Zduńska Wola: Pamiętają o zamordowanych w Katyniu

Zduńska Wola: Pamiętają o zamordowanych w Katyniu

Emilia Jurkowska

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Z okazji 69. rocznicy zbrodni katyńskiej uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 przygotowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany "Pamięć i prawda".
Wiersz Kazimiery Iłłakowiczówny "O Boże", piosenka Ewy Demarczyk "Taki pejzaż", czarno-białe slajdy wyświetlane na dużym ekranie i półmrok panujący w sali - w taki sposób uczniowie drugich i trzecich klas przybliżyli zgromadzonym tragiczną wojenną historię.

Uroczystość miała na celu przypomnienie prawdy o tym dramatycznym wydarzeniu. Prawdy, o której nie można i nie da się zapomnieć. Honorowymi gośćmi byli członkowie rodzin osób pomordowanych.

- Jesteśmy wdzięczni, że pamiętacie. Przede wszystkim, że młodzież pamięta i chce pamiętać o tych chwilach, które my przeżywaliśmy bezpośrednio - mówiła wzruszona Wanda Szkilnik.

Druga część uroczystości odbyła się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Bema. Tam, pod pomnikiem ofiar Katynia, rodziny pomordowanych, władze miasta i uczniowie zduńskowolskich szkół złożyli kwiaty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo