PolskaTimes.pl

Najlepszy program TV w sieci

Serwis powstaje we współpracy z The Times

piątek 10 lutego 2012 r. imieniny obchodzą: Elwira, Jacek, Scholastyka

Dziennik Łódzki » Sport » Artykuł

Dwudziestka wspaniałych nagrodzona w hotelu andel's

Dziennik Łódzki Dariusz Kuczmera

2010-03-01 14:17:31, aktualizacja: 2010-03-02 07:43:19

Siatkarz PGE Skry Bełchatów Michał Bąkiewicz wygrał 39. plebiscyt Czytelników "Polski Dziennika Łódzkiego", którzy wyłonili Sportowca Roku 2009. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się wczoraj w hotelu andel's w Łodzi.

Zdjęcie 1 z 26 Następne zdjęcie
Dwudziestka wspaniałych nagrodzona w hotelu andel's
(© fot. Krzysztof Szymczak)
Nasi laureaci. W górnym rzędzie od lewej: Merab Gabunia, Małgorzata Niemczyk, Aleksandra Urbańczyk, Jerzy Janowicz, Katarzyna Wilczyńska, Daniel Pliński, Ewa Ścieszko, Edward Kujawa, Marcin Animucki, Stanisław Burza. Z przodu: Sylwester Bednarek, Michał Bąkiewicz, Łukasz Sapela i Bogusław Wyparło
Siatkówka to nowa królowa sportu - po raz piąty z rzędu laureatem został przedstawiciel tej dyscypliny sportu. Wcześniej cztery razy z rzędu główną nagrodę odbierał Mariusz Wlazły. A w ogóle to szósty laur siatkarza Skry, bo w 2002 roku wygrał Robert Prygiel.

Nic dziwnego, że dumny ze swoich podopiecznych był prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki.
Michał Bąkiewicz to mistrz Polski i wicemistrz świata z drużyną PGE Skry Bełchatów i mistrz Europy z reprezentacją Polski.
∨ Czytaj dalej
Reklama
Te niecodzienne sukcesy były przekonującą przepustką do miejsca numer 1. Dla PGE Skry Bełchatów i reprezentacji Polski Bąkiewicz jest graczem bezcennym.

Bąkiewicz wyprzedził trzeciego skoczka świata Sylwestra Bednarka. Sylwek w minionym roku pobił rekord życiowy, uzyskując 232 centymetry i zdobył brązowy medal. Był też młodzieżowym mistrzem Europy, halowym mistrzem Polski.

Na podium znalazł się kolega klubowy Michała Bąkiewicza. Daniel Pliński przez słynny francuski dziennik "L'Equipe" został wybrany do drużyny światowych gwiazd.

- Pierwszy raz otrzymałem taką nagrodę i muszę przyznać, że sprawiła mi wielką przyjemność - powiedział popularny "Plina".

W tej edycji plebiscytu otrzymaliśmy tak wiele kuponów, że postanowiliśmy wyróżnić nie dziesiątkę, ale piętnastkę sportowców.

Po podliczeniu wszystkich głosów czwarte miejsce zajęła Małgorzata Niemczyk. Poprowadziła siatkarki Organiki Łódź do awansu do PlusLigi Kobiet, a teraz prowadzi je po medal.

Piątą pozycję zajął rugbista Merab Gabunia, dzięki któremu Blachy Pruszyński Budowlani zdobyli mistrzostwo i Puchar Polski.

Przy okazji tych dwojga sportowców promieniał z dumy prezes łódzkich Budowlanych Wiesław Chudzik.

Jerzy Janowicz na naszą galę przyjechał prosto z Baku, gdzie wygrał tenisowy turniej. Grał na szóstkę, zajął szóste miejsce w plebiscycie.
strona: 1 z 3 »

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Rozrywka

Dziennik Łódzki

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Dziennik Łódzki", czwartek 09.02.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Dział Sprzedaży Domowej
90-532 Łódź
ul. ks. I. Skorupki 17/19
pn-pt 8.00 - 17.00
tel.: 0-42 66-59-360,
fax: 0-42 637-75-11
e-mail: prenumerata@dziennik.lodz.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Dział Sprzedaży Reklam



Łódź 90-532
ul. ks. hm. I. Skorupki 17/19
tel. 0-42 66-59-430
fax: 0-42 66-59-437

Reklama i biura sprzedaży ogłoszeń

Aktualne cenniki ogłoszeń

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Polska Dziennik Łódzki
ul. ks. I. Skorupki 17/19
0-532 Łódź,
tel.: (042) 66-59-100
e-mail: dziennik@dziennik.lodz.pl

O nas

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy warto zwoływać referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Zdanowskiej?