Wydarzenia na weekend w Łodzi. Dzień Dziecka trwa!...

  Wydarzenia na weekend w Łodzi. Dzień Dziecka trwa! [PROPOZYCJE]

  Matylda Witkowska

  , Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Wydarzenia na weekend w Łodzi
  1/6
  przejdź do galerii

  Wydarzenia na weekend w Łodzi

  Z okazji Dnia Dziecka Rossmann zaprasza dzieci do zoo, Off Piotrkowska na zajęcia, a miasto na festyn. W weekend również święto holi, zawody w boulderingu i basketmania. Sprawdźcie co robić w piątek, sobotę i niedzielę (2 -4 czerwca).
  Ten weekend będzie należał do dzieci. Z okazji obchodzonego 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka na terenie miasta zorganizowano kilka dużych pikników. Na każdym pojawi się wiele atrakcji dla najmłodszych.

  Rossmann Dzieciom  W niedzielę w łódzkim zoo odbędzie się 16. edycja pikniku Rossmann Dzieciom. Tak jak co roku firma zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w otoczeniu zwierząt.

  W tym roku tematem imprezy jest „Wyspa skarbów”, a całość utrzymana będzie w stylu marynistycznym i pirackim.

  Niedzielny piknik rozpocznie się o godz. 10. Zaplanowano wiele atrakcji począwszy od programu artystycznego, przez strefy edukacyjne, po ulubione przez małych łodzian konkursy z nagrodami.

  Rossmann Dzieciom to także okazja do poszerzenia dziecięcej wiedzy. Dlatego każdy uczestnik pikniku będzie mógł skorzystać z warsztatów pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez profesjonalnych ratowników.

  Na pikniku pojawią się też przekąski: wata cukrowa i przysmaki z grilla.

  Impreza częściowo jest charytatywna. Zaproszeni są na nią wychowankowie łódzkich domów dziecka. Każdy z nich otrzyma specjalny upominek.

  Z okazji pikniku Rossmann Dzieciom w niedzielę wstęp do ogrodu zoologicznego jest dla dzieci bezpłatny.

  Miejski Dzień Dziecka  Do wspólnej zabawy zaprasza też łódzki magistrat. W niedzielę na ulicy Piotrkowskiej oraz w pasażu Schillera odbędzie się doroczny Miejski Dzień Dziecka.

  Od godz. 11 do 15 na Piotrkowskiej między ulicami Tuwima i Nawrot pojawią się stoiska z atrakcjami dla najmłodszych. Do wyboru jest kilkadziesiąt propozycji.

  Na pikniku będzie można pojeździć na torze wrotkarskim, wziąć udział w turnieju gry w kręgle, przejechać się trambusem, obejrzeć pokazy sztuk walki, oraz zwierzęta hodowane przez studentówUŁ.

  Nie zabraknie też zajęć edukacyjnych: najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych robienia sushi, sadzenia kwiatów, montażu drewna. Będzie też można odwiedzić laboratorium małego odkrywcy, nauczyć się animacji poklatkowej czy samodzielnego budowania robotów. Pojawi się też wioska indiańska i... bizonobus.

  Na dzieci czekają też służby porządkowe. Straż miejska bezpłatnie oznakuje rowery (trzeba mieć dowód tożsamości i zakupu), a policja wraz z Kotem Prewencjuszem poprowadzi pokazy ratownictwa.

  Pojawią się też obowiązkowe atrakcje każdego letniego pikniku: malowanie dzieciom buziek, tworzenie zwierzątek z balonów, puszczanie wielkich baniek mydlanych i spotkanie ze szczudlarzami. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

  Sportowo w Atlas Arenie  W sobotę Dzień Dziecka organizuje Atlas Arena. Będzie miał formę pikniku i odbywać się będzie od godz. 11 do 18 na terenie przed halą. Tematem przewodnim zabawy jest sport. Udział w pikniku jest bezpłatny dla wszystkich dzieci.

  Podczas pikniku będzie można zobaczyć pokazy sztuk walki, prezentację uczniów liceum mundurowego, występy zespołów tanecznych.

  Swoją pracę przybliży animal patrol straży miejskiej oraz straż pożarna. Będzie się można przejechać elektrycznym pojazdem.

  Zaplanowano też bezpłatne warsztaty: taneczne, sportów walki, gier zespołowych, plastyczne, teatralne, fitnesowe, jogi, szermierki go-now, jazdy na rolkach i pierwszej pomocy.

  W Porcie Łódź  Atrakcje dla dzieci przewidziały też łódzkie centra handlowe. W Porcie Łódź (ul. Pabianicka 245) bohaterami zabawy są trolle znane z najnowszej animacji filmowej. Z trollami można się bawić dziś oraz w sobotę w godz. 12-18 w atrium koło sklepu Ikea.

  Zabawa podzielona jest na strefy. W strefie tanecznego show są warsztaty taneczne do muzyki z filmu „Trolle” w tym hitu „Can’t Stop the Feeling”. W strefie charakteryzacji filmowej można upodobnić się do trolli. W strefie animacji fryzur można uczesać włosy w trollowe fryzury, a w strefie filmowej obejrzeć najzabawniejsze sceny z filmu. Będzie też można szukać naklejek z podobiznami bohaterów i otrzymać nagrodę. Udział w zabawie jest bezpłatny.

  Off Piotrkowska Center  Przez całą sobotę pełen atrakcji dla dzieci będzie też kompleks Off Piotrkowska Center (ul. Piotrkowska 138/140). W pracowniach, lokalach i na stoiskach niemal wszystko będzie dla dzieci. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

  Od godz. 12 do 19 można przetestować rowery elektryczne z firmą Eco Bike, a od godz. 12 do 16 wraz z Wake &Roll Park poznać jazdę na wakeboardzie. O godz. 11 będzie można uczyć się robić pizzę ze Spółdzielnią (tu obowiązują zapisy, tel. 786 258 555).

  Od godz. 12 do 15 bar Good Morning Vietnam zaprasza na tworzenie zwierzątek z balonów. W samo południe na górce Football Pub zaprosi dzieci na trening piłkarski. O godz. 16 Meg Mu zaprasza na warsztaty bębniarskie. Bar WaFFle w godz. 12-15 organizuje zabawy kredą. Architekci z pracowni Nobo będą od godz. 11 do 15 malować dzieciom buźki. Szkoła językowa Convers zaprasza o godz. 11, 11.30 i 12 na lekcje pokazowe dla dzieci w wieku 3-6 lat, a o godz. 13 pokój zagadek dla dzieci starszych.  O IMPREZACH W ŁODZI CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE


  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Z tej okazji MPK umyło okna w tramwajach. Tylko trzech. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem