Menu Region

Te zdjęcia zachwyciły Włochów

Te zdjęcia zachwyciły Włochów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Anna Pawłowska

Prześlij Drukuj
Wystawa fotografii zatytułowana "Krajobraz polski", która dziś wieczorem zostanie otwarta w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy ul. Piotrkowskiej 102, jest polską premierą części projektu, który prezentowany był przez ŁTF we wrześniu 2006 roku w miejscowości Villa Carcina we Włoszech.
Wystawa "Krajobraz polski" została przygotowana przez członków ŁTF. Autorzy przedstawili swoją twórczość, pokazując jednocześnie oryginalne piękno polskich krajobrazów. - W Villa Carcina pokazaliśmy trzy wystawy - opowiada Sławomir Grzanek, prezes ŁTF. - Jedną archiwalną, na którą złożyły się zdjęcia z lat 50., jedną będąca podsumowaniem konkursu fotografii miesiąca i współczesny krajobraz polski, którą teraz zobaczymy w Galerii ŁTF - mówi Sławomir Grzanek.
- Na zdjęciach uwieczniono nie tylko krajobrazy środkowej Polski, ale całego kraju, od morza do gór. Pojawiają się jeziora i krajobraz miejski - parki oraz zachód słońca z kominami w tle.

W Galerii ŁTF, ze względu na to, że pomieszczenie jest niewielkie, zobaczymy zaledwie część włoskiej ekspozycji. Będą zdjęcia czarno-białe i kolorowe, nostalgiczne i takie, które powinny w nas wywołać zachwyt nad pięknem naszego krajobrazu. - Przysłowie "cudze chwalicie swego nie znacie", w przypadku tej wystawy jest jak najbardziej na miejscu - dodaje Grzanek. - Włochom bardzo podobały się zdjęcia. Choć zachwycały ich nie tyle krajobrazy, co wysoki poziom techniczny prezentowanych zdjęć.

Wśród autorów fotosów są Adam Zieliński, Krzysztof Kurowski, Mariusz Nowicki, Ryszard Sąsiadek, Krzysztof Wojciechowski, Tomasz Grzeszczak, Maria Tymińska, Dariusz Marcinkowski i Sławomir Grzanka. Wystawa prezentowana jest w ramach jubileuszu 60-lecia Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.
Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama