Unijne kursy w ZSP nr 3 w Łowiczu (Zdjęcia)

  Unijne kursy w ZSP nr 3 w Łowiczu (Zdjęcia)

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Unijne kursy w ZSP nr 3 w Łowiczu (Zdjęcia)
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  W mijający weekend 25 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu wzięło udział w kolejnym cyklu zajęć praktycznych w ramach kursów barmana-baristy oraz stylizatora włosów i paznokci. Zajęcia te odbywają się w ramach projektu ”Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami - gwarancją sukcesu na rynku pracy”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
  Realizacja zajęć kursowych rozpoczęła się już na początku ferii zimowych. W zajęciach projektowych brało udział 54 uczniów. W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku uczniowie wzięli udział w zajęciach kursu dietetyki i kursu kelnerskiego. W drugiej połowie ferii uczniowie ponadgimanzjalnej trójki zaczęli uczyć się obsługi kasy fiskalnej oraz poznawać fach barmana – baristy, stylizatora włosów i paznokci oraz brać udział w kursie kwalifikacyjnego w zawodzie kucharz.


  Podczas piątkowych i sobotnich (10 i 11 lutego) zajęć w ramach kursu barman - barista tematem przewodnim była whisky. Zajęcia praktyczne miały na celu zdobycie umiejętności przyrządzania drinków powstałych na bazie dziwnych, nietypowych składników np. połączenia herbaty i wódki. Atrakcją dla uczniów, którzy samodzielnie przyrządzali napoje był płonący drink. Zajęcia poprowadził Jerzy Czapla, barmański mistrz Polski.

  - W czasie zajęć stylizacji paznokci uczennice naszej szkoły poznały tajniki manicure kosmetycznego - informuje Edyta Niedzielska, nauczycielka z ZSP nr 3 w Łowicz. - Dziewczęta ćwiczyły nakładanie kosmetyków i uczyły się właściwego używania urządzeń potrzebnych do manicure klasycznego. Kolejne zajęcia odbędą się w przyszłym tygodniu. Ich tematyką ma być manicure hybrydowy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo