Andrespolia Wiśniowa Góra - RTS Widzew Łódź 0:2 [RELACJA,ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Blisko tysiąc osób obejrzało sobotni mecz piłkarzy Widzewa z Andrespolią w Wiśniowej Górze. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla łodzian. Bramki strzelali Michał Czaplarski i Princewill Okachi. Poniżej prezentujemy relację minuta po minucie ze spotkania.

Andrespolia czeka na święto, a Widzew na trzy punkty

W meczu 16. kolejki IV ligi łódzkiej piłkarze Widzewa zmierzą się z zespołem Andrespolii Wiśniowa Góra. Zapraszamy na relację na żywo z meczu. Początek o godzinie 14.

Mecz z Andrespolią Wiśniowa Góra jest kolejnym ważnym sprawdzianem dla widzewiaków. Dzisiejsze spotkanie pokaże czy łodzianie faktycznie wyszli z kryzysu po ostatniej fatalnej serii porażek. Żeby myśleć o awansie nie mogą już gubić punktów. W poprzedniej kolejce pokonali Mazovię Rawa Mazowiecka 3:0, a jak będzie dzisiaj? Widzew zagra właściwie w najsilniejszym składzie, bo po kontuzjach do zespołu wrócili już Adrian Budka i Damian Dudała. Lepiej czuje się także Mariusz Rachubiński, który wejdzie na boisko od pierwszej minuty. W osiemnastce brakuje tylko Kamila Bartosa.

Drużyna Andrespolii co prawda zajmuje 11. miejsce w tabeli, ale ostatnie cztery kolejki to dla niej passa wygranych. Na mecz z Widzewem gospodarze na pewno wyjdą wyjątkowo zmobilizowani.

Oto składy w jakich wystąpią drużyny:

Andrespolia:
Magini – Ciszewski, Grzybowski, Leonow, Milczarek – Kopa, Kurzawa, Sławiński, Gumel, Wilk – Kuchciak

Rezerwowi: Kulpa – Jankowski, Jaśkiewicz, Mucha, Turek, Wierucki, Dulas

Widzew:
Sokołowicz – Pietras, Maczurek, Dudała, Milczarek – Budka, Okachi, Wielgus, Czaplarski, Rachubiński – Zieliński

Rezerwowi: Reszka – Polit, Bednar, Puchalski, Świątkiewicz, Kasperczak

Chociaż to tylko IV liga, to w Wiśniowej Górze czuć atmosferę prawdziwego piłkarskiego święta. Na meczu pojawił się prezes ŁZPN Edward Potok, który wręczył drużynie Andrespolii specjalny puchar na pamiątkę awansu do piątej klasy rozgrywkowej.

1' Zaczęli! Widzew w jednolitych czerwonych strojach, Andrespolia w zielonych.

5' Andrespolia miała szansę bramkową po prostym błędzie Milczarka, ale sytuację uratował Czaplarski.

7' Zgodnie z przewidywaniami - gospodarze walczą i za wszelką cenę chcą strzelić bramkę jako pierwsi.

9' A widzewiacy grają bardzo niedokładnie. To dopiero 9. minuta meczu, a już kilka razy zdążyli stracić piłkę w prostych sytuacjach.

11' Dośrodkowywał Budka, ale piłkę wybił obrońca gospodarzy. Zagrożenia nie ma.

13' Gooool! Michał Czaplarski!

13' Widzew prowadzi po świetnym podaniu Zielińskiego i trafieniu "Czapli" w długi róg. Wynik to 1:0 dla gości!

17' Widzewiacy wciąż w natarciu. Przed chwilą w pole karne wrzucał Piteras, ale Okachi nie zdołał opanować piłki.

23' Gra toczy się głównie w środku pola, goście starają się grać piłką. Przed chwilą za taktyczny faul ukarany został Okachi.

24' Goooool! Pricewill Okachi!

24' Strzelcem bramki Princewill Okachi, ale głównym architektem akcji był Kamil Zieliński! Napastnik podał w okolice 3 metra do Nigeryjczyka, a ten tylko dołożył nogę i wepchnął piłkę do bramki. 2:0 dla Widzewa!

30' Po rogu dla Widzewa gospodarze wyszli z kontrą, ale w polu karnym faulowany był Milczarek. Od bramki zaczyna golkiper Sokołowicz.

32' Niespodziewany strzał Słowińskiego, ale nad bramką Sokołowicza.

37' Widzewiacy nieco uspokoili grę i teraz swoich szans próbuje szukać Andrespolia. Łodzianie na razie są jednak bezbłędni w destrukcji.

38' Po podaniu Czaplarskiego w dobrej sytuacji był Zieliński, ale zaplątał się między obrońcami i nie oddał strzału.

41' Żółta kartka dla Czaplarskiego. "Koncentracja" krzyczy Dudała do swoich kolegów. Rzeczywiście, ostatnie minuty tej połowy upływają w ospałym tempie. Oby zbyt "śnięta" gra nie zemściła się na widzewiakach.

44' Świetna próba Rachubińskiego! Dośrodkowywał Budka, a kapitan zespołu spróbował strzału z przewrotki. Gdyby trafił, to byłaby chyba bramka sezonu, ale niestety się nie udało. Piłkę złapał bramkarz gospodarzy, Allesandro Magini.

45' Strzału z dystansu spróbował jeszcze "Czapla" i mamy koniec I połowy. Widzew prowadzi 2:0 po bramkach Michała Czaplarskiego i Princewilla Okachiego.

46' Zaczynamy II połowę. Obie drużyny wyszły na boisko bez zmian. Na trybunach pojawiła się oprawa przygotowana przez fan club Widzewa z Andrespola.

50' Kibice wyrzucili na murawę serpentyny i mieliśmy krótką przerwę w grze. Mecz już trwa i świetną sytuację po rogu wykonywanym przez Budkę miał Rachubiński. Niestety dla łodzian, piłkę złapał Magini.

56' Z pierwszej piłki próbował strzelać "Czapla", ale piłka odbiła się od nóg obrońców.

57' Z ostrego kąta strzelał Kopa, ale piłkę złapał Sokołowicz. W Wiśniowej Górze ciągle 2:0 dla Widzewa.

61' Róg dla Widzewa. Wykonywał tradycyjnie Budka, ale piłka odbiła się od głowy jednego z obrońców.

62' Pierwsza zmiana w Widzewie. Schodzi najsłabszy dziś Kamil Wilegus, zastępuje go Damian Kozieł.

64' Strzał Kuchciaka, ale znów dobrze interweniuje Sokołowicz.

68' Mecz się zaostrza. Agresywniej grają gospodarze, ale widzewiacy nie ustępują im w waleczności. Gramy do końca!

69' Zmiana w Widzewie. Schodzi Mariusz Rachubiński, który już w I połowie czuł ból w stopie. W jego miejsce na murawie pojawia się Nikodem Kasperczak.

70' Zmiana także w Andrespolii. Wchodzi Wierucki, schodzi Sławiński.

72' Indywidualna akcja Kamila Zielińskiego! Napastnik minął trzech obrońców, ale strzelił tuż obok słupka.

73' Mamy kolejną zmianę w Widzewie. Z boiska schodzi Damian Dudała, który zaczął czuć ból w mięśniu dwugłowym. Zastępuje go Michał Polit.

74' Żółta kartka dla Budki za zagranie ręką przy linii.

76' Schodzi Wilka, wchodzi Mucha, czyli zmiana w Andrespolii.

79' Kolejna zmiana w Andrespolii. Milczarka zastąpił Jaśkiewicz.

82' Rzut wolny dla Andrespolii i niepewnie interweniował Sokołowicz. Na szczęście dla Widzewa, jest już po strachu.

84' Ostatnia zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza Kamil Zieliński, zmienia go Igor Świątkiewicz. Taka ilość zmian jest całkowicie zrozumiała, w końcu w środę następny mecz.

87' Żółta kartka dla Kurzawy.

89' Dobra akcja Andrespolii, ale zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Jeszcze rzut wolny dla "zielonych"...

90' Strzał prosto w ręce Sokołowicza! Sędzia przedłużył spotkanie aż o 7 minut, więc zostało nam jeszcze trochę gry.

96' Na koniec jeszcze druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Gumela. Gospodarze muszą dograć do końca w dziesiątkę.

97' Jeszcze jedna żółta kartka dla Kurzawy za brutalny faul na Koziele.

97' Koniec! Brawa dla widzewiaków, którzy wygrywają z Andrespolią 2:0. Obie bramki padły w I połowie. Do siatki trafiali Michał Czaplarski i Princewill Okachi.

Kolejny mecz łodzianie rozegrają już w najbliższą środę. Będzie to zaległe spotkanie z Polonia Piotrków Trybunalski. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo od godziny 13.