Artysta w kuchni
  odcinek 2

  Tak gotują Artyści!

  Rozwiń
  Artysta w kuchni
  Zwiń

  Tak gotują Artyści!

  Zobacz 2. odcinek "Artysty w kuchni" z Joanną Chacińską z zespołu Bisquit w roli głównej

  SPONSOREM PROGRAMU JEST

  Zakaz polowań w Błaszkach. Burmistrz Rajewski przeciwko...

  Zakaz polowań w Błaszkach. Burmistrz Rajewski przeciwko myśliwym!

  Anna Sikora

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Myśliwi często bezczelnie polują przy budynkach mieszkalnych" - mówi burmistrz

  Myśliwi często bezczelnie polują przy budynkach mieszkalnych" - mówi burmistrz ©Anna Sikora

  Koła łowieckie, które zamierzały polować na terenie gminy Błaszki otrzymały negatywną opinię. „Burmistrz nie wie co robi” - odpowiadają myśliwi.
  Myśliwi często bezczelnie polują przy budynkach mieszkalnych" - mówi burmistrz

  Myśliwi często bezczelnie polują przy budynkach mieszkalnych" - mówi burmistrz ©Anna Sikora

  Na terenie gminy Błaszki myśliwi nie postrzelają. Burmistrz Karol Rajewski wydał kołom łowieckim negatywną opinię w sprawie dzierżawy obwodów, na których myśliwi mieliby polować. Sam burmistrz jest zwolennikiem całkowitego zakazu polowań.

  - Koła łowieckie zwróciły się do mnie o wydanie pozytywnej opinii w sprawie dzierżawy obwodów łowieckich leżących na terenie naszej gminy – wyjaśnia burmistrz Błaszek.
  - Niestety, wydałem opinie negatywną. Wszyscy wiedzą, że od dziecka jestem miłośnikiem przyrody i nie podpisałbym "wyroku śmierci" na zwierzynie łownej, tym bardziej, że polowania są dla niektórych prominentnych osób z naszej gminy sportem i snobistyczna rozrywką, często bezczelnie uprawianą przy budynkach mieszkalnych. Z krajobrazu naszej gminy znikły już kuropatwy, rzadko widuje się zające, niedługo znikną bażanty i sarny. Osobiście uważam, że polowania na zwierzęta powinny być zakazane, koła łowieckie rozwiązane.  W tym roku wygasają umowy na dzierżawę obwodów łowieckich. Zgodnie z procedurą odnowienia umowy, myśliwi muszą wystąpić o opinię do starosty, izb rolniczych, wójta albo burmistrza, w zależności na terenie jakiego samorządu znajduje się obwód. Po uzyskaniu tych opinii, koła łowieckie kierują się do urzędu marszałkowskiego o przedłużenie umów dzierżawy.

  - Opinię negatywną burmistrza Błaszek można ująć jako niewyrażenie zgody na polowania na terenie gminy - mówi Lech Krawczyk, rzecznik Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Sieradzu. - Jednak co za tym idzie, nie będzie również prowadzona na terenie samorządu żadna gospodarka łowiecka. Polowania to jedna z części gospodarki łowieckiej. Burmistrz bierze na siebie teraz odpowiedzialność za wypłacanie szkód łowieckich. Rozumiem, jak ktoś nie poluje, to kojarzyć się to może za pociąganiem za spust i strzelaniem do zwierzyny. Jeżeli samorząd tych terenów nie wydzierżawi, to bierze na siebie obowiązek wypłaty odszkodowań. A w okresie wiosennym dziki wyrządzają mnóstwo szkód na polach. Na terenie Błaszek jest spora populacja dzików.

  Na terenie gminy znajduje się kilka obwodów łowieckich, na których polowały m.in. koło „Szarak” z Wróblewa, „Grzywacz” z Błaszek, czy „Ponowa” z Brąszewic.

  - Obwód łowiecki może być na terenie kilku gmin, dlatego koło musi wystąpić o opinię do wszystkich włodarzy – dodaje Lech Krawczyk. - Z negatywną opinią obwody nie zostaną wydzierżawione. Obowiązki wypłaty odszkodowań przejmuje burmistrz. A są to niemałe pieniądze, niektóre koła wypłacać muszą rolnikom 100, 200 tysięcy rocznie.

  Jaką burmistrz Błaszek ma alternatywę wobec działalności myśliwych, na które nie składają się polowania?

  - Wystarczyłaby funkcja łowczego – mówi Rajewski. - Taki człowiek z odpowiednim przygotowaniem i wykształceniem mógłby chronić nasze lasy i okolice przed kłusownikami, kradzieżą drzew, śmieceniem, niszczeniem środowiska. Mógłby także dokonywać odstrzałów zwierząt niebezpiecznych.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze (139)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a jak pan

  burmistrz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  ogłosi przetarg na dany obwód swego rodzaju licytacje kto da wiecej ten będzie urzedował na tym terenie to co panowie zrobicie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oderwani od rzeczywistości

  Gocek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Pan Burmistz i reszta "miłośników zwierzątek " nie ma pojęcia o biologii, przyroście naturalnym i zachowaniu zwierzyny łownej a także na temat planów łowieckich w przeciwieństwie do nas myśliwych....rozwiń całość

  Pan Burmistz i reszta "miłośników zwierzątek " nie ma pojęcia o biologii, przyroście naturalnym i zachowaniu zwierzyny łownej a także na temat planów łowieckich w przeciwieństwie do nas myśliwych. Nikt z nich nie zdaje sobie sprawy jak dużo będzie tej zwierzyny gdy przestaniemy polować. Twierdzą ze natura sama to ureguluje tylko pytanie jak? Bo moim zdaniem to chyba jedynie na drogach pod kołami aut ( jak jeden z drugim rozwali sobie auto w zderzeniu z dzikiem lub sarna albo coś gorszego sie stanie to może zrozumie po co jest redukcja populacji przez myśliwych) lub tez w końcu rolnikom puszcza nerwy i sami zaczną "redukować populacje po swojemu " różnymi dziwnymi sposobami (np. Trutkami, pułapkami, wnykami itd.) i wtedy to dopiero będzie "Humanitarne" zabijanie?! Ja bym prosił myśliwych z tego rejonu o spokój w dyskusjach z burmistrzem Blaszek, najwyżej nie będziemy polować rok góra dwa, pózniej sami przyjdą żebyśmy jednak zaczęli polować. I tak jak ludzie piszą tutaj i na innych stronach komentarze, że Burmistrz Blaszek powinien być przykładem dla innych tak ja twierdze, że owszem będzie przykładem ale dla nas myśliwych pozytywnym (także w skali ciągłego kraju) bo w końcu ludzie otworzą oczy co sie dzieje gdy myśliwi przestają polować. Dla tych co nie wiedza to powiem tylko, ze roczny przyrost dzika szacuje sie w granicach 150-250% populacji (duża rozbieżność bierze sie z tego jak sroga zima jest danego roku oraz z dostępnej bazy żerowej - a kukurydzy tez sieje sie coraz więcej), przyrost saren to 30-40% rocznie. Tak wiec jeżeli na terenie Blaszek przykładowo jest 100 dzików(nie znam dokładnie tego terenu ale z tego co słyszałem jest nawet więcej ) to w przyszlym roku będzie ich 300 a za dwa lata 900! A saren to na pewno jest więcej i wszystkie te zwierzęta musza coś jeść i to nie mało! A Pan Burmistrz tez jest śmieszny, najpierw mówi, że na terenie Blaszek nie ma zajęcy i bażantów co akurat jest nieprawda ( wiem bo moje koło tez ma obwód na tym terenie i właśnie akurat pod względem zajęcy to ten teren jest jednym z nielicznych w kraju gdzie zajęcy jest bardzo dużo) a z drugiej strony wstawia zdjęcie z zastrzelonym lisem który to jest głównym winowajcą niskiego stanu zwierzyny drobnej w całej Polsce. Na koniec powiem jeszcze tylko ze jedna samica lisa rodzi od 5-10 szczeniąt rocznie. Pozdrawiam wszystkich kolegów myśliwych zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Myśliwi kontra ekolodzy

  BEZSTRONNY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Po komentarzach można dostrzec dwie strony: przeciwników i zwolenników polowania.
  Przeciwnicy po za wyzwiskami i argumentami typu "biedne zwierzątka" czy "Myśliwi mordercy" nie mają żadnych...rozwiń całość

  Po komentarzach można dostrzec dwie strony: przeciwników i zwolenników polowania.
  Przeciwnicy po za wyzwiskami i argumentami typu "biedne zwierzątka" czy "Myśliwi mordercy" nie mają żadnych argumentów.
  Zwolennicy polowań natomiast przytaczają argumenty o szkodach łowieckich, braku podstaw prawnych do zakazu polowań i o ochronie przyrody poprzez polowania.
  Moim skromnym zdaniem :debatę wygrali myśliwi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MIŁOŚNIK PRZYRODY

  mysliwy z zapolic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  ZASTANAWIA MNIE DLACZEGO BURMISTRZ CHCE CHRONIĆ OD WYROKU ŚMIERCI TYLKO ZWIERZYNĘ ŁOWNĄ...? A CO ZE ŚWINKAMI, KRÓWKAMI, KRÓLIOKAMI, KURKAMI I INNYMI ZWIERZĘTAMI, KTÓRE SĄ CHODOWANE, ZABIJANE I...rozwiń całość

  ZASTANAWIA MNIE DLACZEGO BURMISTRZ CHCE CHRONIĆ OD WYROKU ŚMIERCI TYLKO ZWIERZYNĘ ŁOWNĄ...? A CO ZE ŚWINKAMI, KRÓWKAMI, KRÓLIOKAMI, KURKAMI I INNYMI ZWIERZĘTAMI, KTÓRE SĄ CHODOWANE, ZABIJANE I ZJADANE...??? A WIEM- PRZECIEŻ SAM JE ZJADA W KOTLECIKACH, ZUPKACH, SAŁATKACH I INNYCH DANIACH TAK, JAK WIELU INNYCH LUDZI, KTÓRZY KUPUJĄC W MARKETACH I INNYCH SKLEPACH MIĘSO I WĘDLINY. A SKÓRZANE BUCIKI, PASKI, TOREBUSIE I INNE WYROBY???? MYŚLĄ, ŻE NIE MAJĄ "KRWI NA RĘKACH"- BO NIE ONI ZABILI?... DLA MNIE ŚMIERĆ TO ZAWSZE ŚMIERĆ, JEŚLI KUPIŁEM MIĘSO TO KTOŚ DLA MNIE ZABIŁ!!!!!!! JESTEM MYŚLIWYM I NIE ZABIJAM DLA SPORTU; NIE JESTEM BOGACZEM ANI PROMINENTEM. DLA MNIE MYŚLIWSTWO TO PASJA I SPOSÓB NA ŻYCIE...
  A CO DO OCHRONY ZWIERZYNY, TO MYŚLIWI ROBIĄ TO OD DZIESIĄTEK LAT, TO DZIĘKI MYŚLIWEMU MIŁOŚNIKOWI PRZYRODY SĄ ŻUBRY W POLSCE-(PROSZĘ POCZYTAĆ )
  BAŻANTY TEŻ SĄ W POLSCE DZIĘKI MYŚLIWYM... :)
  ILOŚĆ SAREN, JELENI I DZIKÓW TO TEŻ ZASŁUGA MYŚLIWYCH, KTÓRZY PROWADZĄ RACJONALNĄ GOSPODARKĘ ŁOWIECKĄ, KTÓRA JEST POSTRZEGANA ZA WZOROWĄ W EUROPIE.
  A CO DO ZAJĘCY I KUROPATW TO DZIAŁALNOŚĆ CZŁOWIEKA PRZYCZYNIŁA SIĘ DO ZMNIEJSZENIA POGŁOWIA. PRZEDE WSZYSTKIM PRZEZ ZMIANY URBANISTYCZNE CZYLI CORAZ WIĘCEJ DRÓG, KTÓRE PRZECINAJĄ SZLAKI, KTÓRYMI OD TYSIĘCY LAT WĘDROWAŁA ZWIERZYNA, GRUNTY ROLNE ZAMIENIANE NA DZIAŁKI, KTÓRE GRODZONE ZABIERAJĄ BAZĘ ŻEROWĄ I SCHRONIENIE ZWIERZYNIE.
  MECHANIZACJA ROLNICTWA CZYLI Z MAŁYCH UROZMAICONYCH POLETEK NAWOŻONYCH NATURALNIE W WIELKIE UPRAWY NAWOŻONE CHEMICZNIE Z OPRYSKAMI, KTÓRE PODCZAS WEGETACJI MOGĄ BYĆ SCHRONIENIEM, A PO ZBIORACH STAJĄ SIĘ PUSTYNIĄ AŻ DO WIOSNY.
  PODSUMOWUJĄC -PROSZĘ NAJPIERW POCZYTAĆ LUB POROZMAWIAĆ Z OSOBĄ, KTÓRA MA WIEDZĘ NA TEMAT POLSKIEGO ŁOWIECTWA, KTÓRA WYTŁUMACZY CO OZNACZAJĄ SŁOWA : POJEMNOŚĆ ŁOWISKA ,REMIZA, PRZYROST NATURALNY, GOSPODARKA ŁOWIECKA, ROCZNY PLAN ŁOWIECKI, ETYKA ŁOWIECKA,POLETKO ZAPOROWE, KARMOWISKO, STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO ITP. A DOPIERO WTEDY WYDAWAĆ WYROKI I OSĄDY POD WARUNKIEM OCZYWIŚCIE, ŻE SAM/SAMA NIE JESZ MIĘSA I NIE UŻYWASZ PRODUKTÓW POCHODNYCH ZE ZWIERZĄT.
  DARZ BÓRzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łowiec z nad Wisły

  Zgadzam się z Tobą (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Szkoda tylko że społeczeństwo wychowane na parówkach z Biedronki nie zdaje sobie sprawy z tego że w tych parówkach które jedzą jest również mięso... No dobra trochę się zagalopowałem. Produkt...rozwiń całość

  Szkoda tylko że społeczeństwo wychowane na parówkach z Biedronki nie zdaje sobie sprawy z tego że w tych parówkach które jedzą jest również mięso... No dobra trochę się zagalopowałem. Produkt mięsopodobny z połową tablicy Mendelejewa gratis. A My myśliwi jemy pyszną i zdrową dziczyznę własnoręcznie upolowaną i przyrządzoną tak jak lubimy. Może dlatego społeczeństwo nas krytykuje?! Szlak ich trafia że myśliwi normalnie się odżywiają a oni trują za własne pieniądze. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MYŚLIWI TO MORDERCY ZWIERZĄT

  modus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  TO MA BYĆ NORMALNE ODRZYWIANIE KAŻDE MIĘSO JEST RAKOTWÓRCZE KŁUSOWNICY TO MYŚLIWI TO MORDERCY ZWIERZĄT A DLACZEGO ZWIERZĄT JEST TYLKO BO KRETYNI DOKARMIAJĄ ZWIERZĘTA CAŁY ROK I OBOK PAŚNIKÓW...rozwiń całość

  TO MA BYĆ NORMALNE ODRZYWIANIE KAŻDE MIĘSO JEST RAKOTWÓRCZE KŁUSOWNICY TO MYŚLIWI TO MORDERCY ZWIERZĄT A DLACZEGO ZWIERZĄT JEST TYLKO BO KRETYNI DOKARMIAJĄ ZWIERZĘTA CAŁY ROK I OBOK PAŚNIKÓW STAWIAJĄ SWOJE AMBONY DO STRZELANIA zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podziękowanie.

  Bożena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  PANIE BURMISTRZU!

  Jest Pan Wielki i za to serdeczne dzięki w imieniu bezbronnych zwierząt , które nie mówią, ale chcą cieszyć się życiem :) .

  Dobry przykład dla innych :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bożena, co jesz?

  lux (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Bożenka, ile mięsa w życiu zjadłaś? Wiem, wiem... nic. Jestes wegetarianką od urodzenia ;) Żal mi takich ubogich ludzi. Selektywny wylew współczucia dla zwierzęcia... a drugie rzeźne, to już nie...rozwiń całość

  Bożenka, ile mięsa w życiu zjadłaś? Wiem, wiem... nic. Jestes wegetarianką od urodzenia ;) Żal mi takich ubogich ludzi. Selektywny wylew współczucia dla zwierzęcia... a drugie rzeźne, to już nie zwierzę ;) zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łowiec z nad Wisły

  Schabowy z Twojego tależa też nie mówi;-) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Pamiętaj , że Twoja skórzana torebka i buciki wcześniej miały innego właściciela. Gdy umawiasz się z przyjaciółmi na miasto na pizzę czy kebaba to bierzesz udział w masowym linczu biednych...rozwiń całość

  Pamiętaj , że Twoja skórzana torebka i buciki wcześniej miały innego właściciela. Gdy umawiasz się z przyjaciółmi na miasto na pizzę czy kebaba to bierzesz udział w masowym linczu biednych zwierzątek. Gdy mama w niedzielę stawia Ci rosół i schabowego na stole to bierzesz udział w rodzinnym pożeraniu zwłok zamordowanych istnień. Po za tym używasz lekarstw i kosmetyków testowanych na zwierzętach, produkujesz spaliny, ścieki i śmieci które zatruwają środowisko. A gdyby naglę okazało się, że jesteś wegetarianką to warto abyś wiedziała, że pola na których rośnie Twoje jedzenie są opryskiwane nawozami, pestycydami , herbicydami itp. które trują środowisko i zwierzątka nad którymi się rozczulasz. Nocą natomiast na te pola przychodzą jelenie i dziki na które ja poluje ratując tym samym Ciebie i innych oszołomów przed śmiercią głodową. POZDRAWIAM.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BRAK WYOBRAŹNI

  ZIBI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  GDYBY POJAWIŁY SIĘ KŁOPOTY SŁUŻĘ FACHOWĄ POMOCĄ W SZACOWANIU SZKÓD OD ZWIERZYNY. A GDYBY PANA WCZEŚNIEJ WYMIOTŁO Z URZĘDU, PROSZĘ PRZEKAZAĆ MOJĄ DEKLARACJĘ SWEMU NASTĘPCY.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  poprostu debil i populista

  mark (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  odważny bo wie że jego opinią można sobie d/..wytrzeć. i tak zostanie pominięta dla rozstrzygnięcia sprawy. Jest niemerytoryczna.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Burmistrz jelonek bambi

  Jarek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Koledzy myśliwi jak burmistrz nie przedłużył wam dzierżawy to opuśćcie sobie polowania w tym sezonie ale zamiast tego dźcie się do niego z notariuszem i na piśmie zarządajcie że bierze na siebie...rozwiń całość

  Koledzy myśliwi jak burmistrz nie przedłużył wam dzierżawy to opuśćcie sobie polowania w tym sezonie ale zamiast tego dźcie się do niego z notariuszem i na piśmie zarządajcie że bierze na siebie odszkodowania za straty spowodowane przez zwierzynę(z jednym zastrzeżeniem brak możliwości odstrzałów dewizowych czyli żeby żaden cudzoziemiec nie niszczył łowisk). A ten rok spędźcie sobie na treningach strzeleckich na strzelnicach bo w następnych sezonach się przydadzą. Możecie zrobić też inaczej gdy będzie mu się grunt pod nogami palił zgódźcie się na polowania pod warunkiem że jeszcze przez conajmniej 2 lata gmina będzie pokrywała 80% odszkodowań spowodowanych przez zwierzynę argumentując to świadomym działaniem władz na szkode eko systemu. Nie będziecie w końcu płacić za bajzel który nie był waszym pomysłem przedstawiciel gminy narobił bigosu i niech za to placi. A i pochowajcie swoje paśniki jak on wam kłody pod nogi to wy mu teżzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tępy narodzie czytaj między wierszami.

  joko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

  Burmistrzowie nie mają uprawnień do prowadzenia albo zakazywania prowadzenia gospodarki łowieckiej. Według mnie wspomniany burmistrz to zwykły populista, który korzysta z medialnej nagonki na...rozwiń całość

  Burmistrzowie nie mają uprawnień do prowadzenia albo zakazywania prowadzenia gospodarki łowieckiej. Według mnie wspomniany burmistrz to zwykły populista, który korzysta z medialnej nagonki na myśliwych. Najprawdopodobniej ma jakieś leprze plany względem swojej osoby niż burmistrzowanie w okolicy gdzie się skompromitował. Czytajcie ze zrozumieniem powyższy artykuł i uzupełniajcie swoją wiedzę u żródeł. Jeśli burmistrz wypowiada takie bzdury to albo jest obłąkany i nie wie na czym polega jego praca (w co wątpię) albo coś kręci. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawdziwy Czegewara z tego burmistrza!!!!

  Szczęśliwy Komornik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 18

  Rewolucjonista pełną gębą!!! Szkoda tylko że analfabeta bo nie potrafi czytac ze zrozumieniem (ale u lewaków to się zdarza). Ani prawo łowieckie ani ustawa o ochronie przyrody nie daje burmistrzom...rozwiń całość

  Rewolucjonista pełną gębą!!! Szkoda tylko że analfabeta bo nie potrafi czytac ze zrozumieniem (ale u lewaków to się zdarza). Ani prawo łowieckie ani ustawa o ochronie przyrody nie daje burmistrzom takich uprawnień że wyrzucają z terenu gdzie są tylko pracownikami publicznymi: myśliwych, wędkarzy albo filatelistów i zastępują ich kolesiami. Po za tym nawet gdyby było to możliwe pod względem prawnym jak ten burmistrz wyobraża sobie ograniczanie szkód wyrządzanych przez zwierzynę w uprawach rolnych? Dziś gdy w obwodach łowieckich poluje się intensywnie myśliwi nie są w stanie upilnowac rolnikom pól a co dopiero gdyby nie polowali? Ja sobie tego nie wyobrażam i obawiam się że burmistrz również raczej tego sobie nie wyobraża. Więc nie rozumiem po co brnie w to bagno wciągając w nie mieszkańców oraz rolników. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  myśliwy to sadysta

  Jasiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  Uważaj na zwierzynę, bo jak zjedzą pola to przyjdą po ciebie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :/

  vik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Chas, zeby rolnicy zapaznali sie z cudownym wynalazkiem, jakim jest OGRODZENIE. Mozna tez ubezpieczyc uprawy od szkod wyarzadzonych przez dzikie zwierzeta. Czas skonczyc z tym mysleniem rodem z 19...rozwiń całość

  Chas, zeby rolnicy zapaznali sie z cudownym wynalazkiem, jakim jest OGRODZENIE. Mozna tez ubezpieczyc uprawy od szkod wyarzadzonych przez dzikie zwierzeta. Czas skonczyc z tym mysleniem rodem z 19 wieku. Jak mysliwym tak zalezy na 'bezpieczenstwie pol' to niech sie zrzuca na plot, zamiast biegac z pistolecikami po krzakach, przebierac sie w mudnurki z kapelusikami i urzadzac krwawe pijackie festiwale. Cywilizowani ludzie chca ulepszac dotychczasowy katastrofalny sposob w jaki traktujemy srodowisko, a taki sposob myslenia, jaki reprezentuja mysliwi cofa nasze wysiki o dekady.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trudno dyskutuje się z 10-cio latkiem ale spróbuje

  Szczęśliwy Komornik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Do VIK. Mam propozycję dla Ciebie. Pojedż ze swoimi wspaniałymi pomysłami do Warszawy i przedstaw je rolnikom , którzy znów tam przyjadą protestowac i żadac wybicia dzików do nogi.

  1. Oczywiście...rozwiń całość

  Do VIK. Mam propozycję dla Ciebie. Pojedż ze swoimi wspaniałymi pomysłami do Warszawy i przedstaw je rolnikom , którzy znów tam przyjadą protestowac i żadac wybicia dzików do nogi.

  1. Oczywiście że można ubezpieczyc uprawy ale kto je ubezpieczy jeśli zwierzyny będzie przybywac i związanych z nią szkód. (chyba że ty będziesz opłacac składki).

  2. Proponujesz grodzenie pól? /Super!! bardzo inteligentne rozumowanie po co strzelac do zwierzyny jak można ją zagłodzic. Już to widz,ę cała Polska wzdłuż i wszerz poprzecinana zasiekami i płotami;-) genialny tok rozumowania jak na 10-cio latka.

  3. Jeśli masz jakieś podejrzenia, dowody że myśliwi polują po pijanemu to idż z tym na policję albo do straży łowieckiej jeśli natomiast piszesz aby tylko wypełnic swoją wypowiedż treścią to Twoje pisanie jest tyle warte co rozumowanie.

  PS. Myśliwi nie polują z pistolecikami tylko z bronią myśliwską (to tak na marginesie aby pokazac Ci Twój niski stan wiedzy)
  Pozdrawiam.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo