MŚ 2014: Hiszpania - Holandia [TRANSMISJA ONLINE, TV, LIVE]

Marek Kondraciuk, ab
Drugi dzień Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii zapowiada się niezwykle ciekawie. W grupie B broniąca tytułu Hiszpania gra z Holendrami. Transmisja TV meczu Hiszpania - Holandia od godz. 21 w TVP1 i TVP Sport. Transmisja online spotkania Hiszpania - Holandia będzie dostępna na na stronach sport.tvp.pl, meczyki.pl i soccer-live.pl. Zapraszamy też do śledzenia relacji z tego spotkania w serwisie Ekstraklasa.net.

Kliknij na wynik meczu, żeby przejść do relacji live

Po raz pierwszy w historii mundiali już w pierwszej rundzie spotkają się finaliści poprzednich mistrzostw. Cztery lata temu w Johanesburgu Hiszpania pokonała w dogrywce Holandię 1:0, po golu Andresa Iniesty w 116 minucie.

Od RPA 2010 skład drużyny hiszpańskiej, prowadzonej przez tego samego trenera Vicente del Bosque zmienił się nieznacznie. W kadrze Hiszpanii jest aż 16 uczestników poprzedniego mundialu, a dziś na boisko ma szansę wybiec... 11 uczestników meczu finałowego. Z podstawowej jedenastki brakuje tylko Carlesa Puyola i Joana Capdevili.

To będzie szczególny mecz dla bramkarza Ikera Casillasa, który w finałach mistrzostw świata jest niepokonany od 433 minut. Jeżeli w dzisiejszym meczu z Holendrami nie wpuści gola, to odbierze mundialowy rekord Włochowi Walterowi Zendze, który na Italia 90 był niepokonany przez 517 minut.

W porównaniu z poprzednim mundialem znacznie więcej jest zmian w składzie Holandii. Prowadzi ją inny trener, bo Berta van Marwijka zastąpił Louis van Gaal. Nowy trener Manchesteru United zabrał do Brazylii tylko 7 piłkarzy z kadry swojego poprzednika. W dzisiejszym meczu może wystąpić 5 uczestników finału sprzed czterech lat, a ciekawostką jest, że to kwintet ofensywny.

To będzie mecze w którym jednocześnie wystąpi najwięcej gwiazd europejskiego futbolu. Z jednej strony bowiem m.in. Iker Casillas (154 raz w reprezentacji Hiszpanii!), Gerard Piquet, Sergio Ramos, Andres Iniesta, Cesc Fabregas, Xavi (mecz nr 132 w drużynie narodowej), David Villa, Fernando Torres, a z drugiej Wesley Sneijder, Arjen Robben, Robin van Persie, Dirk Kuyt i Klaas-Jan Huntelaar.

Oba zespoły mają niesamowitą siłę gry w ofensywie. Decydować może więc to, kto zagra lepiej w obronie. To będzie pierwszy mecz, ale jednocześnie najważniejszy dla obu drużyn w tej fazie, bo jeśli będzie rozstrzygnięcie, to zwycięzca wygra grupę B.