szacunek dla Tomka Golloba i dużo zdrowia oraz wytrwałości w dążeniu do mam nadzieję pełnej sprawności.zwiń

  Polecamy

  [QUIZ] Czy żyjesz ekologicznie? Rozwiąż QUIZ i zobacz czy jesteś EKO

  [QUIZ] Czy żyjesz ekologicznie? Rozwiąż QUIZ i zobacz czy jesteś EKO

  MISTRZOWIE URODY. Zgłoś i głosuj!

  MISTRZOWIE URODY. Zgłoś i głosuj!

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Nasza akcja charytatywna

  Nasza akcja charytatywna