Menu Region

MOPS w Łodzi organizuje szkolenia dla bezrobotnych

MOPS w Łodzi organizuje szkolenia dla bezrobotnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Agnieszka Jasińska

11Komentarzy Prześlij Drukuj
MOPS w Łodzi organizuje szkolenia dla bezrobotnych MOPS w Łodzi organizuje szkolenia dla bezrobotnych

(© fot. Maciej Stanik)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi szkoli bezrobotnych podopiecznych. Właśnie ogłosił kolejny przetarg na zorganizowanie kursów zawodowych. W planach jest szkolenie z księgowości i rachunkowości dla trzech osób, z umiejętności elektryka - dla 12 osób i z bukieciarstwa z elementami decoupage'u również dla trzech osób. Pieniądze na kursy daje Unia Europejska.
- Pod koniec listopada przeprowadzimy badania, jak szkolenia wpłynęły na sytuację naszych podopiecznych, którzy je ukończyli. Sprawdzimy, czy udało się im znaleźć pracę. Wyniki analizy prawdopodobnie przedstawimy na przełomie marca i lutego - zapowiada Igor Mertyn, rzecznik MOPS w Łodzi.

W tym roku za unijne pieniądze na szkolenia zawodowe trafiło tysiąc osób. Projekt nazywa się "Nowy obraz pomocy społecznej".
- W ofercie są także m.in. zawodowe prawo jazdy, kurs dla operatorów wózków widłowych, opiekunów osób starszych i ochroniarzy - wylicza Mertyn.

Podopieczni MOPS chętnie zgłaszają się na szkolenia. Każdy z nich musi jednak najpierw przejść weryfikację i nie każdy się dostaje. - Sprawdzamy, czy nasz podopieczny jest odpowiednio zmotywowany do podjęcia szkolenia, a następnie pracy. Nie chcemy, żeby kursy rozpoczynali ludzie, którzy - na przykład - po dwóch spotkaniach się znudzą i z nich zrezygnują - mówi Mertyn. - O oferowanych kursach naszym podopiecznym mówią pracownicy socjalni. Oni najlepiej znają rodziny.

63 procent uczestników kursów to kobiety. - Szkolenia trwają od miesiąca do dwóch miesięcy. To codzienne spotkania, odbywają się od poniedziałku do piątku, oprócz weekendów, trwają po sześć - siedem godzin - mówi Mertyn. - Każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia otrzymuje certyfikat, który może potem pokazać pracodawcy.

Przeszkolenie jednej osoby kosztuje średnio 1.500 zł. - Przed rozpoczęciem kursu nasi podopieczni kierowani są na tygodniowe warsztaty przygotowujące - podkreśla Mertyn.

Podopieczni MOPS wydają się być idealnymi pracownikami. Przechodzą szkolenia, a w ubiegłym roku ośrodek zapewnił im również wizyty u fryzjera. Wszystko po to, by jak najlepiej zaprezentowali się przed pracodawcami.

Z wizyty u fryzjera mogło skorzystać aż 600 kobiet. Usługa składała się z mycia, strzyżenia, farbowania lub balayage'u (ale tylko do dwóch kolorów) oraz modelowania. Zakres usługi zależał od potrzeb kobiety. 400 mężczyzn mogło liczyć na mycie i strzyżenie. Na jedną osobę przeznaczono nie więcej niż 40 złotych.

Oprócz szkoleń podopieczni łódzkiego MOPS mogą również starać się o staże zawodowe. - Uczestniczyło w nich ponad 80 osób. Staże trwają do pięciu miesięcy, odbywają się w różnych firmach: od administracji po usługi. Stażyści mogą pracować i w biurach i w magazynach - mówi Igor Mertyn, rzecznik MOPS w Łodzi. - Organizujemy również wycieczki dla rodzin. Ostatnio zorganizowaliśmy dla matek z dziećmi pięciodniowy wyjazd do Ciechocinka. Podczas niego przeprowadzone zostały m.in. zajęcia motywujące, dotyczące opieki nad dziećmi. W planach jest kolejny wyjazd. Tym razem podopieczni MOPS pojadą do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Mój Reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego Reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.
11

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

hahaha

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mopsiara (gość)  •

hahahahhaha dobre piszą tylko ładnie o tym wszystkim a tak naprawdę to jedna wielka tragedia ja byłam uczestniczką takiego projektu i kurs przedstawiciel handlowy z prawem jazdy miał trwać 2-3 miesiecy trwał zaledwie miesiac zajęć nie było mieliśmy tylko podpisywac liste żeby papiery sie zgadzały firma zgraneła kase a pani z urzedu maja odbebnione pomimo wielu skarg i wszystkiego co chodziłyśmy z dziewczynami jedna z urzędniczek mówiła nam że mamy się cieszyc ze mamy szanse na zdobycie świstka bo uczyć sie nic nie uczyłysmy niby te szkolenia odbywały się w szkole kolejowej która nie istnieje już było tam zimno nie miałyśmy wc tragedia jednym słowem a wiekszość z nas szła ze świadomością że się czegoś nauczy a wycieczki no to dopiero parodia podczas wycieczki dzieci do Kopernika do Warszawy brakował miejsc w autokarze i jedno dziecko zgubiły panie opiekunki aż policja szukała a Ciechocinek to jedna libacji żadnych zajęć integracyjnych no jednym słowem tragedia lepiej można było spotrzebować te pieniądze na dzieci z domów dziecka a nie nabijać kieszeń firmą które miały prowadzić szkolenia z których tak naprawde nikt nic nie wyniósł

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kursy i szkolenia ŁÓDŹ

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ERUDIO (gość)  •

KURSY I SZKOLENIA:

- kosmetyczne: makijażu, wizażu, manicure, pedicure, stylizacja paznokci, podologia,
- henna, świecowanie uszu, mikrodermabrazja, mezoterapia,
- masażu : klasyczny, SPA, sportowy, kamieniami
- fotografii: amatorska i profesjonalna
- fryzjerstwo: kurs fryzjerski, technikum fryzjerskie
- artystyczne: muzykoterapia, arteterapia, florysta

----> http://www.erudio.com.pl/

ERUDIO (Łódź. ul Pomorska 83/85)
można się zapisywać tel: 784 009 277

odpowiedzi (0)

skomentuj

Szkolenia.szkolenia, skolenia

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kontra (gość)  •

i znowu ktoś zgarnie kasę a ci szkoleni będą siedem fachów a ósmą biedę. Każdy powinien otrzymać pracę w zawodzie w którym najlepiej się czuje a nie przekształca go na inno zawodowca . To są działania pozorowane.

odpowiedzi (0)

skomentuj

pfff

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

opiekacz (gość)  •

Jacy podopieczni ... nikt się nikim chyba w mops nie 'opiekuje' , co najwyzej pomaga. Slowo 'klient' pasuje o niebo lepiej. OPIEKA... BRRR.

odpowiedzi (0)

skomentuj

skarga

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

podopieczna bardzo chora (gość)  •

na glupoty są pieniądze a zeby pojechac na turnus rechabilitacyjny to brak srodkóW ludzie co wy robicie z namiskarga

odpowiedzi (0)

skomentuj

W

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

W (gość)  •

Beznadziejne są te szkolenia. Ludzie po ekonomicznych studiach pracy nie mają . Decoupage samemu można się nauczyć ... ale materiały drogie ...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Marnotrastwo kasy

+14 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kacper (gość)  •

Tak się składa, że po tych szkoleniach ludzie i tak nie maja pracy ani szans na jej znalezienie. Na szkolenie z pracownika biurowego idą osoby z wykształceniem podstawowym. Szkolenia są bez praktyki, staże są w oderwaniu od szkoleń. To jest wyrzucanie pieniędzy w błoto! A warsztaty prowadza osoby nie przygotowane do tego: Bujalska co najwyżej tańca może uczyć a nie szukania pracy!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Szkolenie?

+9 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:) (gość)  •

Jak pracować za 12oo zł i nie marudzić lub pracować przez pośrednika... powiem tak - NIGDY W ŻYCIU !!!

skomentuj

Ahaaaaaaaaa

+2 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

opiekun z opieki (gość)  •

tak, najlepiej wcale nie pracować,1200 zł to za mało dla waćpana.

odpowiedzi (0)

skomentuj

SZKOLENIA????

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nadal bezrobotny (gość)  •

Są pieniądze na ten cel to trzeba je wydać.

skomentuj

Bukieciartwo szalenie poszukiwany zawód

+16 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Hella (gość)  •

Z tym bukieciarstwem to już kpina, ilu bukieciarzy potrzeba na rynku ? Szkolenia tylko po to żeby wydać kasę, czy ktoś sprawdził efektywność takich działań, wątpię.

odpowiedzi (0)

skomentuj