18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Orlikowa Liga Mistrzów w siatkówce: najlepsi gimnazjaliści z Łodzi i Ozorkowa [ZDJĘCIA]

Orlikowa Liga Mistrzów 2013 - finał turnieju siatkówki
Orlikowa Liga Mistrzów 2013 - finał turnieju siatkówki Krzysztof Szymczak
Dziewczyny z Gimnazjum nr 16 w Łodzi wygrały Orlikową Ligę Mistrzów zorganizowaną w Bełchatowie. Młode siatkarki straciły w czterech setach tylko 34 punkty.

Siatkarki pod opieką trener Anny Wolskiej łatwo wygrały półfinał w setach 2:0 i finał tak samo. Wyniki setów w półfinale 25:6, 25:6, w finale zaś 25:13, 25:9. MVP turnieju została Maria Woźniczka, jej siostra Magdalena również stanowiła o sile drużyny.

Mocno przeżywał turniej trener Energii Pabianice Kamil Simiński. Gdyby nie to, że w półfinale pabianiczanki trafiły na bezkonkurencyjne łodzianki, medal srebrny byłby w zasięgu podopiecznych trenera Kamila Simińskiego.

W rywalizacji panów stawka była bardziej wyrównana. Co prawda w półfinałach drużyny z Głowna i Ozorkowa bez kłopotów pokonały rywali odpowiednio z Łodzi i Łasku, ale w finale nie było łatwo wytypować zwycięzcy. I rzeczywiście po raz pierwszy i zresztą jedyny w finale Orlikowej Ligi Mistrzów w Bełchatowie trzeba było rozegrać trzy sety. W decydującej finałowej rozgrywce siatkarze Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa wygrali 2:1 z drużyną Gimnazjum Miejskiego z Głowna.

Po decydujących spotkaniach było wiele radości, nikt nie przejmował się porażką, bo dla tej młodzieży sama gra w siatkówkę dostarcza niesamowitych wzruszeń.

Wyniki Orlikowej Ligi w siatkówce:

Dziewczęta

Półfinały: Gimnazjum Miejskie Głowno - Publiczne Gimnazjum Łask 2:0; Gimnazjum nr 16 Łódź - Energia Pabianice 2:0. Finał:
Gimnazjum nr 16 Łódź - Gimnazjum Miejskie Głowno 2:0.

Chłopcy

Półfinały: Gimnazjum Miejskie Głowno - XXXI LO Łódź 2:0; Gimnazjum nr 1 Ozorków - ZSO Łask Kolumna 2:0. Finał: Gimnazjum nr 1 Ozorków - Gimnazjum Miejskie Głowno 2:1.