Waterpoliści ŁSTW UŁ wygrali dwa razy z GKPW Gorzów...

  Waterpoliści ŁSTW UŁ wygrali dwa razy z GKPW Gorzów [ZDJĘCIA]

  Marek Kondraciuk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  ŁSTW Uniwersytet Łódzki - GKPW 59 Gorzów
  1/29
  przejdź do galerii

  ŁSTW Uniwersytet Łódzki - GKPW 59 Gorzów ©Grzegorz Gałasiński

  Zgodnie z przewidywaniami waterpoliści ŁSTW Uniwersytet Łódzki rozpoczęli 83. mistrzostwa Polski od dwóch zwycięstw. Obrońcy tytułu mistrzowskiego pokonali na pływalni przy ul. Styrskiej najbardziej utytułowany zespół ligi (15 razy złoto pod firmą Stilonu) GKPW 59 Gorzów 15:9 i 17:12.
  Niegdyś mecze tych drużyn elektryzowały światek polskiej piłki wodnej. Dziś oba kluby są na różnych biegunach: Gorzów ma piękną pływalnię Słowiankę, ale nie ma sukcesów, Łódź jest stolicą polskiego waterpolo, ale wciąż nie może doczekać się basenu 50-metrowego.

  O dawnej rywalizacji obu ośrodków przypominają dziś postaci trenerów. Drużyny prowadzą bowiem dwaj najwybitniejsi (obok obecnie pływającego między słupkami w reprezentacji Michała Diakonówa) bramkarze w historii: łodzianin Edward Kujawa i gorzowianin Piotr Diakonów.

  Losy zwycięstwa nie były zagrożone więc trener Edward Kujawa dał szansę pograć młodzieży. M.in. gole zdobyli debiutanci Fryderyk Szeleś i Marcin Opas, a także Wiktor Gidaszewski i Adrian Wulkiewicz, którzy grali już w ubiegłym sezonie. Trener Kujawa miał uwagi jedynie do zbyt statycznej gry swojego zespołu w obronie.

  ŁSTW Uniwersytet Łódzki - GKPW 59 Gorzów 15:9 (2:1, 6:3, 5:3, 2:2) i 17:12 (6:3, 4:3, 5:2, 2:4)

  ŁSTW UŁ: Konstantin Kowalewski, Adrian Wiktorowicz - Iwan Kułakow 3 i 6, Jakub Bednarek 3 i 1, Michał Zieliński, Piotr Piątek 3 i 1, Marcin Opas 1 i 0, Piotr Michalski 1 i 0, Michał Bar 3 i 5, Fryderyk Szeleś 1 i 0, Marcin Piątek 0 i 1, Wiktor Gidaszewski 0 i 1, Adrian Wulkiewicz 0 i 2. Trener: Edward Kujawa, II trener: Dawid Otrembski.

  GKPW: Jan Szabłowski - Bartłomiej Kowalewski 5 i 4, Filip Stonawski 2 i 2, Michał Nowicki 1 i 2, Martin Bobowski 1 i 1, Konrad Łazarski 0 i 1, Paweł Rękawek 0 i 1, Bartłomiej Juruć. Trener: Piotr Diakonów.

  Inne wyniki 1. kolejki: Arkonia Szczecin - UKPW Legia Warszawa 10:4 i 19:14, DSW Waterpolo Poznań - WTS Bytom 16:5 i 17:6.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo