ŁKS Sphinx Petrolinvest pokonał Sudety różnicą 24 oczek

Marek Kondraciuk
Tata Filip Kenig na pewno zadedykuje zwycięstwo córeczce
Tata Filip Kenig na pewno zadedykuje zwycięstwo córeczce fot. Krzysztof Szymczak
Koszykarze ŁKS Sphinx Petrolinvest rozpoczęli rundę rewanżową pierwszej ligi od efektownego zwycięstwa w Jeleniej Górze nad Sudetami 85:61. Łodzianie mocno trzymają się w czołówce. W minionej kolejce powiększyli też przewagę nad ósmym zespołem w tabeli do trzech wygranych.

W dobrych nastrojach jechali do Jeleniej Góry ełkaesiacy, bowiem w piątek grający menedżer drużyny Filip Kenig po raz drugi został ojcem. Jego żona, Katarzyna, koszykarka ŁKS Siemens i była reprezentantka Polski urodziła córeczkę Hanię. Trzyletni Maciej Kenig ma więc siostrzyczkę. Gratulujemy szczęśliwym rodzicom, oboje mogą być już spokojni o sukcesję w koszykarskim rodzie.
Mecz w Jeleniej Górze nie miał historii, bowiem drużyna trenera Radosława Czerniaka już w pierwszej kwarcie uzyskała sześciopunktową przewagę, a grając uważnie w obronie i konsekwentnie w ataku z każdą ćwiartką oddalała się od rywala.

Najlepszy okres gry ełkaesiaków nastąpił krótko po przerwie, kiedy ich przewaga wzrosła aż do 19 oczek (64:45). Drużyna trenera Ireneusza Taraszkiewicza straciła wiarę w siebie i emocje zgasły. Indywidualnością meczu być środkowy ŁKS Jakub Dłuski, który zdobył 19 punktów i miał aż 14 zbiórek! Do Jeleniej Góry nie pojechał Krzysztof Morawiec, którego trener Czerniak zwolnił na drugoligowy mecz Księżaka Łowicz w Kłodzku.

Niestety, w meczu z Sudetami kontuzji doznali rozgrywający Dariusz Kalinowski i Michał Krajewski. Pierwszy ma uraz nogi, a drugi dużego palca dłoni. Obu czeka kilkunastodniowa przerwa w treningach.
Kolejny mecz ŁKS Sphinx Petrolinvest rozegra w niedzielę o godz. 17 w hali przy al. Unii ze Zniczem Pruszków i jeśli wygra to może awansować w tabeli, bowiem Siarka spotka się w Tarnobrzegu z Sokołem Łańcut.

Sudety Jelenia Góra - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 61:85
(15:21,18:19, 12:24, 16:21)

Sudety: Samiec, Niesobski po 12, Urbaniak 9, Zarzeczny 7, Cierzniewski, Klimek, Czekański, Minciel po 4, Owczarek 3, Raczek 2, Kozak, Radziszewski 0. Trener: Ireneusz Taraszkiewicz.
ŁKS Sphinx Petrolinvest: Dłuski 19, Kalinowski 15, Wall 14, Szczepaniak 10, Krajewski 9, Trepka, Kromer po 8, Kenig 2, Grabowski 0. Trener: Radosław Czerniak.