W Łodzi ćwiczy najstarsza uczestniczka zajęć nordic walking...

  W Łodzi ćwiczy najstarsza uczestniczka zajęć nordic walking w Polsce [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Na Stawach Jana 92. urodziny świętowała w Aleksandra Durlik, najstarsza uczestniczka zajęć nordic walking organizowanych przez MOSiR
  1/24
  przejdź do galerii

  Na Stawach Jana 92. urodziny świętowała w Aleksandra Durlik, najstarsza uczestniczka zajęć nordic walking organizowanych przez MOSiR ©Grzegorz Gałasiński

  Na Stawach Jana 92. urodziny świętowała w poniedziałek Aleksandra Durlik, najstarsza uczestniczka zajęć nordic walking w Polsce.
  Urodziny Aleksandry Durlik stają się corocznym świętem łódzkich miłośników nordic walking. Po rozgrzewce z trenerem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi ok. 60 młodszych koleżanek i kolegów jubilatki na cały głos zaśpiewało jej „100 lat to za mało, 150 by się chciało”, nie zabrakło również tortu i prezentów - m.in. od Tomasza Treli, wiceprezydenta Łodzi, odpowiedzialnego za sport oraz rekreację (podarował album o mieście).


  Łodzianka Aleksandra Durlik maszeruje z kijkami od ponad dwóch lat i już po kilku miesiącach uprawiania tej aktywności wymyśliła hasło „Dopóki żyję, przychodzę na kije”.

  Z opowieści uśmiechniętej jubilatki wynika, że kiedyś wcale nie zanosiło się, aby cieszyła się pogodnym czasem emerytury.

  - Za młodych lat byłam bardzo chora na gruźlicę. W uzdrowisku pod czeską granicą spędziłam rok. Ale choroba minęła - mówiła w poniedziałek Aleksandra Durlik.

  Jubilatka do Łodzi przyjechała z Radomia w latach osiemdziesiątych. W czasach aktywności zawodowej pracowała w kiosku ruchu.

  Zamiłowanie do nordic walking to zasługa córki jubilatki. To ona zachęciła mamę do wspólnego przychodzenia na zajęcia MOSiR.

  Zawody nordic walking w Parku 3 Maja [ZDJĘCIA+FILM]

  - Staram się nie odpuszczać i trenować dwa razy w tygodniu - opowiada Aleksandra Durlik. - Kiedy jestem w lepszej formie, robię z kijkami dwa kółka wokół stawu, kiedy w słabszej, ponieważ w moim wieku różnie bywa, jedno. Dzięki zajęciom mam trochę ruchu i lepiej się czuję. Polecam nordic walking każdemu.

  Każdy spacer z trenerem MOSiR poprzedza rozgrzewka: m.in. profesjonalne ćwiczenia rozciągające kończyny oraz skłony. Również w tym przypadku dziarska emerytka nie „odpuszcza”. Zaleca ćwiczenia, np. rozciąganie, nawet tym ze starszych osób, które nie mają już siły samodzielnie wychodzić z domu, ponieważ twierdzi, że nawet niewielka porcja ruchu pomoże w każdym wieku.

  Zajęcia nordic walking z instruktorem MOSiR w Łodzi są dla uczestników bezpłatne. W poniedziałki odbywają się w czterech terminach (na Stawach Jana w godz. 10-11.30, w Parku imienia 3-go Maja w godz. 14.15-15 i w godz.15-17 oraz w Parku im. Poniatowskiego w godz. 14.30-16.

  Wtorek z kijkami to w Łodzi zajęcia na Stawach Jana (w godz. 10-11.30).

  Środa to aż pięć terminów (w Parku im. Piłsudskiego w godz. 10-11.30, w Parku im. Mickiewicza w godz. 12-13.30, w Parku im. 3-go Maja w godz. 14.15-15.45 i w godz. 15-17 oraz w Parku im. Poniatowskiego w godz. 14.15-15.45.

  W czwartek kijarze spotykają się trzykrotnie (na Stawach Jana w godz. 10-13, przy Wodnym Raju w godz. 13-14.30 oraz w Parku im. Piłsudskiego 16.30 - 18).

  Piątek to dwa dostępne terminy w Parku im. 3-go Maja (13.30-14.30 i 15-17).

  Ostatni bieg zimowego Grand Prix Łódź [ZDJĘCIA]

  W Łodzi Odbywają się też zawody nordic walking - dla tych, którym spacery nie wystarczą i lubią się ścigać.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pogratulowac i zyczyc pani duuuzo zdrowia

  Bakteria (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  wiecej takich aktywnych osob i az milo to czytac

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo