Większość radnych nie godzi się na sprzedaż komunalnych...

  Większość radnych nie godzi się na sprzedaż komunalnych mieszkań w Łowiczu

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Blok przy ul. Bawełnianej 4 w Łowiczu

  Blok przy ul. Bawełnianej 4 w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  Większość radnych sprzeciwia się sprzedaży komunalnych mieszkań zajmującym je najemcom Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu. Członkowie rady miasta dali temu wyraz podczas ostatniej sesji, gdy 11 z nich sprzeciwiło się powołaniu doraźnej komisji w tej sprawie. Siedmiu chciało otworzenia takiego ciała roboczego, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.
  Blok przy ul. Bawełnianej 4 w Łowiczu

  Blok przy ul. Bawełnianej 4 w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Łowiczu omawiano prośbę mieszkańców dawnego bloku zakładowego przy ul. Bawełnianej, z których część chce wykupić z bonifikatą lokale mieszkalne. Wskazują oni, że dawny zakładowy blok należał do Energopolu i Rejonu Dróg Publicznych w Łowiczu, a pracownicy tych ostatnich na różne sposoby partycypowali w kosztach jego powstania.

  Ostatnia uchwała, która pozwalała na wykup komunalnych mieszkań w Łowiczu, obowiązywała do końca 2006 roku.
  Od czasu, kiedy burmistrzem został Krzysztof Kaliński, nie dawano zielonego światła dla uszczuplania gminnego zasobu lokalowego miasta nad Bzurą. Także obecnie udało się włodarzowi miasta przekonać większość radnych, że nie jest to dobry pomysł.

  Z 32 mieszkań w bloku przy ul. Bawełnianej do końca 2006 roku wykupiono 11. Obecnie o takie prawo ubiegają się najemcy dziesięciu z 21 pozostałych. Wszystko wskazuje na to, że przy obecnym układzie sił politycznych w RM nie ma szans na pozytywne załatwienie tego wniosku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo