Zbigniew Bródka trzeci w zawodach Pucharu Świata w Astanie

Marek Kondraciuk
Zbigniew Bródka
Zbigniew Bródka MAXIM SHIPENKOV
Coraz szybciej jeździ lider reprezentacji Polski Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice. W piątkowych zawodach Pucharu Świata w Astanie stanął na najniższym stopniu podium.

Rośnie forma tegorocznego zdobywcy Pucharu Świata i naszego najlepszego panczenisty Zbigniewa Bródki. W swojej koronnej konkurencji 1500 m łyżwiarz UKS Błyskawice Domaniewice zaczął od 8. miejsca w Calgary, później był 6. w Salt Lake City, a w piątek w Astanie po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium, zajmując 3. miejsce.

Obrońca Pucharu Świata uzyskał 1.45,78. Wygrał Rosjanin Denis Juskow, który biegł w parze z Polakiem 1.45,06, a drugi był zwycięzca z Calgary i aktualny lider Pucharu Świata Holender Koen Verweij 1.45,23.

- Zbyszek jest coraz mocniejszy, dziś pobiegł bardzo dobrze - ocenił Mieczysław Szymajda, pierwszy trener Zbigniewa Bródki z UKS Błyskawice Domaniewice. - Byłem w Calgary i mogę powiedzieć, że w porównaniu z pierwszym startem za oceanem widać wyraźną poprawę w technice. To, że Zbyszek wygrał w Astanie z rekordzistą świata Shanim Davisem ma mocną wymowę.

Polak jest już czwarty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W sobotę pobiegnie na 1000 m. Bezpośrednią transmisję z Astany można obejrzeć w Polsacie Sport Extra w sobotę o godzinie 12.30, a w niedzielę o 10.