Już ponad 20 szkół chce z nami zbierać makulaturę i ratować...

  Już ponad 20 szkół chce z nami zbierać makulaturę i ratować lasy

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Już ponad 20 szkół chce z nami zbierać makulaturę i ratować lasy
  Od ogłoszenia naszej akcji "Zbieram makulaturę - ratuję lasy" minęło zaledwie kilka dni a już lista placówek szkolnych, które przyłączyły się do naszej inicjatywy, liczy ponad dwadzieścia pozycji (listę publikujemy obok). Co ciekawe, zbierać z nami makulaturę by ratować lasy chcą nie tylko uczniowie - w tym także gimnazjaliści i licealiści - ale też przedszkolaki. Witamy najmłodszych w naszej akcji, z ich udziału cieszymy się szczególnie - to zapowiedź, że wyrosną z nich uczniowie a następnie dorośli, którzy będą doceniać ochronę środowiska i znaczenia, jakie ma w niej zbieranie makulatury i innych surowców wtórnych, segregacja śmieci itp.
  Już ponad 20 szkół chce z nami zbierać makulaturę i ratować lasy
  We wszystkich poprzednich akcjach wzięło udział ponad sto szkół, zebrały one niemal 140 ton (!) makulatury, co pozwoliło uratować prawie dwa i pół tysiąca drzew. Hasło tegorocznej edycji to "Pobijmy zeszłoroczny rekord - uratujmy wspólnie jak najwięcej drzew!".

  Przypominamy też, że nasza akcja ma charakter konkursu- zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody (piszemy o nich obok). A że zależeć one będą od ilości zebranego papieru, warto więc, i trzeba, już wziąć się do pracy.
  Choć oficjalny początek zbiórki przewidzieliśmy na najbliższy poniedziałek (12 maja), warto zebrać co się da i naszykować wcześniej, później zaś - umówić się z przedstawicielem naszej firmy, który zgłosi się po makulaturę. Zostanie ona, oczywiście, odebrana w terminie ustalonym wspólnie przez organizatora zbiórki oraz szkołę biorącą udział w akcji.

  Przypominamy też, że najbliższy poniedziałek, choć to wtedy nasza akcja rusza pełną parą, nie kończy możliwości zgłaszania się. Można do naszej wspólnej zbiórki dołączyć (jak to zrobić - piszemy obok) w dowolnym momencie jej trwania - kończymy dopiero 6 czerwca.

  Wszystkim "zbieraczom" - i tym, którzy już zaczynają znosić makulaturę do szkoły, i tym, którzy dopiero planują się do naszej akcji zgłosić- przypominamy także, że zbieramy makulaturę gazetową szarą i kolorową, nie zbieramy zaś tektury i kartonów.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo