Piłka ręczna: Piotrkowianin Piotrków - Chrobry Głogów 26:28 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Śmigielski
Piotrkowianin przegrał wczoraj mecz ligowy z Chrobrym Głogów. To oznacza, że podopieczni trenera Rafała Kuptela bić będą się play out Superligi.

Kibice Piotrkowianina mieli jeszcze przed niedzielnym meczem w hali Relax z Chrobrym Głogów nikłą co prawda, ale jednak, nadzieję na awans swoich ulubieńców do pierwszej ósemki. W niedzielnym meczu przed piotrkowską publicznością debiutował Sebastian Rumniak, który grał jeszcze niedawno w pierwszoligowej Nielbie Wągrowiec.

Podopieczni trenera Rafała Kuptela rozpoczęli niezwykle spięci. Po 8 minutach przegrywali 0:5. Dopiero w 9 minucie Piotrkowianin, po celnym rzucie Szymona Woynowskiego, zdobył pierwszego gola. Gospodarze zaczęli jednak grać skuteczniej i w 15 minucie było tylko 5:7, a w 24, po golu Pawła Stołowskiego 9:11.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Piotrkowianin przegrywał zaledwie 12:13. Gola dla gości zdobył jednak Anton Prakapeni i na przerwę miejscowi schodzili z wynikiem 12:14. W drugiej części meczu nie oglądaliśmy, niestety, zrywu miejscowych. Chrobry kontrolował sytuację na boisku.

Nadzieję na korzystny wynik można było jeszcze mieć w 50 minucie, kiedy to po golu Tomasza Mroza, gospodarze przegrywali już tylko 20:23. Trener Chrobrego wziął jednak czas i wszystko wróciło do normy. Goście nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Piotrkowianin będzie bił się o pozostanie w Superlidze w play out z KPR Legionowo, Gwardią Opole i Zagłębiem Lubin lub MMTS Kwidzyn. Rywalizacja toczyć będzie się systemem mecz i rewanż każdy z każdym.

Piotrkowianin Piotrków - Chrobry Głogów 26:28 (12:14)

Piotrkowianin: Ner, Procho, Pietruszka - Mróz 3, Daćko 3, Tórz 1, Woynowski 2, Stołowski 2, Trojanowski 6/4, Różański 2, Swat 4/1, Rumniak 3, Pożarek, Pacześny, Głowacki, Hejniak. Trener: Rafał Kuptel.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: KS Azoty Puławy - Pogoń Szczecin 49:25 (26:12), Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 40:26 (21:12), Zagłębie Lubin - KPR Legionowo 26:33 (13:20), Górnik Zabrze - Gwardia Opole 36:30 (16:12), Orlen Wisła Płock - Stal Mielec - mecz w poniedziałek (17 marca).

21. kolejka. 18 marca (wtorek): Chrobry - Vive Targi. 22 marca (sobota): Gwardia - Piotrkowianin (18), MMTS - Zagłębie, Stal Mielec - Pogoń. 26 marca: Legionowo - Orlen Wisła, Górnik - KS Azoty.