Urlop w święta i sylwestra. Gdzie wypoczywają łodzianie?

  Urlop w święta i sylwestra. Gdzie wypoczywają łodzianie?

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Żeby odpoczywać przez 16 dni, wystarczy wziąć 7 dni wolnego. Święta i sylwester to dobry okres, żeby wybrać się na urlop.
  W tym roku chętnie wybieramy miejsca, które gwarantują dobre warunki narciarskie.

  W tym roku chętnie wybieramy miejsca, które gwarantują dobre warunki narciarskie. ©Tomasz Bolt/Polskapresse

  Coraz więcej mieszkańców naszego regionu decyduje się spędzić święta i sylwestra poza domem. Aby odpoczywać 16 dni, wystarczy wziąć 7 dni wolnego. Wyjedziemy 21 grudnia, a do pracy wrócimy dopiero 6 stycznia.

  Z analizy Tripsta wynika, że wielu podróżujących w okresie świąteczno-noworocznym odwiedzi najbliższych w Niemczech, Anglii, Norwegii i Danii, gdzie ich rodziny wyjechały do pracy. Z łódzkiego lotniska przewidziane są w tym okresie dwa dodatkowe samoloty.

  - Święta to jedna z niewielu szans, kiedy można spotkać się z długo niewidzianymi najbliższymi - mówi Aleksandra Jakiel z Tripsta.pl.- Natomiast dla osób, które święta wolą spędzić w ciepłych krajach, z widokiem na ocean lub morze, biura podróży w tym sezonie polecają Wyspy Kanaryjskie, zwłaszcza Teneryfę. Tygodniowy pobyt kosztuje tu od ok. 3 tys. do 3, 5 tys. zł.

  Według danych serwisu Casamundo, najpopularniejsze kierunki w okresie świątecznym to Austria, Włochy oraz Czechy, a najczęściej wybieranym regionem jest Tyrol. Według danych z ostatnich dwóch lat, klienci przeznaczają na bożonarodzeniowy wyjazd średnio od 800 do 1 tys. 450 zł na osobę. W tym roku chętnie wybieramy miejsca, które gwarantują dobre warunki narciarskie. W poprzednich latach częściej wybieraliśmy ciepłe kraje. Samolotem do ośrodka narciarskiego można dostać się bez problemu z Warszawy, Krakowa czy Poznania. Dzięki wygodnym połączeniom można polecieć do Bergamo. Niestety, brakuje takiego połączenia z Łodzi.

  - Z Bergamo, po szybkim transferze, trafia się przykładowo do hotelu w górskiej miejscowości Madesimo, oddalonej dwie i pół godziny od Bergamo - mówi Jakiel. - Stąd jest blisko do St. Moritz, który połączony wyciągami z Campodolcino tworzy najnowocześniejszy narciarski ośrodek w Lombardii.

  Popularne są wyjazdy na Słowację. Za hotel 3-gwiazdkowy z dwoma posiłkami i specjalnym świątecznym menu zapłacimy od 899 zł za osobę.

  Na Chopoku sezon narciarski rozpoczął się 29 listopada. Wystarczy kupić jeden wspólny skipass, by poszaleć na nartach w aż siedmiu słowackich ośrodkach. Jasna Tatry Niskie to największy ośrodek narciarski posiadający doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych na Słowacji. To 45 km tras zjazdowych. Szusować można po północnej i po południowej stronie Chopoku. Zdolność przewozowa kolejek i wyciągów narciarskich wynosi prawie 30 tys. osób na godzinę. Jest tu nowoczesny system naśnieżający.

  Okres świąteczno-noworoczny to też dobry czas na egzotyczne podróże.

  - W tym roku najchętniej spędzamy go w Meksyku, na Dominikanie, Kubie i w Tajlandii, choć zwolenników mają też mniej znane kierunki jak Oman czy Wietnam - mówi Magda Plutecka-Dydoń z Nec-kermanna. - Tydzień w Wietnamie to koszt 5425 zł za osobę, zaś w Omanie z all inclusive i zakwaterowaniem w 4-gwiazdkowym hotelu - 7229 zł za osobę.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo