Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Łagiewnicka bez wjazdu w Inflancką. Tak będzie aż do końca października

Agnieszka Magnuszewska
Dariusz Gdesz/Polskapresse
Drogowcy znów zmieniają na remontowanej ul. Inflanckiej organizację ruchu. Radni opozycji wytykają błędy Zarządowi Dróg i Transportu

Od poniedziałku kolejny raz zmieni się organizacja ruchu na modernizowanej ul. Inflanckiej. Drogowcy zamkną ul. Łagiewnicką przy Inflanckiej. I to do 31 października, czyli do końca inwestycji. Kierowcy jadący Łagiewnicką od Bałuckiego Rynku nie będą mogli skręcić w Inflancką ani jechać na wprost. Za to od połowy przyszłego tygodnia na Łagiewnickiej zaczną kursować tramwaje dwukierunkowe.

Nowa organizacja ruchu wiąże się z pracami na południowej nitce Inflanckiej, którą zamknięto 24 sierpnia.

Z tego powodu zmienią się trasy linii: Z3, 65, 65A, 66 i N2. Autobusy 65, 65A i N2 będą kursować bez zmian na odcinku od Świtezianki do Inflanckiej. Następnie pojadą ul: Inflancką, Franciszkańską, Organizacji WiN, Bałucki Rynek i dalej stałymi trasami. Natomiast trasy z lotniska, Nowych Sadów i Maratońskiej nie zmienią się do Bałuckiego Rynku. Dalej autobusy pojadą ulicami: Zawiszy, Franciszkańską, Inflancką, Łagiewnicką i stałymi trasami. Nowa trasa linii 66 to: Dworzec Północny, Źródłowa, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Inflancka, Łagiewnicka, Okólna, Modrzew.

Od 3 września autobusy na Łagiewnickiej zastąpią tramwaje dwukierunkowe. Pojadą ul. Północną, Ogrodową, Zachodnią, Dolną i Łagiewnicką.

Maciej Rakowski, radny SLD, dziwi się, że tak poważnych zmian nie wprowadzano w wakacje tylko na początku roku szkolnego. - Zamknięcie wjazdu w Łagiewnicką znacznie zwiększy ruch na Zgierskiej - uważa Rakowski.

Radny podkreśla też, że przebudowa Inflanckiej uniemożliwi skręt w lewo z Warszawskiej w Inflancką. Jednak ZDiT temu zaprzecza. - Z Warszawskiej do Inflanckiej można dojechać przez starą pętlę autobusową, jak ma to miejsce obecnie - mówi Jacek Sarzało z ZDiT.

Jarosław Berger, radny SLD, podkreśla, że ZDiT ogłasza zamówienia dodatkowe na prace na Spornej i Zagajnikowej, ale nie powinien. - Zamówienia te są dozwolone w przypadku prac, których nie można było wcześniej przewidzieć. A w tej sytuacji jest mowa o remoncie chodnika i ustawieniu wiat przystankowych - twierdzi Jarosław Berger.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki