18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piotrkowska 217 - nowe miejsce na mapie kreatywnej Łodzi [WIZUALIZACJA]

Andrzej Boratyński
Wizualizacja centrum przy Piotrkowskiej 217
Wizualizacja centrum przy Piotrkowskiej 217 mat. prasowe
Teren dawnej fabryki Józefa Johna przy Piotrkowskiej w Łodzi znów ma tętnić życiem. Planowane jest tam stworzenie centrum kulturalno-rozrywkowego w ramach projektu "Piotrkowska 217".

Spółka Okam, która kupiła teren dawnej fabryki Johna, chciała początkowo postawić tam nowe budynki mieszkalne. Jednak za namową grupy łodzian, zdecydowała się zachować obiekty i stworzyć w pofabrycznych budynkach powierzchnie pod wynajem.

- Inwestor zgodził się zrealizować nasz plan stworzenia w tym miejscu centrum dla młodych, kreatywnych ludzi - mówi łodzianin Radosław Szwugier, koordynator projektu. - Chcemy nawiązać do hasła „Łódź kreuje", dlatego udostępniamy przestrzeń pod wynajem dla zdolnych osób, które chcą się rozwijać. Chcemy, aby w jednym miejscu skupiali się przedstawiciele wszystkich łódzkich subkultur – tłumaczy.

Pofabryczne budynki prawdopodobnie będą rewitalizowane, co ma przyciągnąć nowych najemców. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy mogłyby się rozpocząć prace remontowe.

Przy Piotrkowskiej 217 planowane jest stworzenie przestrzeni dla najemców z zakresu gastronomii, kultury, rozrywki i sztuki. Na razie udało się tam ściągnąć agencję reklamową, skateshop i skatepark. Otwarcie tego ostatniego odbędzie się w najbliższą sobotę, z tej okazji w godz. 13-18 odbędą się pokazy deskorolkowe.

- Będziemy ściągać kolejnych najemców - zapewnia Szwugier. - Chcemy stworzyć m.in. pierwszy w Polsce tzw. Food Boutique, czyli market z jedzeniem z całego świata. Na jednym stoisku kupimy hiszpańskie tapas, parę metrów dalej specjały z Bałkanów, a tuż obok dania z kuchni żydowskiej - wyjaśnia.

Kompleks dawnych zakładów Józefa Johna to ponad 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni. W drugiej połowie XIX wieku w fabryce Johna produkowano najwięcej maszyn włókienniczych i elementów metalowych w ówczesnej Łodzi. W czasie II wojny światowej funkcjonowała tam fabryka zbrojeniowa, a po zakończeniu wojny zakłady mechaniczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki