Ich kwas chlebowy podbija rynek

Ich kwas chlebowy podbija rynek

Jolanta Jeziorska

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Teresa i Ryszard Oleszczakowie, właściciele rodzinnej firmy Eko-Natura z Kopyści pod Łaskiem, jako jedyni w Polsce produkują kwas chlebowy według oryginalnej, opatentowanej receptury.
- To powrót do natury i naturalnych smaków, jakimi raczyli się nasi przodkowie. To bardzo zdrowy napój - mówi Ryszard Oleszczak.

Gdy cztery lata temu państwo Oleszczakowie zmieniali profil swojej firmy, produkującej napoje gazowane, nawet nie brali pod uwagę, że trafią w gust klientów. I to także zagranicznych. Kwasem chlebowym zdobywają m.in. rynek słowacki. Gdy zaczynali, produkowali około 100 butelek w miesiącu.
Teraz tysiąc razy tyle.

Do tego ich kwas chlebowy wzbogacił się o nowe smaki - jeżynowy, szyszkowy i malinowy.

Pierwszą, oryginalną recepturę Oleszczakowie dostali z Politechniki Łódzkiej, a udoskonaliła ją mama właściciela oraz zaprzyjaźniony Rosjanin. - Do tego co teraz dochodziliśmy metodą prób i błędów. Jednak nie mamy czego się wstydzić - nie ukrywa Teresa Oleszczak.

Zanim napój trafił na sklepowe półki, został sprawdzony w Instytucie Technologii Fermentacji i Mikrobiologii. Otrzymał też pozytywne świadectwo analizy w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Gastronomicznego i Artykułów Spożywczych w Łodzi.

Właściciele Eko-Natury przekonują, że ich napitki są zdrowe i nie zawierają konserwantów. Są za to bogate w witaminy A, B, C, substancje mineralne oraz żywe bakterie kwasu mlekowego.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Smaczny napój

artii (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 35 / 34

Dziś w Elblągu na święcie chleba miałem okazję spróbować kwasu chlebowego tej firmy, był naprawdę świetny. Polecam wszystkim.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zawartość alkoholu 0,7-2,2%

Gero (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 43 / 40

ma alkohol ale niewiele (fermentacja!)
dlatego z reguly kwalifikuje sie na napoj bezalkoholowy
"Gęstość kwasu wynosi 1,006-1,016 g/cm3, zawartość alkoholu 0,7-2,2% objętościowych"

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

piłam - pyszny

sylwia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 33 / 39

Piłam taki kwas chlebowy na ostatnich dożynkach wojewódzkich w Poddębicach. Przepyszny. Smakował trochę jak piwo, więc dwa razy upewniałam się, że nie ma w nim alkoholu. Najlepszy jest kwas...rozwiń całość

Piłam taki kwas chlebowy na ostatnich dożynkach wojewódzkich w Poddębicach. Przepyszny. Smakował trochę jak piwo, więc dwa razy upewniałam się, że nie ma w nim alkoholu. Najlepszy jest kwas chlebowy o podstawowym smaku (żadne tam malinowe) i powinien być schłodzony.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo