Dziennik Łódzki » Sport » PGE Skra Bełchatów zagra dziś z Delectą

PGE Skra Bełchatów zagra dziś z Delectą

Data dodania: 2010-03-06 07:05:51 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2010-03-06 07:07:04

Dziennik Łódzki

Paweł Hochstim

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
PGE Skra Bełchatów zagra dziś z Delectą

Jakub Novotny z powodu kontuzji kolana nie będzie mógł dziś zagrać przeciwko Delekcie (© fot. Dariusz Śmigielski)

Najlepszy siatkarz mistrzostw Europy Piotr Gruszka, byli i obecni reprezentanci Polski - Grzegorz Szymański i Paweł Woicki, a jednocześnie... największe rozczarowanie PlusLigi. Dziś o godz. 17 PGE Skra Bełchatów podejmie Delectę Bydgoszcz.

W pierwszej rundzie mistrzowie Polski nie mieli kłopotów z pokonaniem Delecty, wygrywając w niewiele ponad godzinę w Bydgoszczy 3:0. Tym razem również zdecydowanym faworytem będą bełchatowianie, choć zagrają bez dwóch zawodników - Michała Bąkiewicza i Jakuba Novotnego. Ten pierwszy ma probolemy z kręgosłupem, natomiast Czech narzeka na kolano. W kadrze meczowej znajdzie się Stephane Antiga, który po artroskopii kolana dopiero zaczyna skakać.
∨ Czytaj dalej
Francuz raczej nie pojawi się na boisku.

Przed sezonem wydawało się, że Delecta może namieszać w czołówce rozgrywek, ale bydgoszczanie - mimo personalnie silnego składu - zawodzą. W ostatnich tygodniach w klubie było bardzo nerwowo. Zwolniono z klubu mistrza olimpijskiego Richarda Lambourne'a, który w trakcie jednego z meczów pokazał w kierunku trenera Waldemara Wspaniałego obraźliwy gest. Mimo fatalnych wyników, szefowie Delecty nie zdecydowali się na zmianę trenera.

Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj PGE Skra zapewni sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej PlusLigi, bo bełchatowianie potrzebują tylko dwóch punktów, by nikt już nie miał matematycznych szans na ich wyprzedzenie. Końcówka fazy zasadniczej dla Skry będzie zatem elementem przygotowań do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Za tydzień mistrzowie Polski zagrają w Warszawie z AZS Politechniką, a w ostatniej kolejce podejmą Jadar Radom. Jeszcze przed łódzkim Final Four bełchatowianie zagrają mecze pierwszej rundy play-off, a ich rywalem będzie ktoś z trójki: Politechnika Warszawa, Pamapol Wieluń lub Jadar Radom.

Komentarze

przejdź na forum

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

Rozrywka

Dziennik Łódzki

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Dziennik Łódzki", piątek 25.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Dział Sprzedaży Domowej
90-532 Łódź
ul. ks. I. Skorupki 17/19
pn-pt 8.00 - 17.00
tel.: 0-42 66-59-360,
fax: 0-42 637-75-11
e-mail: prenumerata@dziennik.lodz.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Dział Sprzedaży Reklam



Łódź 90-532
ul. ks. hm. I. Skorupki 17/19
tel. 0-42 66-59-430
fax: 0-42 66-59-437

Reklama i biura sprzedaży ogłoszeń

Aktualne cenniki ogłoszeń

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Polska Dziennik Łódzki
ul. ks. I. Skorupki 17/19
0-532 Łódź,
tel.: (042) 66-59-100
e-mail: dziennik@dziennik.lodz.pl

O nas

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie DziennikLodzki.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.