Rugby: Budowlani przegrali w Gdyni

Rugbiści drużyny Blachy Pruszyński Budowlani trafili na duży opór ze strony gdynian Budowlani
Dwanaście miesięcy i tydzień nikt nie mógł pokonać rugbistów drużyny Blachy Pruszyński. Budowlani Łódź ulegli. Do soboty. Ulegli bowiem w Gdyni Arce 14:47.

Już w 10 minucie pierwsze punkty z przyłożenia zdobyła Arka. Po podwyższeniu było 0:10. Siedem kolejnych minut to dwa wykorzystane karne po faulach gości. 0:16. W 28 i 31 minucie Arka dwukrotnie przyłożyła piłkę za linią punktową Blach Pruszyński Budowlanych Łódź. Za każdym razem błąd popełnił kopacz, więc pierwsza połowa zakończyła się wynikiem, którego chyba nikt się nie spodziewał - 0:26.

Początek drugiej połowy dał nadzieję kibicom łodzian. Rozpoczęli bardzo mocno i Merab Gabunia przyłożył pierwsze punkty dla swojego zespołu. Pewnie kopnął Tomasz Stępień i na tablicy ukazało się 7:26. Dwie minuty później sędzia po raz kolejny odgwizdał przewinienie walczących gości i rzut karny za przytrzymywanie na ziemi pewnie wykorzystali gospodarze zwiększając przewagę na 7:29.
Później Mindia Aposhidze i Szczepan Stępień musieli opuścić boisko.

Teraz przed łodzianami mecz z liderem Lechią - w Łodzi 30 października.

Arka Gdynia - Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 47:14 (26:0)

Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 22, Beka Ciklauri 10, Sergo Kvernadze 5, Stanisław Kriczun 5, Siergiej Garkawy 5. Punkty dla Budowlanych: Merab Gabunia 10, Tomasz Stępień 4.

Blachy Pruszyński Budowlani: Michał Królikowski, Sebastian Stolarz, Tomasz Grabski, Przemysław Kubicki, Dominik Fortuna, Michał Mirosz, Kacper Ławski - kapitan, Merab Gabunia, Łukasz Żórawski, Tomasz Grodecki, Mindia Aposhidze, Tomasz Stępień, Tomasz Kozakiewicz, Mateusz Matyjak, Bartłomiej Szczukocki, Kamil Pepliński, Marek Mirosz, Dominik Skwarciak, Szczepan Stępień, Mariusz Fortuna, Konrad Szczepański, Przemysław Żuławnik. Trener: Krzysztof Serafin. Asystent trenera: Krzysztof Szulc.