Zamieszanie wokół kuratorki nieborowskiego muzeum

  Zamieszanie wokół kuratorki nieborowskiego muzeum

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pałac w Nieborowie

  Pałac w Nieborowie ©Rafał Klepczarek

  Zamieszanie wokół Anny Czerwińskiej-Walczak, kurator Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Czytelnicy pytają czy została ona zawieszona w obowiązkach służbowych. Jak sprawdziliśmy, tak się nie stało.
  Pałac w Nieborowie

  Pałac w Nieborowie ©Rafał Klepczarek

  - Pani kurator Anna Czerwińska - Walczak nie została zawieszona w obowiązkach służbowych - informuje Marta Dziewulska, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Warszawie, pod które podlega placówka w powiecie łowickim.

  Skąd wzięły się więc takie informacje? Nieborowską placówką muzealną od 2012 roku kieruje Anna Czerwińska-Walczak. Kobieta jesienią ubiegłego roku wróciła do pracy z urlopu macierzyńskiego. Do końca roku wybierała jednak zaległy urlop.

  2 stycznia w nieborowskim pałacu zjawiła się Agnieszka Morawińska, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, aby porozmawiać z kuratorką na temat jej planów związanych z funkcjonowaniem placówki w powiecie łowickim. Wedle pracowników muzealnej centrali takie coroczne spotkania są normą.

  Do spotkania z Anną Czerwińską-Walczak, mieszkającą na terenie nieborowskiego kompleksu muzealnego, jednak nie doszło. Pani kurator wzięła zwolnienie lekarskie związane z chorobą dziecka. Do pracy ma wrócić 19 stycznia.
  Pół godziny po przyjeździe do Nieborowa dyrektor Morawińska wezwała Monikę Antczak, kierownika działu sztuki miejscowego muzeum i poinformowała ją, że w związku z nieobecnością w pracy jej przełożonej przejmuje ona pełnomocnictwa do kierowania oddziałem.

  - Nie jest to nic niezwykłego, gdyż od taka praktyka jest kontynuowana od 2013 roku w czasie urlopów i zwolnień lekarskich pani kurator - zapewnia Monika Antczak.

  Więcej w piątkowym wydaniu "ITS".

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zamieszkanie?

  Kończ waść, wstydu oszczędź! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  chyba juz nikt tego nie czyta, nawet "redaktory"

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo