PolskaTimes.pl

Najlepszy program TV w sieci

Serwis powstaje we współpracy z The Times

czwartek 09 lutego 2012 r. imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Dziennik Łódzki » Kultura » Artykuł

Anna Fedorova i Chopin

Anna Fedorova i Chopin

Anna Fedorova rozpoczyna swoje tournee w Łódzkiem

Dziennik Łódzki Dariusz Pawłowski

2010-03-03 07:27:50, aktualizacja: 2010-03-03 07:28:32

Łódź, Zduńska Wola i Rawa Mazowiecka będą gościć od dziś młodą, niezwykle zdolną ukraińską pianistkę - Annę Fedorovą. Podczas swojego tournee artystka wystąpi z repertuarem Chopinowskim.

Dzisiaj Anna Fedorova wystąpi o godz. 18 w Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15). Towarzyszyć jej będzie także wiolonczelista Stanisław Firlej - wspólnie wykonają Sonatę a-moll "Arpeggione" F. Schuberta. Po koncercie odbędzie się aukcja dzieł sztuki, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na działalność Fundacji Kultury i Biznesu oraz Fundacji im. A. Rubinsteina.

4 marca o godz. 18 pianistka zagra w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli (ul. Kościuszki 3), a 5 marca o godz. 18 - w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej (ul. Krakowska 6c). W programie koncertów m.in. Nokturn H-dur nr 3, Fantazja f-moll, Ballada f-moll, Etiuda c-moll, walce i mazurki Fryderyka Chopina.
∨ Czytaj dalej
Reklama


Anna Fedorova urodziła się w 1990 roku w Kijowie, w rodzinie muzyków. Jest laureatką I nagrody Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy w 2009 roku i Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów w Tbilisi (2005), gdzie otrzymała także nagrodę specjalną dla Najlepszego Pianisty Konkursu. Zdobyła nagrody m.in. na konkursach: Fryderyka Chopina w Narwi w Estonii, Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Moskwie (2004).

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Rozrywka

Dziennik Łódzki

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Dziennik Łódzki", czwartek 09.02.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Dział Sprzedaży Domowej
90-532 Łódź
ul. ks. I. Skorupki 17/19
pn-pt 8.00 - 17.00
tel.: 0-42 66-59-360,
fax: 0-42 637-75-11
e-mail: prenumerata@dziennik.lodz.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Dział Sprzedaży Reklam



Łódź 90-532
ul. ks. hm. I. Skorupki 17/19
tel. 0-42 66-59-430
fax: 0-42 66-59-437

Reklama i biura sprzedaży ogłoszeń

Aktualne cenniki ogłoszeń

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Polska Dziennik Łódzki
ul. ks. I. Skorupki 17/19
0-532 Łódź,
tel.: (042) 66-59-100
e-mail: dziennik@dziennik.lodz.pl

O nas

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy warto zwoływać referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Zdanowskiej?