MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Bursa - poeta zapomniany

anp
W środę o godz. 17.30 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Struga 14 przypomni twórczość słynnego poety wyklętego - Andrzeja Bursy.

"Mam w dupie małe miasteczka" wyartykułowane trzykrotnie w wierszu "Sobota" z jednej strony, z drugiej - "trzeba uważać w dni upalne, żeby nie zwiędły pelargonie" rzucone "mądremu, białemu doktorowi" w "Piosence chorego na raka podlewającego pelargonie". Takie są wiersze Andrzeja Bursy, jednego z kaskaderów literatury.

W środę o godz. 17.30 będzie je można sobie przypomnieć w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Śródmieście przy ul. Andrzeja Struga 14.

"Andrzej Bursa - poeta zapomniany?" - pod tym hasłem odbędzie się czytanie wierszy słynnego poety wyklętego. Przewidziano także dyskusję na temat recepcji jego utworów, a po niej Wolną Trybunę Twórczości, w ramach której poeci będą czytać i omawiać swoje wiersze.

Andrzej Bursa (1932-1957) urodził się w Krakowie. Jego działalność literacka trwała krótko, bo zaledwie 3 lata. Zmarł niespodziewanie w wieku dwudziestu pięciu lat, wskutek wrodzonego niedorozwoju aorty. Pośmiertnie ukazały się "Wiersze" (1958) i "Utwory wierszem i prozą" (1969). Jego "Kopniaki", "Naukę chodzenia", "Miłość", "Pedagogikę", "Pantofelka" czy "Poetę" czytają kolejne pokolenia buntowników. Spotkanie poprowadzi szef grupy Centauro - Henryk Zasławski.

Wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki