Nasza akcja: Zbieram makulaturę- ratuję lasy

  Nasza akcja: Zbieram makulaturę- ratuję lasy

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nasza akcja: Zbieram makulaturę- ratuję lasy
  1/7
  przejdź do galerii
  Ponad sto szkół wzięło dotychczas udział w poprzednich odsłonach akcji "Dziennika Łódzkiego", "Expressu Ilustrowanego" nazwanej "Zbieram makulaturę - ratuję lasy". Uczniowie tych placówek zebrali niemal 140 ton (!) makulatury. A że- jak obliczają fachowcy - 60 kilogramów makulatury pozwala wyprodukować tyle samo papieru, co surowiec pozyskany z jednego drzewa, prosty rachunek podpowiada: uratowano ponad 2.300 drzew. To spory kawałek lasu...
  Pożytki ze zbierania makulatury trudno przecenić. Oszczędzone drzewa to przecież uratowany spory obszar zieleni. A zieleń to lepsze powietrze, zdrowsze środowisko naturalne i wszystko to, co się z lasem wiąże, od grzybów poczynając, na śpiewających ptakach kończąc. Dlatego tegoroczną akcję promujemy hasłem "Pobijmy zeszłoroczny rekord - uratujmy jak najwięcej drzew".

  Zgłoszenia przyjmujemy do 12 maja.
  Zbiórka makulatury trwać będzie do 6 czerwca. W tym czasie samochód naszego wydawnictwa odwiedzi szkoły, które zgłoszą się do naszej akcji i odbierze zebraną przez uczniów makulaturę. Efekty uczniowskich starań zostaną dokładnie zważone nie tylko po to, by wiedzieć, jaki efekt wspólna akcja przyniosła. Te szkoły, których uczniowie zbiorą najwięcej papieru zostaną przez nas uhonorowane w szczególny sposób - mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Tym razem będą to wielofunkcyjne urządzenia laserowe (drukarka-skaner-kopiarka) oraz bony na zakupy sprzętu sportowego. Dla wyróżniających się w zbiórce szkół i klas mamy też bilety do kina, wycieczki do muzeum i parku rozrywki, pojemniki do segregowania odpadów, udział w warsztatach poświęconych ekologii a także słodycze. Zorganizowane zostaną również wycieczki do redakcji "Dziennika Łódzkiego" i "Expressu Ilustrowanego" oraz naszej drukarni.

  Będzie też coś dla wszystkich uczestniczących w akcji placówek. Każdej ufundujemy prenumeratę "Dziennika Łódzkiego" lub Expressu Ilustrowanego" - miesiąc za każde 100 kilogramów makulatury.


  Co zbieramy? Oczywiście, makulaturę ale bez tektury i kartonów. Makulaturę odbierzemy w terminie ustalonym ze szkołą.


  Zgłoszenia  W konkursie mogą brać udział szkoły podstawowe i gimnazjalne z Łodzi. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny TUTAJ

  Chęć uczestnictwa w konkursie można zgłaszać:

  * osobiście w naszym Biurze Prenumeraty (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, Łódź, ul. I. Skorupki 17/19).

  * telefonicznie (42 66-59-360, 42 66-59-363).

  * mailem (a.szymajda@dziennik.lodz.pl lub t.pietraszewski @dziennik.lodz.pl).  Szkoły mogą zgłaszać się zarówno przed rozpoczęciem, jak i podczas trwania akcji, a więc po 12 maja.


  Ponadto pod adresem internet.lodz@polskapresse.pl szkoły mogą przesyłać zdjęcia grupowe klas robione podczas zbiórki makulatury. Będą one publikowane w serwisach internetowych www.expressilustrowany.pl i www.dzienniklodzki.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo