Menu Region

Szpital im. Radlińskiego w Łodzi ma 100 lat

Szpital im. Radlińskiego w Łodzi ma 100 lat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

ab

Prześlij Drukuj
Szpital im. Radlińskiego w Łodzi ma 100 lat Szpital im. Radlińskiego w Łodzi ma 100 lat

W Centrum w ciągu roku jest wykonywanych około 700 operacji wszczepienia endoprotez (© fot. mat. prasowy szpitala)

Szpital im. Radlińskiego przy ul. Drewnowskiej w Łodzi kończy w tym roku 100 lat. Uroczystość z tej okazji rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 17.30 w Muzeum Historii Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej.
Placówka w swojej historii wiele razy zmieniała profil działalności. Leczono w niej m.in.: robotników zatrudnionych w zakładach Poznańskiego, rannych żołnierzy, czy osoby ze schorzeniami płuc. Obecnie w budynku przy ul. Drewnowskiej 75 działa Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządów Ruchu im. dr Zygmunta Radlińskiego.

- Każdego roku pojawia się u nas około 23 tys. pacjentów z całego kraju, którzy oczekują pomocy w leczeniu chorób narządów ruchu – mówi Eugeniusz Furman, dyrektor Centrum. – Ich przypadki są bardzo różne od lekkich zwichnięć po skomplikowane złamania lub uszkodzenia stawów.

Z pomocy specjalistów centrum korzystają zarówno dorośli jak i dzieci.
Porad udzielają specjaliści w sześciu przychodniach oraz na trzech oddziałach mogących przyjąć na raz 130 chorych. - Opiekę medyczną nad pacjentami sprawuje ponad 30 specjalistów, w tym czworo profesorów, czworo docentów, 26 doktorów i lekarzy. Niewiele placówek naszej wielkości może pochwalić się taką kadrą - uważa dyrektor.

W Centrum przeprowadzane są operacje wszczepiania endoprotez, czyli sztucznych implantów zastępujących uszkodzone fragmenty kości i stawów. - W ciągu roku wykonujemy około 700 takich operacji. Naszą specjalnością są przeszczepy stawów biodrowych i kolanowych - dodaje Furman.

W przyszłym roku placówkę czeka przeprowadzka do Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego, które działa przy ul. Pomorskiej 251. Szpital wejdzie w ten sposób w skład Wojskowej Akademii Medycznej UM.

Mój Reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego Reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się