Sieradzcy żołnierze zasłużyli na medale w Afganistanie...

Sieradzcy żołnierze zasłużyli na medale w Afganistanie [ZDJĘCIA]

Agnieszka Olejniczak

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Sieradzcy żołnierze zasłużyli na medale w Afganistanie [ZDJĘCIA]
1/4
przejdź do galerii

©Agnieszka Olejniczak

Kapral Łukasz Piotrowski i szeregowy Michał Skrobała w swojej jednostce zostali wybrani na podoficera i szeregowego roku. Przyczyniła się do tego ich postawa na polu walki. Zostali przedstawieni do odznaczenia Krzyżem Wojskowym za czyn bohaterski podczas boju, jaki stoczyli z rebeliantami.
Żołnierze Boże Narodzenie spędzą już z rodzinami. Wrócili z misji w Afganistanie, dokąd wyruszyli w Wielkanoc z XIII zmianą. Działali w Taktycznym Zespole Bojowym "Alfa", który odpowiadał m.in. za współpracę z żołnierzami amerykańskimi, oczyszczającymi drogi.

- Szliśmy na tak zwanych wąsach - opowiada kapral Łukasz Piotrowski. - Idzie się 10, 12 kilometrów wzdłuż drogi w kilka osób i szuka się kabla, czegoś niepokojącego. Nie można popaść w rutynę, bo to może kosztować życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AFGANISTANU: Sieradzcy żołnierze wrócili z Afganistanu [zdjęcia]

Tak wyglądała codzienna służba. Sieradzcy żołnierze sprawdzili się również w boju. 28 sierpnia doszło do wybuchu na linii umocnień pod Khogani. Kapral Piotrowski, dowódca załogi rezerwowego zespołu sił szybkiego reagowania, stanął z kolegami na pierwszej linii obrony. Szeregowy Skrobała dołączył do nich, choć nie miał służby. Całą noc zapobiegali próbom wtargnięcia napastników do bazy i osłaniali saperów, odbudowujących umocnienia.

- Pojechaliśmy tam jako pierwsi - opowiada kapral Piotrowski. - Co zastaliśmy? Tumany kurzu i sporo niespodzianek. Działaliśmy tak, by ten atak odeprzeć i nie zginąć.

Mój reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo