Remont Inflanckiej w Łodzi za 33 mln zł. Podpisano umowę z...

Remont Inflanckiej w Łodzi za 33 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą

Agnieszka Magnuszewska

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Remont Inflanckiej w Łodzi za 33 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
1/7

Przejdź do
galerii zdjęć

©Łukasz Kasprzak

Na 33 mln netto opiewa kontrakt podpisany w poniedziałek między Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi a firmą Skanska, która będzie modernizować ul. Inflancką między Strykowską a Łagiewnicką.
- W ciągu tygodnia mamy obowiązek przekazać teren budowy wykonawcy prac. W pierwszej kolejności wyremontowane zostaną ulice Warszawska, Zagajnikowa oraz Sporna, którymi później będą poprowadzone objazdy ul. Inflanckiej - mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora ZDiT ds. inwestycji i remontów. - Na te prace wykonawca ma 60 dni.

Skanska planuje rozpocząć prace za około dwa tygodnie. Najpierw musi zostać zaakceptowana tymczasowa organizacja ruchu, którą firma przygotowała.

- Warszawska zostanie wyremontowana na odcinku o długości 1200 m, czyli od skrzyżowania z Łagiewnicką do wiaduktu kolejowego - precyzuje Ryszard Aszyk, dyrektor zespołu projektów Skanska. - Natomiast na Zagajnikowej i Spornej prace będą prowadzone od Inflanckiej do Wojska Polskiego, czyli na odcinku 1 km.

W tym samym czasie, gdy remotnowane będą ulice "objazdowe", mają się rozpocząć prace na pierwszym odcinku ul. Inflanckiej między Zagajnikową a Marysińską. - Na początku będzie tam remontowana tylko nitka południowa, więc ruch zostanie utrzymany. Natomiast między Marysińską a Łagiewnicką prace będą prowadzone na jezdni północnej - mówi Mikołajec.

Jednak Skanska zamierza się na razie skupić na odcinku Zagajnikowa - Marysińska. Nie wie jeszcze kiedy mogą się rozpocząć prace między Marysińską a Łagiewnicką. Na pewno odcinek Zagajnikowa - Strykowska będzie robiony jako ostatni.

- Między Strykowską a Zagajnikową jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Natomiast od Zagajnikowej do Łagiewnickiej droga zostanie poszerzona do trzech pasów w każdą stronę - podaje nowe parametry Inflanckiej Ryszard Aszyk.

Odcinek Inflanckiej przeznaczony do modernizacji ma długość 2 km. Skanska ma zakończyć przebudowę ulicy do końca października.

Komentarze (26)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gdzie jest kostka ,z drogi dla rowerów

BBC (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

gdzie jest kostka ,z drogi dla rowerów której zabrakło w pewnym momencie przy ul Gibalskiego Czy firma Skańska odsprzedawała kostkę właścicielom przyległych posesji czy to był proceder kradzieży ?...rozwiń całość

gdzie jest kostka ,z drogi dla rowerów której zabrakło w pewnym momencie przy ul Gibalskiego Czy firma Skańska odsprzedawała kostkę właścicielom przyległych posesji czy to był proceder kradzieży ? ,co robi kostka na przyległych działkach? ,piach ,cement?
pisano już do firmy w tej sprawie ,więc pytanie ,za czyje to pieniądze?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Trzeci pas potrzebny jak umarlemu kadzidło.

tubylec (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Kiedyś drogi projektowali urbaniści, czyli fachowcy myślący na kilkadziesiąt lat do przodu.

Pas zieleni na ulicy Inflanckiej był zabezpieczony na potrzeby linii tramwajowej łączącej ulicę...rozwiń całość

Kiedyś drogi projektowali urbaniści, czyli fachowcy myślący na kilkadziesiąt lat do przodu.

Pas zieleni na ulicy Inflanckiej był zabezpieczony na potrzeby linii tramwajowej łączącej ulicę Strykowską i Zgierską. Transport zbiorowy być systematycznie rozwijany.
W Łodzi dzieje się inaczej.

Niestety obecni "fachowcy" myślą kategoriami wydać jak najszybciej pieniądze na cokolwiek, bo mogą nam je za chwilę zabrać.

Ulica Inflancka zostanie zdemolowana, wycięte zostaną kasztanowce, które dają cień, dają osłonę przed hałasem a ponadto są miłym dla oka dodatkiem dla okolicznych mieszkańców, którym zostanie mieszkanie przy betonowym pasie startowym.
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
remonty a sprzątać nie ma komu...

Lalala (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Łódź remontami stoi. I co z tego? Skoro nowo odrestaurowane kamienice zaraz są brudne?? Trudno się dziwić, skoro w Łodzi nie sprząta się ulic... Błota pośniegowego nie było w tym roku wiele, ale i...rozwiń całość

Łódź remontami stoi. I co z tego? Skoro nowo odrestaurowane kamienice zaraz są brudne?? Trudno się dziwić, skoro w Łodzi nie sprząta się ulic... Błota pośniegowego nie było w tym roku wiele, ale i to wystarczyło, żeby przejeżdżające samochody skutecznie zachlapały nowe elewacje... ulica Pomorska, najlepszy przykład. A trawniki? np róg Wojska polskiego i Franciszkańskiej - śmieci na trawnikach chyba jeszcze z sylwestra, nie mówiąc o nie pograbionych liściach z jesieni w całym mieście. Dla przykładu: na starym mieście w Monachium ulice myte są raz w tygodniu, a w mieście raz na tydzień. U nas jak zobaczy się ekipę sprzątającą cokolwiek raz na rok to jest dobrze. I żadne remonty nie pomogą kiedy ulice są po prostu brudne. I wiem że czystość to obowiązek administracji osiedli itd., ale urząd miasta jest od tego żeby te obowiązki egzekwować!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W - Z kontra Inflancka na odcinku 3 czyli "rowu"

JzM (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

W - Z - roboty drogowe liczone w m2 są mniejsze i to sporo od Inflanckiej
Torowisko - Na WZ ok 2 km przebudowy i budowy w ciągu Piotrkowskiej, na Inflanckiej 700 m przebudowy (na podstawie...rozwiń całość

W - Z - roboty drogowe liczone w m2 są mniejsze i to sporo od Inflanckiej
Torowisko - Na WZ ok 2 km przebudowy i budowy w ciągu Piotrkowskiej, na Inflanckiej 700 m przebudowy (na podstawie poprzedniego artykułu)
Tunel za 60 mln zł w/g cen Wykonawcy.
Na WZ system ITS tunelowy za 5 mln + wiata za 8 mln, Na Inflanckiej ITS do podłączenia.

Cena WZ 308 mln zł
Inflancka 40,5 mln

WZ po obcięciu TUNELU I WIATY - 240 MLN ZŁ

No i mamy wynik porównywalny
240 mln zł do 40,5 mln zł
240/40 = 6

WZ:
Przebudowa torowiska (po cholerę przebudowywano odcinek prawie nowy od Włókniarzy do Gdańskiej?)
80 mln zł

przebudowa układu drogowego 60 mln zł

Bo MIŚ musi być drogi zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Na Warszawskiej kiedyś była droga rowerowa

rowerzysta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Została jednak zlikwidowana ze względu na tragiczny stan nawierzchni. Wie ktoś może, czy także zostanie wyremontowana i przywrócona przy okazji remontu ulicy?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Szkoda

były łodzianin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

że przy okazji remontu ulicy nie pomyślano o wybudowaniu nowej trasy tramwajowej od pętli Strykowska do Łagiewnickiej. Miejsca jest aż nadto.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Cieszy zapowiedź, choć drogo

? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

ale kiedy koniec prac na drodze rowerowej Rydza-Śmigłego?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bezmyślność

Ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 16

Remont nawierzchi bardzo potrzebny ale po co 3 pasy w każdą stronę , wycięcie drzew - totalna głupota !


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
v

v (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

Drzewa i tak trzeba wyciąć.Rosną prawie na ulicy a obecne pasy ruchu wąskie jak na drodze osiedlowej.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wyjaśnienie jest proste

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

Na wycince drzew można dobrze zarobić. A zrobienie 3 pasów jest znacznie droższe od remontu istniejących dwóch a więc...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bo firma od wycinki ma zarobić

dlaczego? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 12

u nas inaczej nie można

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bezmyślność

Ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

Remont nawierzchi bardzo potrzebny ale po co 3 pasy w każdą stronę ! - totalna głupota


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bezmyślność

mplodz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

powiem ci po co a no po to abyś za dwa pięć do 7 lat nie stał w tym miejscu w korku baranie w łodzi dziennie rejestruje się około 1000 nowych pojazdów wiec sam se policz ile to będzie za dwa pięć...rozwiń całość

powiem ci po co a no po to abyś za dwa pięć do 7 lat nie stał w tym miejscu w korku baranie w łodzi dziennie rejestruje się około 1000 nowych pojazdów wiec sam se policz ile to będzie za dwa pięć lub siedem lat zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Twoja bezmyślność chyba

Mm (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

W korku będziesz stał "baranie" czy będą dwa czy trzy pasy. Poczytaj sobie trochę jak rozbudowa infrastruktury drogowej wpływa na natężenie ruchu i przekonasz się że jesteś w ciemnogrodzie. Dobrze...rozwiń całość

W korku będziesz stał "baranie" czy będą dwa czy trzy pasy. Poczytaj sobie trochę jak rozbudowa infrastruktury drogowej wpływa na natężenie ruchu i przekonasz się że jesteś w ciemnogrodzie. Dobrze że będzie remont bo ta nawierzchnia to jedna z gorszych wizytówek miasta dla wjeżdżających z tej strony. Ale po 3 pasy? Ehhh... zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
na wybory

muszą zdążyć (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

dlatego zapłacą 10 milionów extra barany

1 »

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo