Według policyjnych statystyk rok 2016 był w Łowickiem mniej...

  Według policyjnych statystyk rok 2016 był w Łowickiem mniej tragiczny na drogach niż 2015

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Według policyjnych statystyk rok 2016 był w Łowickiem mniej tragiczny na drogach niż 2015

  ©Archiwum

  W KPP w Łowiczu odbyła się narada służbowa z udziałem Włodzimierza Kalinowskiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi podsumowująca działania stróżów prawa w 2016 roku.
  Według policyjnych statystyk rok 2016 był w Łowickiem mniej tragiczny na drogach niż 2015

  ©Archiwum

  - W ubiegłym roku KPP w Łowiczu osiągnęła bardzo dobre wyniki - informuje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji.
  Jeśli chodzi o stwierdzone przestępstwa kryminalne, to w 2016 roku prowadzono 689 postępowań, czyli o 104 mniej niż rok wcześniej. Najwięcej w Łowickiem było kradzieży (250), kradzieży z włamaniem (101), uszkodzeń mienia (45) oraz rozbojów (13).
  Wykrywalność przestępstw kryminalnych kształtuje się ona na poziomie 57,6 proc. przy średniej wojewódzkiej wynoszącej 51,8 proc. W minionym roku łowicka policja znalazła się w czołówce w kategorii wykrywalności przestępstw gospodarczych i korupcyjnych.

  Bardzo wysoką wykrywalność osiągnięto także w kategorii bójki i pobicia – 85,7 proc. , przy średniej wojewódzkiej 73,9 proc. oraz rozbojów – 69,2 proc. przy średniej w Łódzkiem 69,4 proc.

  - W ubiegłym roku policjanci z prewencji ujawnili 3.844 wykroczenia szczególnie uciążliwe dla społeczeństwa, dotyczące zakłócania spokoju i porządku publicznego, skierowane przeciwko urządzeniom użyteczności publicznej, obyczajności publicznej oraz związane z naruszeniem ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - dodaje przedstawicielka KPP w Łowiczu.

  Położenie powiatu łowickiego w centralnej Polsce powoduje, że przez drogi przebiegające przez tę część naszego kraju przejeżdża wiele pojazdów. W ubiegłym roku w Łowickiem doszło do 81 wypadków drogowych, czyli o 11 więcej niż rok wcześniej. W tym samym okresie czasu zginęło 10 osób. To mniej o cztery niż w roku poprzednim. W wypadkach rannych zostało 91 osób, czyli o 1 osobę mniej niż w 2015.

  Funkcjonariusze zanotowali też 689 kolizji drogowych, których liczba wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym o 76. W 2016 roku policjanci z ruchu drogowego wyeliminowali z dróg 182 nietrzeźwych kierowców. Odnotowano także 15 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo