Róże Montreux

Róże Montreux

Witaszczyk na dziś

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Róże Montreux
Róże Montreux

Jerzy Witaszczyk ©archiwum

Wiadomość numer jeden poniedziałku? Dziewięć milionów złotych więcej wydadzą w przyszłym roku podatnicy na finansowanie partii politycznych. Najwięcej zyska PO - ponad 3 miliony zł, PiS - 2,9 miliona zł, Lewica i Demokraci 1,6 miliona zł, PSL - 1,2 miliona zł. W ciągu ośmiu lat wartość dotacji do partii politycznych wzrosła trzykrotnie! - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna". Tylko w tym roku partie wyszarpały z budżetu ponad 114,2 mln zł!
Teraz już Państwo wiedzą, że dodatkowy procent VAT nie zniknie w czarnej dziurze, tylko w kieszeniach polityków, którzy od rana do nocy nic nie robią, tylko w telewizji załamują ręce nad niedolą Polaków. I na dodatek coraz to któryś nawołuje, żeby partie nie brały pieniędzy z budżetu!

Nie wiadomo ostatecznie, jaki będzie budżet kancelarii prezydenta na przyszły rok. Możliwe, że wzrośnie o 21 milionów. No cóż, jeśli prezydencka stajnia liczy 80 samochodów, to jej utrzymanie musi kosztować. A reszta Bizancjum? Och, przepraszam - przecież Bizancjum było za prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Teraz jest skromnie. Widać, takie są czasy, że skromność Komorowskiego w przeliczeniu na złotówki więcej kosztuje niż bizantyjski przepych Kaczyńskiego.


Żeby na to wszystko wystarczyło pieniędzy, trzeba oszczędzać. Zamiast 7 mld zł na walkę z bezrobociem, w przyszłym roku będzie połowa tego. I to słusznie, bo bezrobocia i tak nie da się zlikwidować, więc po co je zwalczać? Lepiej się do niego przyzwyczaić i niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy.

Pewnie następna w kolejce do cięć zostanie ustawiona oświata. Właśnie pojawił się raport, z którego wynika, że polska szkoła jest droga, a nasi nauczyciele należą do najmniej efektywnych na świecie. Szkoda, że autorzy raportu nie zbadali, komu to wszystko polska szkoła zawdzięcza. Oczywiście, ćwierćfachowcom z rządu Buzka, którzy tak "zreformowali" oświatę, że musi kosztować dwa razy drożej niż kosztowałaby, gdyby była normalna i efektywniejsza. No, ale nie może być ani normalniejsza, ani efektywniejsza, bo Ministerstwo Edukacji Narodowej ze swoimi pomysłami coraz bardziej przypomina Ministerstwo Głupich Kroków. Z tą tylko różnicą, że Ministerstwo Głupich Kroków było kabaretowe i miało sukcesy - Monty Python zdobył za nie Róże Montreux na Festiwalu Rozrywki Telewizyjnej.
Jerzy Witaszczyk

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ta ohydna zbrodnia na czł. PiS w Łodzi, to wynik nietolerancji i nienawiści ciagle lejącej się w WSI

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 64 / 68

Ta ohydna zbrodnia na czł. PiS w Łodzi, to wynik nietolerancji i nienawiści ciagle lejącej się w WSI 24, GazWyb, Super Stacji itp z inicjatywy PO.ebanych Tusków, Palikotów, Komorowskich,...rozwiń całość

Ta ohydna zbrodnia na czł. PiS w Łodzi, to wynik nietolerancji i nienawiści ciagle lejącej się w WSI 24, GazWyb, Super Stacji itp z inicjatywy PO.ebanych Tusków, Palikotów, Komorowskich, Niesiołowskich, Kutzów wespół z SLD. Nawet ta zbrodnia po Smoleńskiej tragedii, nie wzbudza współczucia dla PiSu, a jedynie jest okazją do dalszych oskarżeń i ataków na Kaczyńskiego o wszystko co złe. Sprawcę zbrodni oczywiście zrobi się na wariata, aby go ochronić i symbolicznie ukarać. Ot całe faryzejstwo pachołków we łże mediach, którzy w tym celują. Tuska POpaprańcy wespół z SLD tylko krzyżem, PiSem, sondażami i Rydzykiem naród ciągle straszą !! Tusk z gajowym to dwa fircyki, co bez krępacji, Na wybory cymes cuda obiecali POlskiej nacji. Trafnie też uznali, Lud to kupi!! Bo jest ciemny, Mocno głupi. Młodzież znowu w PeO uwierzyła, Do urn wartko POdążyła. Oj biedna nasza Polska cała, Nie szlachcica, Nie hrabiego, A gajowego na prezydenta se wybrała. A tu rosną ceny z bezrobociem i zarobki PO.ebanych urzędników. Gigantyczny dług publiczny z POdatkami, Jak gruźlica pnie się w górę, Koszer biznes się rozwija, Polski kurczy, żagle zwija, Z Unii forsa POgrzebana, Autostrady i stadiony spartolone, zawalone, A drużyna narodowa RP III, W IV lidze gra. POwodzianie opuszczeni, Służba zdrowia dogorywa, Pielęgniarki i robole, Nędznie grosze zarabiają, Chamy z PSLu PO ichniemu też śpiewają, Bez Hitlera wciąż do rajchu, Za robotą swoje biedne dzieci gnają, PeO z PSLem, ostro w dopalacze niby walają. W zamian za to, narkotyki twarde, jako miękkie, Ustawowo wprowadzają. W WOŚP Orkiestrze i Woodstocku wciąż na haju, Zluzowane nastolatki POlskie świnki, Swoje młode ciała dają. Przyrost gojów skrobankami z eutanazją, POj.bane Palikoty z SLD POwstrzymają, Z patriotyzmem IPNu, TVP i TV Trwam, Już się ostro rozprawiają, Polskie Radio z TVP zawłaszczają, a SBcy z agentami, Brudne łapy w PRLu zanurzone zacierają. Wiersz jest dobry ale nie mój. Przepraszam autora za moje w nim zmiany i pozdrawiam!!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo