PolskaTimes.pl

Najlepszy program TV w sieci

Serwis powstaje we współpracy z The Times

czwartek 09 lutego 2012 r. imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Dziennik Łódzki » Sport » Artykuł

Orzeł promuje Łódź

Orzeł promuje Łódź

Żużlowe mecze Orła ściągają na trybuny wielu widzów (© fot. Krzysztof Szymczak)

Dziennik Łódzki Dariusz Kuczmera

2010-02-15 06:56:33, aktualizacja: 2010-02-15 06:57:33

Z senatorem Maciejem Grubskim rozmawia Dariusz Kuczmera

Od lat w Łdzi trwa burzliwa dyskusja, jak podzielić środki przeznaczone na promocję miasta poprzez sport. Co trzeba zrobić, by ten podział nie budził takich kontrowersji lub bardzo niezdrowych emocji?

Podział tych środków budzi kontrowersje, bowiem nie wszyscy rozumieją, czemu mają służyć pieniądze przeznaczone na promocję poprzez sport. Niektórzy, niestety, sądzą, że to są środki na prowadzenie bieżącej działalności, a to jest poważny błąd. Kluczowy jest tutaj efekt zewnętrzny osiągnięty przez klub czy zawodnika. Ważny jest wynik, odbiór przez kibiców, obecność w mediach. Istotne jest także to, jak miasto może te elementy promocji wykorzystać.
∨ Czytaj dalej
Reklama


Poważne różnice zdań i dyskusje rodzą się jednak przy ustalaniu, ile pieniędzy komu się należy. Nie jest chyba łatwo porównać dokonania klubów czy zawodników uprawiających odmienne dyscypliny?

Kryteria wydają się w miarę proste. Liczy się popularność dyscypliny, dostępność do szerokiej rzeszy kibiców. Powinno się prowadzić profesjonalne analizy, ile razy dany klub czy zawodnik pojawił się w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Także ważne jest, ilu widzów zgromadzonych na trybunach ogląda nasz klub poza granicami naszego miasta. Uzyskujemy odpowiedź, czy dana marka jest wystarczającym magnesem dla widzów w innych ośródkach.

W tym roku dyskusja nad podziałem środków może być łatwiejsza, bowiem zwiększono pulę, o której mówimy.

Zgadzam się. Po raz pierwszy środków na promocję Łodzi poprzez sport jest dużo, bo 5,7 mln zł.

Ale w innych miastach ta pula jest jeszcze większa. To chyba przykre. Dlaczego zostajemy w tyle?

Sytuacja naszego budżetu jest taka, jaka jest. Każdy to wie. Znalazło to zresztą odzwierciedlenie w walce o ŁKS. Mimo to, trzeba szanować ostatnie dokonania radnych i sukces w postaci zwiększenia puli na promocję poprzez sport. Ale trzeba też robić wszystko, by środki na promocję co roku były większe. Według mnie w następnych latach pula powinna wzrastać minimum o jedną trzecią, aby za 5 lat wynosiła ok. 10-12 mln zł.
strona: 1 z 2 »

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Rozrywka

Dziennik Łódzki

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Dziennik Łódzki", czwartek 09.02.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Dział Sprzedaży Domowej
90-532 Łódź
ul. ks. I. Skorupki 17/19
pn-pt 8.00 - 17.00
tel.: 0-42 66-59-360,
fax: 0-42 637-75-11
e-mail: prenumerata@dziennik.lodz.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Dział Sprzedaży Reklam



Łódź 90-532
ul. ks. hm. I. Skorupki 17/19
tel. 0-42 66-59-430
fax: 0-42 66-59-437

Reklama i biura sprzedaży ogłoszeń

Aktualne cenniki ogłoszeń

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Polska Dziennik Łódzki
ul. ks. I. Skorupki 17/19
0-532 Łódź,
tel.: (042) 66-59-100
e-mail: dziennik@dziennik.lodz.pl

O nas

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy warto zwoływać referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Zdanowskiej?